ADIDAS Kód 8838067 5046397

Detská drevená hokejka na pozemný hokej Youngstar modro-čierna

40,00 €
Farba: TYRKYSOVÁ / ČIERNA / BIELA
  • TYRKYSOVÁ / ČIERNA / BIELA
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Určená pre mladých začínajúcich hráčov, ktorí potrebujú dobre ovládateľnú a mäkkú hokejku.

VÝHODY

Kontrola trajektórie

Hokejka zo 100 % dreva sa veľmi dobre používa.

Ergonomický tvar

Klasický grip, hladký povrch na plochej strane.

Razancia

Výstuže zo skleného vlákna zaisťujú väčšiu razanciu.

Kontakt s loptou

Pružná hokejka, ktorá zaisťuje dobrý kontakt s loptičkou.

Odolnosť

Slabá odolnosť dreva je čiastočne kompenzovaná výstužami zo skleného vlákna.

Obmedzenie vibrácií

Drevo lepšie absorbuje vibrácie.

Ovládateľnosť

Štandardné zakrivenie je vhodné na osvojenie si základov hry.

TECHNICKÝ POPIS

Zloženie

Z dreva a s výstužami zo skleného vlákna.

Zakrivenie a hmotnosť

Štandardné zakrivenie. hmotnosť veľkosti 30": 400 g vo veľkosti L.

Detailný popis produktu

Klasický grip, hladký povrch na plochej strane. Klasická hlava.

Z akých materiálov sa vyrába hokejka?

V minulosti sa hokejky na pozemný hokej vyrábali z dreva (jaseň, morušovník), dnes je väčšina hokejok (najmä profesionálnych) z kompozitných materiálov (sklené, uhlíkové a aramidové vlákno. Pozn. Kevlar je obchodná značka typu aramidu).

Z akých materiálov sa vyrába hokejka? (pokračovanie)

Existujú hokejky vyrobené zo 100 % dreva, z dreva s výstužou zo sklenených vlákien a niekedy z uhlíka, zo 100 % sklenených vlákien, zo sklenených vlákien so stále vyšším podielom uhlíka (často s 5 - 10 % aramidu, keď je podiel uhlíka veľmi vysoký).

Na aké použitie?

Sklené vlákno je tvrdšie, pevnejšie, ľahšie a odolnejšie proti oderom než drevo. Zaisťuje výkonnejší odpal, ale menšiu kontrolu a pocit tvrdšieho odpalu. Uhlík je ešte ľahší a pevnejší, takisto zaisťuje výkonný odpal a slabšiu kontrolu nad hokejkou, ak hráč dostatočne neovláda techniku. Aramid sa používa ako doplnok karbónu v shafte na tlmenie vibrácií a/alebo v päte pre väčšiu odolnosť pred odermi.

Ako sa hokejka vyrába z kompozitných materiálov?

Hokejka z kompozitných materiálov sa skladá z viacerých vlákien okolo dutého stredu, ktorý je sám organizovaný v jednej alebo viacerých pozdĺžnych dutinách. Hokejky sa medzi sebou odlišujú kombináciou materiálov, počtom vrstiev vlákien a štruktúrou dutého jadra. Samotná informácia o podiele uhlíka nie je dostatočná na určenie kvality hokejky.

Aké zloženie si vybrať?

Pre deti-začiatočníkov je najvhodnejšia drevená hokejka. Pre pokročilejších je vhodná hokejka zo skleného vlákna a až neskôr hokejka s určitým podielom uhlíka. Dospelí-začiatočníci môžu ihneď začať so skleným vláknom. Pokročilí a skúsení dospelí hráči si zvolia hokejku s podielom uhlíka, ktorý zodpovedá ich štýlu hry (rovnováha medzi kontrolou a razanciou).

Čo je to zakrivenie hokejky?

Hokejka nie je rovná, ale má zakrivenie (po anglicky bow). Zakrivenie sa vyznačuje maximálnou výškou (maximálny vertikálny priestor medzi hokejkou položenou na rovnej ploche a touto plochou) a miestom, kde je táto výška maximálna, ktoré sa meria od hlavy hokejky (nazýva sa bod maximálneho zakrivenia).

