Rezervácie a doručenie na predajňu zdarma. Doručenie domov od 3,99 eur.

LYŽOVANIE

Vitajte vo svete lyžovania! Naše vývojárske centrum v spolupráci so športovcami vytvorilo jedinečné výrobky určené pre zjazdové lyžovanie. Okrem lyží, lyžiarok, oblečenia a ďalšieho príslušenstva nájdete u nás aj sánky, boby či lopatky. S nami si môžete užiť hory naplno!


OBĽÚBENÉ PRODUKTY

Náš tím zložený z rodičov mladých lyžiarov vyvinul túto detskú kombinézu na radovánky na snehu: lyžovanie, sánkovanie, hry... Všetko v jednom v teple a v suchu!

Zobraziť produkt

Naše návrhárky vytvorili túto bundu pre začínajúce freeriderky. Spoznávajte freeride v teple a v suchu za každých okolností.

Zobraziť produkt

Naši návrhári-freerideri vyvinuli tieto nohavice, aby vás chránili pred nečasom a zaručili vám pohodlie pri intenzívnom freeridingu počas celej sezóny.

Zobraziť produkt

LYŽOVANIE - šport starší, než by sa zdalo

Za začiatky lyžovania sa považujú jednoduché dosky pripevnené na nohy lovcov v praveku. Uľahčovali im pohyb v snehu. Odvtedy, ako šport, prešlo lyžovanie ďalekú cestu. Tento šport zlepšuje rovnováhu a precvičuje množstvo svalov v ľudskom tele. Momentálne je jedným z najobľúbenejších športov v zimnom období. Preto sa snažíme pre vás vyrábať stále nové lyžiarske produkty. Naši inžinieri a dizajnéri sídlia v Alpách pod vrcholom Mont Blanc, kde všetky nové výrobky rovno testujú.


Pre dokonalý zážitok z lyžovania by mal mať lyžiar aj správnu výbavu. Pre jednotlivé odvetvia tohto zimného športu sa lyže líšia svojím prevedením. Lyžiarky k preferovanému štýlu jazdy treba taktiež vhodne vybrať na základe tuhosti - takzvaný Flex index. Bezpečnosť je vždy na prvom mieste vďaka lyžiarskym prilbám. Okuliare môžu byť súčasťou prilby alebo samostatne. V suchu a v teple vás udrží lyžiarske oblečenie a doplnky.


Rôzne štýly lyžovania

V histórií sa vyvinulo viacero foriem lyžovania, ktoré sa líšia štýlom jazdy, terénom, ale aj samotnými lyžami.


Zjazdové lyžovanie

Najrozšírenejším štýlom je lyžovanie na upravených zjazdovkách v lyžiarskych strediskách s rôznou náročnosťou a množstvom vlekov.


Freeride

Na rozdiel od zjazdového lyžovania, freeride lyžiari uprednostňujú neupravené svahy s hlbokým snehom. Freeride lyže sú zväčša širšie a dlhšie, ako zjazdové, aby sa nezabárali v snehu.


Freestyle

Freestyle alebo aj akrobatické lyžovanie zahŕňa rôzne skoky, otočky a iné kaskadérske kúsky. Vykonáva sa v skiparkoch.


Skialpinizmus

Hoci skialpinizmus patrí medzi náročnejšie zimné športy, teší sa veľkej obľube. Skialpové lyže vám umožnia vyjsť na kopec vďaka špeciálnemu viazaniu a pásom. Zjazd z kopca je zaslúženou odmenou.


Beh na lyžiach

Beh na lyžiach sa v mnohom líši od ostatných typov lyžovania. Pre tento šport nepotrebujete lyžiarske strediská. Bežkovať môžete aj na zasnežených lúkach a poliach.