INLINE KORČULE

Vitajte vo svete kolieskových korčúl! Decathlon prináša inline korčule pre deti aj dospelých, quad korčule a freestyle korčule.

Zobraziť produkt
Zobraziť produkt

Zobraziť produkt

Vo veľkosti 26 a 28 majú korčule 3 kolieska. Vo veľkosti 28 až 36 majú korčule 4 kolieska - pre umiestnenie 2 koliesok vedľa seba v zadnej časti rámu je potrebné zakúpiť súpravu na uľahčenie stability s kódom 8282768.

Zobraziť produkt
Zobraziť produkt

Univerzálne a výkonné korčule pre rýchlejšiu jazdu a maximálnu svižnosť.

Zobraziť produkt

Zobraziť produkt

Ako si vybrať inline korčule

Inline korčuľovanie je šport, ktorý sa spája s rôznymi štýlmi korčuľovania ( Fitness, rýchlostné, freeride,...) Pri výbere korčúľ je vhodné riadiť sa niektorými parametrami podľa toho, ako plánujete svoje korčule využívať.

Ako prvé si všímate veľkosť koliesok. Veľkosť koliesok sa udáva v milimetroch a existujú rôzne veľkosti. Čím väčšie koliesko, tým vyššiu rýchlosť viete dosiahnuť, ale zmenšuje sa manévrovateľnosť.

Ďalším údajom je tvrdosť koliesok, ktorá sa označuje písmenom “A“ za číslom a číslami od 74 do 100. Spravidla čím je väčšie číslo, tým je koliesko tvrdšie a umožňuje dosiahnuť vyššiu rýchlosť a pomalšie sa opotrebuje, avšak narozdiel od mäkších koliesok majú nižšiu priľnavosť a menej tlmia otrasy.

Jedným z hlavných parametrov sú aj ložiská, ktoré sa označujú ako ABEC (Annular Bearing Engineer Council). Čím je vyššie číslo, tým kvalitnejšie ložiská sú.