QUIKSILVER Kód 8660807 4404214

Pánsky neoprén Prologue 4/3 mm čierny

170,00 €
139,00 €
-18%
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Táto celotelová kombinéza je určená pre pokročilých surfistov, ktorí jazdia až do 2 hodín v studenej vode s teplotou od 12 °C do 17 °C.

VÝHODY

Jednoduché obliekanie

Zips na chrbte. Plne nastaviteľné zapínanie na golieri.

Voľnosť pohybu

Pružnejší neoprén vo vrchnej časti tela a na ramenách. Pružné švy.

TECHNICKÝ POPIS

Ako si vybrať správnu kombinézu?

Prvým kritériom výberu kombinézy na surfovanie je teplota vody. Teplota vody sa mení podľa miesta a ročného obdobia.

Pravidelne preto kontrolujte, či teplota vody vo vašej surferskej lokalite zodpovedá odporúčanému rozsahu teplôt vody: Teplá voda viac ako 21 °C. Vlažná voda od 17 do 22 °C. Studená voda od 12 do 17 °C. Veľmi studená voda od 7 do 12 °C.

Teplotu vody vo vašej surferskej lokalite môžete zistiť na stránke seatemperature.org.

Správny výber veľkosti

Ak chcete naplno využiť funkčnosť kombinézy, musíte si vybrať správnu veľkosť. Kombinéza na surfovanie musí byť veľmi priliehavá a nesmie na nej byť žiadny viditeľný záhyb. Je normálne, že sa v suchej kombinéze cítite príliš stiahnutí. Tento nepríjemný pocit pominie, len čo sa kombinéza namočí. Ak si vyberiete príliš veľkú kombinézu, budú sa vytvárať záhyby, vzniknú podráždenia a tepelná izolácia bude nižšia (naberanie vody).

Pred zakúpením si ju vyskúšajte!

Materiály

Táto kombinéza je vyrobená z pravého neoprénu, aby zaručila lepšiu tepelnú pohodu. Neoprén s termo podšívkou na hrudi a chrbte pre väčšiu hrejivosť. Hrúbka neoprénu: 3 a 2 mm.

Golier

Povrchová úprava goliera má za úlohu obmedzovať prenikanie vody. Podľa citlivosti každého možno nosiť pod kombinézou vrchný diel proti UV žiareniu, aby sa znížilo riziko podráždenia. Pri dlhom používaní sa takisto odporúča naniesť mastný krém (napr. vazelínu) na oblasti vystavené treniu (krk, podpazušie). Dbajte na to, aby bola chlopňa umiestnená vo vnútri neoprénu, aby sa predišlo podráždeniu pokožky zipsom a golierom.

Zapínanie

Zapínanie sme umiestnili na chrbát pre väčšie pohodlie pri vykonávaní tohto druhu športu (pri polohe ležmo pri pádlovaní rukami).

Nepriepustné spoje

Švy sú šité a lepené, aby sa zaistila vodotesnosť a odolnosť. Ide o tzv. slepé švy, kedy niť neprechádza celou hrúbkou neoprénu, kvôli nepriepustnosti.

Univerzálne kombinézy na vodné športy

Táto kombinéza je vhodná aj na iné vodné športy, napríklad kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Quiksilver

Quiksilver je austrálska firma, ktorú v roku 1969 založili surfisti Alan Green a John Law. Špecializuje sa na boardové športy a v súčasnosti vyvíja škálu technických výrobkov v oblasti športového náradia aj oblečenia. Jej európske sídlo je v Saint-Jean-de-Luz.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 17.0% Elastan, 83.0% Nylon

Tipy na skladovanie a údržbu

NEPRAť. NEPRAť.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Skladujte na suchom a vetranom mieste. Uchovávajte mimo zdrojov tepla. Nesušte na priamom slnku, aby ste predĺžili životnosť neoprénu. Neodporúčame prať v práčke.

Obmedzenia používania

Určené do vody od 12 °C do 17 °C. Do 2 hodín činnosti.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

1 Roky/ov