Cyklistika

Vyberte si z našej širokej ponuky produktov a užite si radosť zo športovania.

Ešte by vás mohlo zaujať:
Predstavujeme produkty

{{product.prix}} €

{{product.regular}} € {{product.percentoff}} %

{{product.prix}} €

{{product.product_name}}
Výber našich služieb
keyboard_double_arrow_down
Sada na opravu defektu a montpáky decathlon
Doručenie do predajne zadarmo

Doručenie bicykla objednaného cez eshop vám zdarma doručíme do ktorejkoľvek predajne Decathlon na Slovensku.

Servis bicyklov
Montáž a nastavenie zadarmo

Bicykel zakúpený v našich predajniach vám poskladáme, nastavíme a príslušenstvo zakúpené u nás vám zdarma namontujeme

Sada na čistenie a mazanie bicykla Decathlon
Nákup na splátky

Rozdeľte si radosť zo športu na menšie splátky. Pri kúpe bicykla v predajni Decathlon môžete využiť možnosť nákupu na splátky cez službu Quatro.

Cyklistický stojan Decathlon
Doručenie bicykla domov

Využite našu službu dopravy vášho nového bicykla kuriérskou spoločnosťou priamo k vám domov už za 14,90€

Mohlo by vás tiež zaujímať
Pozrite si športy s podobnými produktami

Cyklistika patrí dlhodobo medzi najobľúbenejšie športy. Stať sa cyklistom je jednoduché, stačí Vám bicykel a môžete vyraziť. Aby ste si jazdu na bicykli užili naplno, je potrebné si vybrať správny typ bicykla. Rozlišujeme cyklistiku horskú, cestnú, trekingovú a mestskú. Nesmieme zabudnúť na detské bicykle. Vhodný bicykel sme vybrali, čo teraz? Cyklistické oblečenie sa vyznačuje celým radom špecifík a ak to s jazdením na bicykli myslíte vážne, venujte tejto časti svoju pozornosť. Kraťasy s vložkou, dresy s kapsičkami a funkčné prádlo tvorí základ, ako doplnok môžeme odporučiť cyklistické rukavice, batohy s hydrovakom, cyklistickú obuv a tretry. Bezpečnosť je na prvom mieste, preto sa nezabudnite poobzerať po cyklistickej prilbe. Naše produkty uspokoja ako začínajúcich jazdcov, tak nadšených cyklistov. Vyskúšajte a presvedčte sa!

Rozdelenie bicyklov


Horské bicykle

Horské bicykle, ktoré môžete tiež nájsť pod skratkou MTB, sú všeobecne najvyhľadávanejšou kategóriou bicyklov a sú primárne určené na jazdenie v teréne od ľahkých nespevnených ciest až po náročné traily. O použití rozhoduje najmä konštrukcia, veľkosť kolies, ktoré dnes nájdete 26”, 27.5" alebo 29”, zdvih pruženia od (100mm - 160mm) a použité komponenty v našom prípade je to najmä SRAM alebo Shimano. Čo sa týka materiálov môžete si vybrať medzi hliníkovým alebo karbónovým.

Taktiež si môžete vybrať medzi hardtailom (čiže odpružená predná vidlica) alebo celoodpružený.


Detské bicykle

Bicykle určené špeciálne pre deti, čomu je prispôsobený nielen jeho rám, ale tiež komponenty a rozmer kolies. Rozmer kolies určuje pre aké veľké dieťa je bicykel určený a mal by byť hlavným parametrom pri výbere. Väčšinou sa jedná o jednoprevodníkové sady, či krytovanie reťaze pre tých najmenších, čo zvyšuje bezpečnosť a jednoduchosť. V tejto kategórií nájdete aj medzi deťmi veľmi obľúbené BMX bicykle.


Cestné bicykle

Bicykle určené na športovú, ale aj rekreačnú jazdu na spevnených komunikáciách. Vo svete cyklistiky sa delia najmä podľa geometrie a použitých materiálov - hliník alebo karbón a samozrejme komponentov. Najznámejšími sú Shimano, SRAM alebo Campagnolo. Väčšinou sa stretnete s 3 typmi geometrie a to vytrvalostnú, výkonnostnú alebo zameranú na aerodynamiku na úkor mierne vyššej hmotnosti.

Rozdiely v materiáloch sú v skratke takéto. Hliníkový rám je pomerne ľahký, nehrdzavie a jeho hlavnou výhodou je, že je lacný. Naopak nevýhodou oproti karbónu je jeho váha, je veľmi náročný na opravu a je tiež menej komfortný. Karbónový rám je oproti hliníkovému ľahší, tuhší a pritom tvárny, pohlcuje vibrácie vďaka čomu je pohodlnejší a dá sa opraviť. Jeho nevýhodou je vyššia cena a pri páde je omnoho väčšia šanca na poškodenie až prasknutie.


Mestské bicykle

O tento typ bicyklov začína byť v posledných rokoch čoraz väčší záujem. Svojím zameraním sa ideálne hodia do mesta, či na kratšie dochádzanie napríklad na nákupy. Majú komfortný posed a často majú nosiče na batožinu alebo nákup a väčšina má aj svetlá. Pri týchto bicykloch sa kladie dôraz aj na design a tiež kryt na reťaz pre možnosť jazdy v bežnom oblečení.


Trekingové bicykle

Trekingové (crossové) bicykle sú určené na pohodlné výlety do okolia, či už sa jedná o spevnenú cestu alebo o ľahký lesný terén. Tieto bicykle sú kompromisom medzi horskými a cestnými modelmi. Základom je vzpriamený pohodlný posed umožňujúci aj dlhé výjazdy a ľahké upnutie prídavnej batožiny, osvetlenia, či blatníkov.


Elektrobicykle

Jedná sa o najnovší segment cyklistiky na trhu. Elektrobicykle pomáhajú cyklistom pri presune po meste, či pri dochádzaní za prácou. Vo svete horskej cyklistiky zvyšuje pôžitok z výjazdu, kedy vám pomôže v strmých stúpaniach a vy tak zvládnete aj náročnejšie trasy.


Skladacie bicykle

U nás nájdete tiež skladacie bicykle, ktoré môžete jednoducho zložiť do výrazne menšej podoby, najčastejšie pre potreby transportu. Napríklad ak cestujete vlakom môžete bicykel zložiť a zobrať so sebou, ako príručnú batožinu a nemusíte si priplácať za prepravu bicykla. Pomocou neho sa tiež pohodlne a ľahko dostanete na vlakovú stanicu, či z nej na miesto, ktoré potrebujete.