KIPSTA Kód 8776377 4733569

Oficiálna zápasová futbalová lopta Ligue 2 BKT so škatuľou

60,00 €
  • Oficiálna zápasová futbalová lopta Ligue 1 Uber Eats 2023
  • Oficiálna zápasová futbalová lopta Ligue 1 Uber Eats 2023
Farba: ORANŽOVÁ
  • ORANŽOVÁ
  • BIELA
  • BIELA
  • BIELA
  • BIELA
  • ORANŽOVÁ
  • ORANŽOVÁ
  • ORANŽOVÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Naše tímy vývojárov, inžinierov a dizajnérov vyvinuli podľa noriem FIFA QUALITY PRO túto loptu, ktorá zodpovedá požiadavkám profesionálnych futbalistov.

VÝHODY

Kvalita odskoku

Lopta pri odskoku spĺňa medzinárodné futbalové požiadavky.

Odolnosť

Tepelne lepená konštrukcia s laminovanou dušou pre optimálnu odolnosť.

Stály tlak

Laminovaná duša z kaučuku zaručuje stálosť natlakovania.

Stabilný let

Exkluzívna konštrukcia pozostávajúca z 12 dielov z PU mikrovlákien s ryhovaním.

TECHNICKÝ POPIS

Kipsta - oficiálny dodávateľ lôpt Ligue 1 Uber Eats a Ligue 2 BKT na roky 2022-2027

Po poradách, ktoré začali v marci 2021, Správna rada Francúzskej futbalovej ligy (LFP) vybrala futbalovú značku Kipsta patriacu do skupiny Decathlon za nového oficiálneho dodávateľa LFP. Prémiové lopty Kipsa sú vyvinuté vo Francúzsku, majú označenie FIFA QUALITY PRO a ich kvalita sa testuje v rôznych etapách výroby.

Vďaka oficiálnym loptám Uber Eats (1. liga) a BKT (2. liga) chce Kipsta preukázať svoje know-how na najvyššej súťažnej úrovni.

Prečo si vybrať túto loptu?

Pri výrobe tejto lopty bola použitá technológia tepelného lepenia.

Táto futbalová lopta je určená pre profesionálnych hráčov. Je výsledkom našich skúseností a zodpovedá očakávaniam najnáročnejších hráčov (hráčov a brankárov).

Poskytuje maximálny zážitok z hry vďaka materiálu so vzorkou z mikrovlákna spolu s penou a drážkami.

Táto lopta je exkluzívnym produktom značky Kipsta.

Čím sa odlišuje?

Vyvinuli sme loptu, ktorá je veľmi spoľahlivá a vyznačuje sa stabilnou dráhou letu.

Naše koncepčné riešenia boli teda zamerané na tieto kľúčové body.

„Pri lopte je najdôležitejšie, aby ste ju vždy dostali tam, kam chcete. Presnosť nadovšetko“, Harry Kane.

Navrhnutá vo Francúzsku?

Táto lopta, rovnako ako všetky lopty z nášho radu, je 100 % navrhnutá vo Francúzsku a je prísne testovaná kombináciou testov v laboratóriách a v teréne. Spĺňa teda najprísnejšie normy a požiadavky a prešla celým radom ďalších testov špeciálne vyvinutých značkou Decathlon.

Okrem normatívnych testov vykonávame prostredníctvom Certifikačnej jednotky Kipsta aj ďalšie testy, ktoré nám umožňujú vyvíjať, ale aj objektívne porovnávať produkty.

Miesto výroby

Naše lopty vyrábajú naši priemyselní partneri v Ázii (táto lopta bola konkrétne vyrobená v Pakistane a Číne).

Pakistan je známy a uznávaný ako svetové hlavné mesto futbalových lôpt.

50-ročná história kvalitného remeselného spracovania sprevádzaná spoločnými záväzkami (so spoločnosťou DECATHLON), ktorá sa zameriava na dva hlavné body: rešpekt k pracovníkom a rešpektovanie životného prostredia. Takisto sa snažíme hľadať budúcich francúzskych alebo európskych priemyselných partnerov.

Čo je to certifikačná jednotka Kipsta?

Certifikačný tím Kipsta pozostáva z kvalifikovaných a uznávaných odborníkov na testovanie v teréne, pokiaľ ide o: implementáciu špecifických protokolov a testov súvisiacich s používaním produktov; prijímanie kvalifikovaných spolupracovníkov na testovanie a vyhodnocovanie funkčnosti produktov a objektívnu analýzu výsledkov prostredníctvom štatistických nástrojov.

Tieto testy sa týkajú všeobecných aspektov, ako je trvácnosť, trvalé nahustenie a funkcie odrážajúce funkčnosť lopty.

Kipstadium vo francúzskom meste Tourcoing

Na vyvíjaní našich lôpt sa podieľa špecializovaný tím, ako aj laboratórium so sídlom vo Francúzsku. Loptový tím vo Francúzsku sa skladá z produktových inžinierov, konštruktérov komponentov a testovacích inžinierov, čo nám umožňuje kontrolovať celý vývojový reťazec, od komponentov až po testovanie funkčnosti lôpt.