Čo je to zakrivenie hokejky?(pokračovanie)

Hokejka má väčšinou maximálnu výšku zakrivenia 15 mm a bod maximálneho zakrivenia sa nachádza v strede hokejky.

Typy zakrivenia

Standard bow (bow znamená zakrivenie) je zakrivenie s maximálnou výškou 17 až 20 mm a bodom maximálneho zakrivenia vo vzdialenosti 300 mm. Hokejka „mid bow“ má výšku s maximálnym zakrivením 23 až 24 mm a maximálny bod zakrivenia sa nachádza vo vzdialenosti 300 mm. Low bow je zakrivenie s maximálnou výškou 24 až 25 mm a bodom max. zakrivenia v 250 mm. U hokejok „extra low bow“ je to 24 až 25 mm a 200 mm.

Norma FIH pre zakrivenie

Podľa noriem FIH sa musí maximálny bod zakrivenia hokejky na pozemný hokej nachádzať 200 mm od najvyššieho bodu hlavy hokejky a maximálna výška zakrivenia je 25 mm.

Aké zakrivenie si vybrať?

Väčšina hokejok pre dospelých (veľkosti 36,5"-37,5") váži od 520 do 580 g. Hokejka pre deti má hmotnosť od 400 g. Na hokejkách rovnakého modelu môže dochádzať k hmotnostným rozdielom 20 až 30 g v dôsledku výrobného procesu.

Koľko váži hokejka?

Väčšina hokejok pre dospelých (veľkosti 36,5"-37,5") váži od 520 do 580 g. Hokejka pre deti má hmotnosť od 400 g. Na hokejkách rovnakého modelu môže dochádzať k hmotnostným rozdielom 20 až 30 g v dôsledku výrobného procesu.

Norma FIH pre hmotnosť

Podľa noriem FIH je maximálna hmotnosť hokejky na pozemný hokej 737 g.

Prečo je rovnováha dôležitá?

Pri rovnakej hmotnosti je rozloženie váhy v hokejke rozhodujúce. Rovnovážny bod je gravitačný bod hokejky odmeraný od hlavy hokejky. Rovnovážny bod, ktorý je bližšie k rukoväti, dodáva pocit ľahkosti. Zjednodušuje to manipuláciu s hokejkou. Rovnovážny bod bližšie pri hlave (hovoríme aj, že hmotnosť je v hlave) dáva pocit lepšieho držania hokejky. To zvyšuje silu hokejky.

Akú hmotnosť/vyváženie si vybrať?

Ak máte radšej obratnosť, vyberajte si ľahkú hokejku s vyšším rovnovážnym bodom. Ak túžite po výkone, vyberajte si ťažšiu hokejku s nižším rovnovážnym bodom.

Akú veľkosť si vybrať?

Veľkosť hokejky sa meria v palcoch ("). 1" = 2,54 cm. Detské veľkosti väčšinou začínajú na 24" a sú k dispozícii až po 35". U detí položte hokejku vertikálne s hlavou na zem pred dieťa, ktoré musí stáť rovno. Vyberajte si hokejku, ktorej rukoväť siaha do výšky pupku dieťaťa. Pre dospelých je štandardná veľkosť 36,5".

Norma FIH pre veľkosť

Podľa noriem FIH je maximálna dĺžka hokejky na pozemný hokej 41" (105 cm).

Všeobecné rady pri výbere hokejky

Hokejka, ktorá vám bude najviac vyhovovať, je kombináciou veľkosti, zloženia (a vnútornej konštrukcie), zakrivenia, hmotnosti a rovnovážneho bodu.

Informácie

Toto sú informácie poskytnuté výrobcom alebo skonštatované našimi odborníkmi po testovaní vzoriek od výrobcu.

Segmentácia

dieťa/začiatočník/drevo/standardbow

Veľkosť

26 | 28 | 30 | 32 |

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Odstráňte piesok, ktorý sa na hokejku môže prilepiť. Očistite vlhkou handričkou. Omotávku v prípade potreby odmastite a odstráňte z nej prach.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov