HEAD Kód 8878081 5218251

Tenisová raketa Auxetic Speed MP 2024 čierno-biela 300 g

250,00 €
219,00 €
-12%
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Táto raketa je určená pre skúsených tenistov a tenistky, ktorí hľadajú kontrolovanú razanciu a pocitovosť pri hre.

VÝHODY

Razancia

Raketa s vysokou švihovou hmotnosťou a technológiami, ktoré zlepšujú razanciu.

Stabilita

Technológia Auxetic zaisťuje lepšiu stabilitu pri odpale.

Kontrola odpalu

23 mm profil a Speed Pattern pre kontrolu razancie.

TECHNICKÝ POPIS

Hmotnosť (raketa bez výpletu)

300 gramov. V skutočnosti sa hmotnosť meria v gramoch. Tak ako vyváženie a dĺžka, aj hmotnosť ovplyvňuje zotrvačnosť rakety, a teda jej ovládateľnosť, stabilitu a schopnosť prenášať energiu na loptičku (razantnosť). Čím je raketa ťažšia, tým viac energie dokáže na loptičku preniesť, ale tým menej je pravdepodobné, že bude ovládateľná. Naopak, čím je ľahšia, tým je ovládateľnejšia, ale na loptičku sa prenáša menej energie.

Vyváženie (raketa bez výpletu)

32 cm. Vyváženie: Bod vyváženia rakety sa meria v centimetroch od spodnej časti rakety (rukoväte). Čím vyššia je táto hodnota (vyváženie do hlavy), tým je raketa razantnejšia a stabilnejšia, ale tým menej je ovládateľná. Naopak, čím je táto hodnota (vyváženie do rukoväte) nižšia, tým je raketa ovládateľnejšia, ale pri údere je menej razantná a stabilná.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu: Plocha výpletu rakety je plocha v cm². Má vplyv na toleranciu a razantnosť rakety. Čím je výplet väčší, tým je raketa razantnejšia, ale tým menší je pocit kontroly. Naopak, čím je výplet menší, tým je raketa viac pod kontrolou, ale tým menej je razantná a tolerantná.

Tvrdosť

Ra: Tuhosť rakety je jej vlastnosť deformovať sa pri dopade loptičky. Čím je raketa tuhšia (t. j. čím vyššia je hodnota Ra), tým menej sa pri náraze deformuje. Energia rakety stratená pri dopade loptičky sa tak minimalizuje a vracia sa späť do loptičky prostredníctvom výpletu. Zvykne sa teda tvrdiť, že čím je raketa tuhšia, tým je razantnejšia.

Švihová hmotnosť (raketa bez výpletu)

SW = 300. Švihová hmotnosť (Swingweight v angličtine): Primárne charakterizuje ovládateľnosť rakety a jej schopnosť prenášať energiu na loptičku (razancia). Čím je hodnota švihovej hmotnosti vyššia, tým sa raketa ťažšie ovláda, ale má lepšiu razantnosť. Naopak, čím je švihová hmotnosť nižšia, tým je raketa ovládateľnejšia, ale menej razantná. Je do veľkej miery výsledkom hmotnosti, vyváženia a dĺžky rakety.

Rozmery výpletu

16 × 19. Rozmery výpletu: Rozmer výpletu je počet zvislých strún × počet vodorovných strún. Čím viac strún má výplet, tým viac je „uzavretý“. Čím má menej strún, tým viac je „otvorený“. Čím uzavretejší je výplet, tým môžete cítiť viac kontroly, ale menej razantnosti alebo rotácií. Naopak, čím otvorenejší je výplet, tým môžete cítiť viac razantnosti a rotácií, ale menej kontroly.

Dĺžka

68,5 cm. Dĺžka: Dĺžka rakety sa meria v centimetroch, od spodnej časti rukoväte po hornú časť výpletu. Čím je raketa dlhšia, tým je razantnejšia, ale menej ovládateľná. Naopak, čím je raketa kratšia, tým je ovládateľnejšia, ale menej razantná.

Profil

Profil (v mm): 23/23/23

Technológia Auxetic

Technológia Auxetic vyvinutá spoločnosťou Head je integrovaná do jadra rakety. Optimalizuje pocitovosť a odozvy rakety podľa sily úderu.

Speed Beam

Aerodynamický profil rámu rakiet z radu SPEED maximalizuje rýchlosť rotácie a razanciu.

Speed Pattern

Jedinečné rozmery výpletu zaisťujú dokonalú kombináciu razancie a kontroly.

Power Grommets

Širšie očká maximalizujú pohyb strún, čo zaručuje vyššiu razanciu.

Directional Drilling

Moderný spôsob vŕtania otvorov pre struny v ráme zaisťuje vyššiu razanciu a širší sweet-spot, pričom poskytuje väčšie pohodlie pri údere.

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Nevystavujte prudkým zmenám teploty.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Odporúča Jannik Sinner.