DOMYOS Kód 8543172 2706470

Pánska obuv 500 na kardio fitness čierno-červená

30,00 €
Farba: ČIERNA / ČERVENÁ
  • ČIERNA / ČERVENÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš tím vytvoril túto obuv pre mužov na fitness a kardio tréning.

VÝHODY

Tlmenie došľapu

Vaše chodidlá sú chránené vďaka podrážke, ktorá poskytuje dobré tlmenie došľapu.

Držanie na nohe

Syntetické zosilnenie spevňuje chodidlo.

Pružnosť pri pohybe

Drážky v podrážke umožňujú pohyb do všetkých smerov.

TECHNICKÝ POPIS

Prečo treba mať špeciálnu obuv na fitness?

Na základe štúdií realizovaných laboratóriom Sporstlab sme zistili, že fitness sa vyznačuje množstvom rôznorodých pohybov, ktoré sú iné než pri ostatných športoch. Sú to pohyby ako napríklad: rotácie, výskoky, drepy, výpady. Pri fitness sa nevyužívajú takmer žiadne lineárne pohyby na rozdiel od behu, ktorého základom sú predovšetkým lineárne pohyby. Všetku našu obuv vyvíjame tak, aby ste mohli vykonávať všetky tieto pohyby bezpečne a bez rizika zranenia.

Bežecká obuv na cvičenie fitness (a naopak) naozaj nie je dobrý nápad.

86 % zranení pri cvičení fitness je spôsobených nosením bežeckej obuvi na cvičenie. Au! Ale prečo? Náš výskumný tím sledoval špecifické pohyby nôh pri rôznych športoch: bežecký došľap, rotácie pri fitness. Nosením obuvi určenej priamo na váš šport chránite svoje chodidlá a zlepšíte svoj výkon!

Drop podrážky: výškový rozdiel medzi prednou a zadnou časťou

Každá naša obuv na fitness má drop 4 mm. Tento drop 4 mm vám zaistí pocit bosých chodidiel (bosá noha = nulový drop). Je dôležité vedieť, že ak ste naučení nosiť obuv s vyšším dropom (napr. topánky na opätku u žien), budete potrebovať určitý čas, kým si zvyknete na vašu novú obuv.

Ohybnosť vo všetkých smeroch

Prečo je to dôležité? Zo štúdií vyplýva, že potreba ohýbania a rozťahovania je 1,7x dôležitejšia pri fitness než pri behu. Aj pohyb členka je pri fitness iný než pri behu. Tieto štúdie preukázali, že obuv na fitness má iné nároky na ohybnosť a torziu než bežecká obuv. Preto sme vytvorili obuv, ktorá je prispôsobená pohybom v rôznych smeroch pri cvičení fitness.

Spevnenie špičky

Prečo je to dôležité? Pevnosť špičky, najdôležitejšie oporné miesto pri fitness, pomáha udržať rovnováhu pri dotyku so zemou pri zmene smeru.

Tlmenie v prednej časti

K otrasom medzi chodidlom a podložkou dochádza pri fitness v oblasti špičky, zatiaľ čo pri behu otrasy vznikajú v oblasti päty. Vytvorili sme obuv s optimálnym tlmením došľapu v špičke chodidla, aby sme ochránili vaše telo pred opakovanými nárazmi a stabilizovali oporu vášho tela.

Bonus? Žiadne šmuhy na podlahe.

Naša podrážka nezanecháva stopy na podlahe.

Obuv na fitness výlučne do interiéru?

Kardio fitness sa väčšinou cvičí v telocvični alebo v domácom prostredí. Naša obuv bola preto navrhnutá na cvičenie v interiéri. Gumená podrážka je určená výhradne na používanie v interiéri, pretože je mäkšia. Priľnavosť podrážky je testovaná na mäkších povrchoch – telocvičňa, domáce prostredie. Priľnavosť gumenej podrážky je preto prispôsobená cvičeniu na týchto povrchoch.

Zloženie

Zloženie

Zvršok:: 50.0% Polyuretán, 50.0% Polyester; Podošva:: 80.0% Syntetický kaučuk, 20.0% Etylénvinylacetát; Podšívka:: 100.0% Polyester

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov