LYŽOVANIE

Vitajte vo svete lyžovania! Naše vývojárske centrum v spolupráci so športovcami vytvorilo jedinečné výrobky určené pre zjazdové lyžovanie. Okrem lyží, lyžiarok, oblečenia a ďalšieho príslušenstva nájdete u nás aj sánky, boby či lopatky. S nami si môžete užiť hory naplno!


OBĽÚBENÉ PRODUKTY

Lyže Rookie s dobrým vztlakom na prašane poskytujú dostatočnú ovládateľnosť a stabilitu na zjazdovke a okraji zjazdovky na potešenie z jazdy a bezpečné spoznávanie štýlu freeride.

Zobraziť produkt


Lyžiarska obuv ideálna pre všetky dobré lyžiarky. Aké sú výhody tejto obuvi? Progresívny a dostatočne výkonný flex s tolerantnou vnútornou topánkou.

Zobraziť produkt

Lyžiarky na zjazdové lyžovanie, ideálne na začiatky vo freeride vďaka progresívnemu flexu, ktorý pomáha tlmiť terén.

Zobraziť produkt

Okrem toho, že je táto lyžiarska bunda veľmi hrejivá, má nepremokavú membránu a nepriepustné švy, čo umožňuje vynikajúcu ochranu pred nečasom.

Zobraziť produkt

LYŽOVANIE - šport starší, než by sa zdalo

Za začiatky lyžovania sa považujú jednoduché dosky pripevnené na nohy lovcov v praveku. Uľahčovali im pohyb v snehu. Odvtedy, ako šport, prešlo lyžovanie ďalekú cestu. Tento šport zlepšuje rovnováhu a precvičuje množstvo svalov v ľudskom tele. Momentálne je jedným z najobľúbenejších športov v zimnom období. Preto sa snažíme pre vás vyrábať stále nové lyžiarske produkty. Naši inžinieri a dizajnéri sídlia v Alpách pod vrcholom Mont Blanc, kde všetky nové výrobky rovno testujú.


Pre dokonalý zážitok z lyžovania by mal mať lyžiar aj správnu výbavu. Pre jednotlivé odvetvia tohto zimného športu sa lyže líšia svojím prevedením. Lyžiarky k preferovanému štýlu jazdy treba taktiež vhodne vybrať na základe tuhosti - takzvaný Flex index. Bezpečnosť je vždy na prvom mieste vďaka lyžiarskym prilbám. Okuliare môžu byť súčasťou prilby alebo samostatne. V suchu a v teple vás udrží lyžiarske oblečenie a doplnky.


Rôzne štýly lyžovania

V histórií sa vyvinulo viacero foriem lyžovania, ktoré sa líšia štýlom jazdy, terénom, ale aj samotnými lyžami.


Zjazdové lyžovanie

Najrozšírenejším štýlom je lyžovanie na upravených zjazdovkách v lyžiarskych strediskách s rôznou náročnosťou a množstvom vlekov.


Freeride

Na rozdiel od zjazdového lyžovania, freeride lyžiari uprednostňujú neupravené svahy s hlbokým snehom. Freeride lyže sú zväčša širšie a dlhšie, ako zjazdové, aby sa nezabárali v snehu.


Freestyle

Freestyle alebo aj akrobatické lyžovanie zahŕňa rôzne skoky, otočky a iné kaskadérske kúsky. Vykonáva sa v skiparkoch.


Skialpinizmus

Hoci skialpinizmus patrí medzi náročnejšie zimné športy, teší sa veľkej obľube. Skialpové lyže vám umožnia vyjsť na kopec vďaka špeciálnemu viazaniu a pásom. Zjazd z kopca je zaslúženou odmenou.


Beh na lyžiach

Beh na lyžiach sa v mnohom líši od ostatných typov lyžovania. Pre tento šport nepotrebujete lyžiarske strediská. Bežkovať môžete aj na zasnežených lúkach a poliach.