Hide Filters
Filtre 0
Zoradiť podľa:

Lezenie, horolezectvo a via ferrata

Vyberte si z našej širokej ponuky produktov a užite si radosť zo športovania.

Predstavujeme produkty

150€

Odporúčaná teplota použitia -29°C

Odolná

Pánska horolezecká páperová bunda Makalu červená
Pánska páperová bunda

150€

Odporúčaná teplota použitia -29°C

Odolná

Dámska horolezecká páperová bunda Makalu modrá
Dámska páperová bunda

60€

Hrejivá

Vodeodolná

Pánska horolezecká hybridná bunda Simond modrá
Pánska hybridná bunda

40€

Hrejivé

Odolné

Pánske strečové nohavice na lezenie sivé
Páperové palčiaky
Mohlo by vás tiež zaujímať
Pozrite si športy s podobnými produktami

LEZENIE, ALPINIZMUS A VIA FERRATA


Pojem lezenie, v zmysle športovej, alebo rekreačnej činnosti, predstavuje širokú škálu aktivít pri ktorých sa pomocou rúk a nôh pohybujeme po strmých objektoch. Liezť je možné v každom ročnom období, na nižších skalách, vysokých skalných stenách, vo vysokohorskom prostredí, ale aj v halách s umelo vybudovanými stenami. Každá lezecká disciplína má však svoje špecifiká a vyžaduje si dôkladnú prípravu a vhodne zvolené vybavenie , oblečenie a obuv.


Každá lezecká cesta sa skladá z jedinečnej kombinácie jednotlivých krokov. Navyše, každý lezec ich môže previesť odlišne, s rôznymi modifikáciami, ktoré vyplývajú z prirodzených daností, ako výška, či dĺžka paží, ale aj z úrovne techniky, alebo sily. Lezecký pohyb je veľmi kreatívny, zlepšuje koordináciu, obratnosť a vytrvalosť.


Pokiaľ s lezením začínate, alebo len uvažujete, že by ste ho radi skúsili, najlepším prvým krokom je obrátiť sa na lezecké kluby, alebo lezecké centrá, ktoré organizujú základné kurzy lezenia, či priamo na Slovenský horolezecký spolok JAMES. Horolezecký klub či lezecké centrum vo vašom okolí, môžete nájsť aj na našej mape umelé lezecké steny a horolezecké školy.