BABOLAT Kód 8814775 4923321

Raketa I Pulse Blast na bedminton modro-červená

60,00 €
40,00 €
-33%
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Určené pre pravidelných hráčov bedmintonu, ktorí hľadajú razantnú raketu.

VÝHODY

Razancia

Vyváženie do hlavy a rám Ultra Aero Frame poskytujú maximálnu razantnosť.

Tolerancia

Veľmi pružná rukoväť na zvýšenie dĺžky aj v prípade zlého centrovania.

Kontrola odpalu

Optimum Kick Point na prenesenie bodu ohybu a získanie presnosti.

Ovládateľnosť

Hmotnosť 85 g a rám Ultra Aero na zachovanie dobrej rýchlosti rakety.

TECHNICKÝ POPIS

Opis série I-Pulse

Séria I-Pulse je vstupná kolekcia Babolat zameraná na klubových hráčov. Tieto pružné rakety obsahujú dve technológie, ktoré uľahčujú údery z okraja kurtu a ponúkajú najlepší kompromis medzi razanciou, presnosťou a kontrolou.

Hmotnosť

85 g +/- 3 g.

V skutočnosti sa hmotnosť meria v gramoch. Hmotnosť rakety sa pohybuje od 60 gramov do viac ako 100 gramov a je klasifikovaná v hmotnostných intervaloch vyjadrených v „U“. Čím je raketa ľahšia, tým je ovládateľnejšia, pohodlnejšia, príjemnejšia pre ruku a poskytuje pažiam väčšiu rýchlosť, chýba jej však razancia. Naopak, čím je raketa ťažšia, tým je razantnejšia, no menej pohodlná.

Pružnosť

Veľmi pružná.

Pružnosť je definovaná schopnosťou shaftu deformovať sa pri údere. Tuhosť rakety sa pohybuje v rozmedzí od pružnej po tuhú. Čím je rukoväť pružnejšia, tým je tolerantnejšia a let košíka dlhší, ale hra je pomalšia. Naopak, čím je tuhšia, tým väčšiu repulziu ponúka, ale bude vyžadovať dobrú rýchlosť paží a netoleruje chybné údery.

Vyváženie

Do hlavy (295 mm +/- 5 mm).

Vyváženie znamená rozloženie hmotnosti rakety. Udáva sa v milimetroch a meria sa od spodnej časti rukoväte po rovnovážny bod. Čím viac je vyváženie do rúčky, tým lepšia bude ovládateľnosť a reaktivita, čo je ideálne pre defenzívneho hráča alebo štvorhru. Naopak, čím viac je raketa vyvážená do hlavy, tým viac razancie ponúkne, čím je ideálna pre ofenzívnych hráčov. Na druhej strane sa vám bude zdať ťažšia a ťažšie ovládateľná.

Obsah súpravy

HM grafit.

Zloženie bedmintonovej rakety ovplyvňuje jej cenu. Oceľové a/alebo hliníkové rakety sú pevné, ťažké a vhodné na voľný čas. Grafitové/hliníkové a celografitové rakety sú ľahšie a ocenia ich začiatočníci aj skúsení hráči. Napokon, rakety vyrobené z High-Modulus Graphite a ďalšími technológiami, ako volfrám, sú určené pre skúsených hráčov.

Dĺžka

675 mm.

Dĺžka detskej rakety sa meria v milimetroch a líši sa podľa veku hráča. Pre dieťa od 4 do 6 rokov sa odporúča použiť 540 mm raketu a od 7 do 11 rokov 620 mm raketu. Na druhej strane, akonáhle sa dieťa stane skúseným hráčom, je vhodné použiť raketu pre dospelých.

Veľkosť gripu

Veľkosť 2 --> G4 = medium (85 - 89 mm).

Veľkosť gripu je vyjadrená v milimetroch. Veľkosť rukoväte rakety sa pohybuje od 75 milimetrov do viac ako 90 milimetrov a je klasifikovaná vo veľkostných intervaloch vyjadrených v „G“. Čím širšia je rukoväť, tým ľahšie sa dá uchopiť, avšak úchop bude ťažšie zmeniť. Čím je rukoväť užšia, tým viac obratnosti ponúka a umožňuje využiť silu prstov na zvýšenie rýchlosti rakety.

Pôvodný výplet

Rakety sú pri zakúpení vypletené výpletom Babolat Challenge Hilife s čiernou strunou s priemerom 0,85 mm.

Pôvodné a odporúčané napnutie

Pôvodné napnutie 8 - 9 kg.

Napnutie odporúčané značkou je 8 - 12 kg.

Pôvodne vypletené rakety majú napnutie od 8 do 10 kg v závislosti od straty napätia v dôsledku prepravy. Potom každá značka uvádza odporúčané napnutie, najčastejšie od 8 do 12 kg. Je to preto, aby sa predišlo poškodeniu rámu pri vypletaní alebo náraze alebo pretrhnutiu výpletu. Niektoré rakety so zosilneným rámom vydržia napnutie až 16 kg.

Rozmery výpletu: zvisle * priečne, návod na vypletanie pre 82 očiek: D = dole, H = hore

22*23. Návod na vypletanie v 4 uzloch.

Zvisle: začnite v strede hore a pokračujte až po H13 (preskočte očká H8, H10, H12 a D9, D11) a spravte uzol na H9. (rovnako na opačnej strane).

Priečne: začnite v strede a vypletajte priečne zospodu od D23 po D8 (preskočte očká D12 a D10) a spravte uzol na D7. Pokračujte priečne zhora od H19 po H8 (preskočte očká H13, H11 a H9) a zauzlite na H6.

Optimum Kick Point

Spodná časť shaftu bola vystužená, aby sa bod ohybu posunul vyššie na shafte. Táto špecifická poloha bodu ohybu zvyšuje tuhosť shaftu a podporuje presnosť.

Rám Ultra Aero Frame

Aerodynamický dizajn rámu, vyrobený so škálovateľnými časťami, ktoré prerezávajú vzduch a ponúkajú dokonalý kompromis medzi razanciou a ovládateľnosťou.

Kód dodávateľa

601389

Kód EAN

3324921908151.

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Vyhýbajte sa prudkým zmenám teploty.<br /> Skladujte v obale, predovšetkým v chladnom počasí.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka na diely

Na rám sa vzťahuje záruka 1 rok na bežné používanie, na výplet sa záruka nevzťahuje.