NÁŠ ESHOP JE PRE VÁS OTVORENÝ NONSTOP A OBJEDNÁVKY VÁM DORUČÍME BEZPEČNE AŽ DOMOV. NAŠE PREDAJNE OSTÁVAJÚ ZATVORENÉ AŽ DO ODVOLANIA. VIAC INFORMÁCIÍ NÁJEDTE TU

INLINE KORČULE

Vitajte vo svete kolieskových korčúl! Decathlon prináša inline korčule pre deti aj dospelých, quad korčule a freestyle korčule.

Pánske
Dámske
46,99 

Kolieskové korčule
oxelo


27,99 

Detské korčule Play5
OXELO


11,99 

Prilba Play5
OXELO

18,99 

Detské korčule Play3
oxelo


11,99 

Detské chrániče
OXELO


4,59 

Taška na korčule
OXELO

Ako si vybrať inline korčule

Inline korčuľovanie je šport, ktorý sa spája s rôznymi štýlmi korčuľovania ( Fitness, rýchlostné, freeride,...) Pri výbere korčúľ je vhodné riadiť sa niektorými parametrami podľa toho, ako plánujete svoje korčule využívať.

Ako prvé si všímate veľkosť koliesok. Veľkosť koliesok sa udáva v milimetroch a existujú rôzne veľkosti. Čím väčšie koliesko, tým vyššiu rýchlosť viete dosiahnuť, ale zmenšuje sa manévrovateľnosť.

Ďalším údajom je tvrdosť koliesok, ktorá sa označuje písmenom “A“ za číslom a číslami od 74 do 100. Spravidla čím je väčšie číslo, tým je koliesko tvrdšie a umožňuje dosiahnuť vyššiu rýchlosť a pomalšie sa opotrebuje, avšak narozdiel od mäkších koliesok majú nižšiu priľnavosť a menej tlmia otrasy.

Jedným z hlavných parametrov sú aj ložiská, ktoré sa označujú ako ABEC (Annular Bearing Engineer Council). Čím je vyššie číslo, tým kvalitnejšie ložiská sú.