Filtre 0
Filtre 0
OLAIAN Kód 8756523 4547969

Dámske voľné tričko s ochranou proti UV krátky rukáv čierne

15,00 €
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Toto základné tričko s voľným strihom je nevyhnutnosť na ochranu pred slnečným žiarením vďaka SPF 50+. Viazanie na chrbte mu dodáva dizajnový nádych.

VÝHODY

Ochrana pred slnkom

Materiál tohto trička má ochranu SPF 50+.

Drží na tele aj vo vlnách

Tvar a strih plaviek dobre prilieha k telu v nižších vlnách.

TECHNICKÝ POPIS

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (1. časť)

Všetky naše tričká s ochranou proti UV žiareniu majú ochranný faktor UPF 50+, teda majú maximálnu úroveň ochrany proti slnku. Výber sa riadi dĺžkou rukávov, potom závisí od typu námahy. Najväčšie namáhanie je pri surfovaní, preto sme sa rozhodli vytvoriť náš produktový rad predovšetkým na surfovanie.

Výrobok na surfovanie si vyberajte podľa doby, ktorú strávite vo vode: 1 hodinu, 2 hodiny alebo 3 hodiny.

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (2. časť) podľa dĺžky surfovania)

1 hodina: príležitostné surfovanie. Môžete si vybrať voľný strih (dôraz je kladený na ľahké obliekanie a pohodlie za sucha) alebo priliehavý strih (dôraz je kladený na pohodlie za mokra). Pútko na pripojenie k šortkám poskytuje výrobku stabilitu.

2 hodiny: pravidelné surfovanie. Pohodlie, keď je tričko mokré, je vyššie vďaka bezšvovým dielom pod pazuchami a sťahovacej šnúrke, ktorá ešte zvyšuje stabilitu.

3 hodiny: intenzívne surfovanie. Lepšie udržiava teplotu, aby ste vo vode vydržali dlhšie.

Čo znamená UPF 50+?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa. Na ochranu zodpovedajúcu normám musí látka odrážať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odráža minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Chráni pred UV žiarením aj v mokrom stave

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnečným žiarením. Klobúk je vhodný na kúpanie, vodné a plážové športy. Filtrovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní. Elastan, ktorý sa nachádza v materiáli, môže v chlórovanej vode stratiť pružnosť.

Tričko s UV ochranou na celý rad vodných športov

Naše tričká s UV ochranou sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania aj tých najnáročnejších surfistov. Vďaka ich koncepcii sú vhodné aj na iné vodné športy ako napríklad plávanie, kitesurf, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Správanie na slnku

Aj keď toto tričko umožňuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať v úvahu. Hoci budete nosiť toto tričko s ochranou proti UV, odporúčame vám, aby ste používali ďalšie ochranné prostriedky: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, dodržiavajte pitný režim atď.

Držanie vo vlnách

Toto tričko s ochranou pred UV má zaväzovanie na chrbte, vďaka čomu dobre drží počas surfovania v nenáročných podmienkach.

Koncepcia

V našich ateliéroch sídliacich v Hendaye na juhozápade Francúzska máme doslova „nohy vo vode“. V rámci jedného dňa preto môžeme plavky navrhnúť a potom ich otestovať priamo v mori, aby sme overili, ako obstoja vo vlnách.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 13.0% Elastan, 87.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť čo najlepšiu kvalitu a trvácnosť.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Materiály chrániace pred slnečným žiarením testovali naši návrhári v laboratóriu. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré sa vykonávajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi pri aktivite, na ktorú je výrobok určený.