BEH

Vitajte vo svete behu. Objavte našu značku Kalenji, ktorá je tu pre všetkých nadšencov behu rôznych výkonnostných, ale i vekových kategórii. Prinášame vám cenovo dostupné a kvalitné bežecké oblečenie, obuv a doplnky, ktoré sú doplnené o reflexné prvky.

PRE ZAČIATOČNÍKOV
JOGGING
10,99 

Bežecká obuv
Pánska


DO MIERNEHO POČASIA
13,99 

Bežecke legíny
Dámske

PRE ZAČIATOČNÍKOV
17,99 

Bežecká obuv
Dámska


VETRUODOLNÁ
13,99 

Bežecké bunda
Dámska

BEH

Beh sa celosvetovo teší obrovskej popularite kvôli jeho univerzálnosti, čo sa týka dĺžky trate a intenzity, vďaka čomu si rýchlo získal obľubu u ľudí každého veku. Má mnoho zdravotných výhod, ako napríklad znižovanie hmotnosti, zlepšenie kardiovaskulárneho systému a má tiež veľmi pozitívny vplyv na psychiku vďaka vylučovaniu endorfínov.


ROZDELENIE BEHU


JOGGING

Joggingom sa myslí rekreačný beh v nízkej intenzite a v prípade vyššej hmotnosti je možné v začiatkoch takýto beh striedať s chôdzou. Vďaka nízkej intenzite je tento beh ideálne pre spaľovanie tukov a naopak pri vysokej intenzite a vysokom srdcovom tepe spaľujete najmä cukry. U nás nájdete obuv na tento typ behu, ktorá sa vyznačuje výhodnou cenou vzhľadom na intenzitu a pravidelnosť. Obuv je určená na kratšie 5 - 10 km behy, 2 - 3x za týždeň s tempom vyšším ako 6km/hod.

CESTNÝ BEH

Do cestného behu sa samozrejme radí aj jogging, ale zaraďujeme do neho už aj beh v strednej, vysokej intenzite až po preteky, ktoré sa tiež delia na rôzne vzdialenosti a vedia vás motivovať k pravidelným tréningom a napredovaniu.
U nás nájdete cestnú obuv na tempový beh, či na dlhé objemové tréningy, ale tiež obuv na preteky od 5 km až po maratón.


TRAILOVÝ BEH

Do trailoveho behu sa radí beh v akomkoľvek teréne, či je to lesná, poľná cesta, či náročné kamenisté úseky. Trailový beh na rozdiel od cestného má výhodu v tom, že lesné a poľné cestičky majú mäkší povrch, čo šetrí kĺby a chrupavky. Trailový beh je síce pomalší, ako cestný, ale je náročnejší čo sa týka rovnováhy a musia sa zapájať aj iné odrazové svaly. Tento beh je z dlhodobého hľadiska náročný a hrozí väčšie riziko zranenia preto je dobré čas od času zvolniť a striedať trailový beh s cestným. U nás nájdete obuv na trailový beh ľahším lesným terénom, ale tiež preteky od kratších až po náročné ultra trailové behy.


ATLETIKA

Atletikou sa v bežeckom ponímaní myslí beh na dráhe v rôznych vzdialenostiach alebo beh na dráhe cez prekážky.

Nájdete u nás bežecké tretry na dráhu a ľahké, pohodlné tričká, tielká a kraťasy pre mužov, ženy, ale aj deti, ktoré môžu oblečenie použiť aj na telocvik

O ZNAČKE KALENJI

Názov našej značky Kalenji je odvodený od kmeňa Kalenji, ktorý sa nachádza v Západnej Keni na mieste zvanom Eldoret, ktoré sa nachádza vo výške okolo 2000 metrov nad morom. Obyvatelia tohto kmeňa sú bežcami od ich detstva a je zároveň súčasťou ich životov. Deti z tohto kmeňa behajú každý deň okolo 15km do školy.


Poslaním značky Kalenji je sprístupniť beh a potešenie z neho každému, ktorý sa zhoduje s poslaním Decathlonu robiť šport dostupnejší.


Nezáleží, či ste začiatočník alebo pokročilý, či preferujete cestný, trailový, či beh na dráhe Kalenji je tu pre vás všetkých. Nájdete u nás všetko potrebné pre tréningy a preteky od oblečenia, obuvi, až po pomôcky na regeneráciu.