Filtre 0
Filtre 0
QUECHUA Kód 8738839 4531822

Pánska hrejivá turistická mikina SH900 fleecová

55,00 €
Farba: MODRÁ
  • MODRÁ
  • ZELENÁ / ČIERNA
  • BÉŽOVÁ / ČIERNA
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Fleecová mikina SH900 bola navrhnutá tak, aby vám poskytovala veľkú hrejivosť počas turistiky. Pohodlná, ideálna do veľmi chladného počasia.

VÝHODY

Vodoodpudivosť

Vodoodolná kapucňa so sťahovacou šnúrkou.

Voľnosť pohybu

Voľný strih a strečové všité diely v podpazuší.

Hrejivosť

Fleecová mikina z česaného polyesteru s gramážou 320 g/m², podšívka 120 g/m².

Vrecká

2 hrejivé vrecká na ruky a jedno vnútorné vrecko na zips.

Priedušnosť

Hlavný materiál z rýchloschnúceho polyesteru RET 17,3. Všité diely v podpazuší.

TECHNICKÝ POPIS

Pohodlná a praktická fleecová mikina na zimnú turistiku.

Vďaka voľnému strihu a pružným všitým dielom v podpazuší zlepšuje fleecová mikina voľnosť pohybu, ktorá je počas zimnej turistiky nevyhnutná. Do vreciek so zipsom si môžete uložiť všetko, čo potrebujete mať pri sebe (vreckovka, balzam na pery, kľúče...). Vodoodolná kapucňa robí z vašej fleecovej mikiny mimoriadne hrejivý odev, ktorý je ideálny na turistiku vo veľmi chladnom počasí.

Mám istotu, že je mikina dostatočne teplá na zimné túry?

Fleecová mikina má česané vnútro, čo je overený spôsob na udržanie tepla. Princíp je jednoduchý: materiál je štruktúrovaný tak, aby zväčšil svoj objem a dokázal zadržať vzduch, ktorý je prirodzeným izolantom. Ide o presne ten istý princíp ako u kožušín alebo peria zvierat. Táto fleecová mikina má tiež manžety na spodku rukávov a stiahnutie pásu, ktoré obmedzuje prenikanie chladného vzduchu.

Čo je fleecový materiál a prečo je taký hrejivý?

Fleecový materiál zo syntetických vlákien sa snaží priblížiť vlastnostiam vlny: hrejivosť a tepelnú izoláciu. Zároveň je ľahký. Je hebký, pohodlný, rýchlo schne a koži dovoľuje dýchať.

Nie je taký hebký a príjemný materiál málo odolný?

Na zabezpečenie dlhej životnosti našich výrobkov vykonávame testy jednotlivých komponentov. Kontrolujeme napríklad či fleece nehrčkavie, či neblednú farby a či sa opakovaným praním nemenia vlastnosti materiálu.

Odolnosť tkaniny voči oderu sa meria pomocou metódy s názvom Martindale. Pri teste sa otáča kotúč pod určitým tlakom na povrchu vzorky referenčnej textílie tak dlho, kým sa tkanina nepretrhne.

Ako sa správne obliecť na zimnú turistiku?

Ak sa chcete v zime dobre obliecť bez ohľadu na vašu aktivitu, odporúčame vám dodržiavať zásadu 3 vrstiev:

1. vrstva: funkčné spodné oblečenie umožňujúce odvádzanie vlhkosti, a tým udržiavanie pokožky v suchu.

2. vrstva: druhá vrstva (fleece, sveter) zaisťuje hrejivosť a takisto odvádzanie vlhkosti.

3. vrstva: bunda, ktorá chráni pred vonkajšími podmienkami: dážď, sneh, vietor.

Oblečenie ako celok musí byť priedušné, aby odvádzalo vlhkosť.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 40.0% Akryl, 60.0% Polyester; Hlavná podšívka: 100.0% Polyester; Hood fabric: 100.0% Polyester; Podpažie: 6.0% Elastan, 94.0% Polyester; Všitý diel: 18.0% Elastan, 82.0% Polyester; Membrána: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Odporúčame skladovať na suchom a tmavom mieste a vyhýbať sa chemickým látkam, ako je bielidlo, ktoré by mohli znížiť jej tepelnú izoláciu.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Robíme 2 typy testov hrejivosti: 1. Test materiálu. 2. Test na tepelnej figuríne v tepelnej komore. Simulujeme tepelné podmienky na horách, vietor (5 km/h) a vlhkosť pri chôdzi rýchlosťou 5 km/h. Takisto robíme testy na rôznych postavách, aby sme overili strih výrobku.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Pri vytváraní tejto fleecovej mikiny naši návrhári spolupracovali s účastníkmi testu, ktorí ju používali počas turistiky. To umožňuje finalizovať výrobok podľa spätnej väzby používateľov.