SOLOGNAC Kód 8827136 4985535

Hrejivé nízke čižmy 500 guma-neoprén zelené

70,00 €
Farba: KHAKI / HNEDÁ
  • KHAKI / HNEDÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Tieto čižmy sú určené na poľovačku v rovinatom teréne alebo v lese v chladnom počasí a na všetky aktivity v prírode.

VÝHODY

Jednoduché použitie

Polovysoký zvršok so zadným výčnelkom na uľahčenie vyzúvania.

Protišmykové vlastnosti

Podrážka s hlbokým 5 mm dezénom prispieva k priľnavosti a dynamickej chôdzi.

Tlmenie došľapu

Tlmenie v päte (systém Cushion System) na pohlcovanie nárazov pri chôdzi.

Hrejivosť

Vnútorná podšívka z neoprénu hrúbky 4 mm zaručuje nohám tepelný komfort.

Odolnosť voči agresívnej vegetácii

Materiál zlepšuje odolnosť proti prepichnutiu a oderu.

TECHNICKÝ POPIS

Odolné čižmy poskytujúce dlhú životnosť

Pružné a nepriepustné poľovnícke čižmy SIBIR 300 majú zvršok z viacvrstvovej prírodnej gumy (s odolnosťou proti škrabancom a prepichnutiu vegetáciou), predpriehlavok a podrážku zo 100% gumy. Čakať na stanovišti na nadhánku, alebo prechádzať sa po rovine či v lese v náročnom teréne tak už nie je žiaden problém, a to aj v hustej a agresívnej vegetácii, tŕnistých ostružinách či iných pichľavých krovinách.

Pár čižiem s izolujúcou neoprénovou podšívkou uchová nohy v teple

Pretože vždy myslíme najmä na pohodlie poľovníkov, naši inžinieri vytvorili tieto hrejivé čižmy. Cieľ? Chrániť nohy pred vlhkosťou a chladom pomocou podšívky z neoprénu hrúbky 4 mm. Či už ste na aktívnej poľovačke za svojimi psami, ktoré hľadajú sluky, bažantov, jarabice, zajace a inú drobnú zver, alebo na postriežke pri posliedku na vysokej zveri, vaše chodidlá sú chránené, aby ste sa mohli bez obmedzení venovať svojej záľube.

Pohlcovanie nárazov v päte: inovatívny systém podporujúci chôdzu.

Prezentovaný model je vybavený systémom Cushion: jednoducho povedané, je to systém, ktorý umožňuje pohlcovať nárazy pri chôdzi. Ako? Vďaka tlmiacemu vankúšiku zabudovanému v päte. Chodidlo je tak menej namáhané a menej sa unavíte: systém Cushion prispieva k ochrane chodidla pohlcovaním a rozptyľovaním síl nárazu. Konkrétne to znamená, že môžete dlho chodiť bez obmedzenia a mať pocit ľahkej a dynamickej chôdze.

Ďalšie zaujímavé vlastnosti týchto poľovníckych čižiem

Tento model, ktorý má menšiu výšku ako klasické čižmy, má stielku hrúbky 4 mm, ktorá je antibakteriálna a pohlcuje pot. Má hlboký 5 mm dezén a rebrovanie zaisťujúce lepšiu priľnavosť a nezachytávanie blata počas chôdze. Čižmy sú praktické, ľahko sa obúvajú a vyzúvajú (polovysoký zvršok je vybavený zadným výčnelkom na ľahšie vyzúvanie). Na reguláciu potenia noste v čižmách podkolienky absorbujúce pot.

Ideálny produkt, keď cítiť pokles teploty

Naše pohodlné čižmy sa príjemne nosia a dobre chránia pred chladom, keď teploty klesajú na jeseň a v zime. Čižmy sú najmä vhodné na poľovačku na nadhánku v málo zaplavenom teréne (lesíky, pláne...). Ak chcete nosiť v čižmách hrubé podkolienky, odporúča sa vybrať si veľkosť väčšiu o jedno číslo.

Niekoľko rád k údržbe

Vieme dobre, že netrpezlivo čakáte na to, kedy si budete môcť čižmy vyskúšať a nosiť ich. Správnu údržbu zabezpečíte tak, že po každom použití ich vyčistíte vodou a/alebo mydlom s neutrálnym pH faktorom (pričom nepoužívajte tvrdé kefy a abrazívne špongie). Potom ich utrite handričkou alebo ich nechajte vysušiť v dobre vetranej miestnosti ďaleko od zdrojov tepla. Uložte ich v rovnej polohe a nie prehnuté, aby ste zabránili poškodeniu a popraskaniu gumy v mieste ohybu.

Aká je správna údržba čižiem?

Na celoročnú ochranu gumových čižiem odporúčame niekoľkokrát do roka aplikovať na zvršok sprej na báze silikónu (na webovej stránke ponúkame sprej na obnovu čižiem). Silikón tak vytvorí ochrannú vrstvu medzi vonkajšou stranou a gumou, čo umožní predĺžiť životnosť produktu. Uskladňujte ich chránené pred vlhkosťou, najlepšie na dobre vetranom mieste.

Doplňujúce informácie podľa veľkostí: hmotnosť páru, celková výška a vnútorná výška čižiem

39: 1,35 kg; celková výška: 27,5 cm; vnút. 23,5 cm).

40: 1,42 kg; celková výška: 28 cm; vnút. 24 cm).

41: 1,48 kg; celková výška: 28,5 cm; vnút. 24,5 cm).

42: 1,56 kg; celková výška: 29 cm; vnút. 25 cm).

43: 1,63 kg; celková výška: 29,5 cm; vnút. 25,5 cm).

44: 1,69 kg; celková výška: 30 cm; vnút. 26 cm).

45: 1,79 kg; celková výška: 30,5 cm; vnút. 26,5 cm).

46: 1,86 kg; celková výška: 31 cm; vnút. 27 cm).Obvod lýtka veľkosť 42: 41 cm.

Zloženie

Zloženie

Zvršok:: 25.0% Etylénpropyléndienový monomérny kaučuk, 75.0% Latex z prírodného kaučuku; Podošva:: 100.0% Latex zo styrén-butadiénového kaučuku; Podšívka:: 100.0% Polyamid

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Uchovávajte na suchom a tmavom mieste.

Obmedzenia používania

Udržujte mimo dosahu ohňa.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov

Videá