Naše laboratórium na testovanie lôpt

V Decathlone lopty testujeme už viac ako 15 rokov s cieľom overovať naše produkty vo fázach navrhovania, industrializácie a postprodukcie. V stredisku Kipstadium vo Francúzsku bolo dokonca v roku 2018 vytvorené laboratórium, ktoré sa 100 % venuje testovaniu lôpt.

Na našich loptách vykonávame viac ako desiatku testovaní. Ide predovšetkým o testy, ktoré vyžaduje FIFA, ako aj o ďalšie dodatočné testy vytvorené našimi odborníkmi v laboratóriu.

Decathlon ako vývojár

Decathlon už 40 rokov navrhuje svoje produkty a pri ich vývoji sa opiera o ich atraktivitu a dostupnosť pre všetkých, čo znamená, že ich dizajn je univerzálny (vek, pohlavie a národnosť).

Estetická línia skupiny, a teda aj značky Kipsta, predstavuje rovnováhu medzi našimi presvedčeniami (jednoduché, funkčné a praktické výrobky) a naším triezvym, univerzálnym a moderným umeleckým smerovaním.

Vývojári, inžinieri, ale aj dizajnéri

Prepracované DNA tejto lopty (t. j. formálny základ, na ktorom je grafika postavená) v sebe spája funkčnosť a rovnováhu.

Zároveň sa zameriavame na vnímanie priestoru a vizuálne efekty spojené s loptou, aby jej dizajn nebol pre hráčov pri hre rušivý.

Naši priemyselní partneri

Môžeme sa spoľahnúť na kompetentnosť a ústretovosť našich priemyselných partnerov.

Máme pevné záväzky voči našim dodávateľom a našim výrobným závodom, aby sme mohli vyrábať s istotou. Tieto záväzky, ktoré sú spoločné pre Decathlon a našich priamych dodávateľov, sa týkajú najmä dvoch bodov: rešpekt k pracovníkom a rešpektovanie životného prostredia.

Náš priemyselný manažment nám poskytuje efektívne a spoľahlivé komponenty a výrobné riešenia.

Vaša lopta bola skontrolovaná tesne pred odoslaním

S cieľom zabezpečiť najvyššiu kvalitu našich oficiálnych lôpt sa na konci výrobnej linky lopty kontrolujú jedna za druhou (100 % výroby), aby sa zaručila ich kvalita tesne pred odoslaním.

Táto kontrola kvality na konci výrobnej linky spočíva v overovaní zhody s technickými špecifikáciami určenými pre túto loptu.

Okrem toho sa budú pravidelne odoberať výrobné vzorky na vykonanie dodatočných deštruktívnych testov.

Exkluzívny produkt značky Kipsta

Vieme, že počas zápasov sa rozdiely často prejavia v detailoch. Túžili sme, aby táto lopta bola mimoriadne spoľahlivá. Osobitnú pozornosť sme venovali stabilite dráhy a pocitu pri hre. Preto sme testovali rôzne usporiadanie vonkajších dielov a rozhodli sme sa pre konštrukciu, ktorá dosiahla najlepšie výsledky. Táto konštrukcia z 12 dielov spolu s reliéfnymi líniami je exkluzívnym poznávacím znamením Kipsta.

Lopta na zápasy?

Vieme, že stabilná trajektória je veľmi dôležitá, najmä počas dlhej hry alebo pre brankárov pri odrážaní lopty. Lopty sa väčšinou vyrábajú z 32 dielov, ale my sme vyvinuli loptu z rovnakých 12 dielov. 12 pásov je navyše tepelne lepených a spojených s drážkami a textilným mikrovláknom. To výrazne zlepšuje stabilitu vo vzduchu a lepšie sa s ňou hrá.

Povedali ste FIFA QUALITY PRO?

Aby sme dokázali mimoriadne presne reagovať na požiadavky profesionálnych futbalistov, lopta absolvovala v laboratóriu množstvo testov. Každý z nich je uvedený nižšie.

Štandardizovaná hmotnosť

Lopta váži od 420 do 445 g (veľkosť 5) a spĺňa oficiálne normy FIFA. Schválené FIFA QUALITY PRO.

Obdvod lopty

Veľkosť lopty je od 68,5 do 69,5 g (veľkosť 5) a spĺňa oficiálne normy FIFA. Schválené FIFA QUALITY PRO.

Guľatosť

Test guľatosti: odchýlka od priemeru max. 1,5 % (schválené FIFA QUALITY PRO). Guľatosť lopty meriame v 4500 rôznych bodoch a prihliadame na odchýlky.

Pri odchýlke nad 1,5 % (norma FIFA Quality PRO) majú naši inžinieri za úlohu vylepšiť guľatosť a zaručiť tak pravidelný odskok.

Test straty maximálneho nahustenia

Test straty nahustenia:loptu nahustíme na odporúčaný tlak (0,8 baru).

Po 72 hodinách lopta nesmie stratiť viac ako 15 % svojho tlaku, t. j. približne 0,1 baru (schválené FIFA QUALITY PRO). Tlak po 72 hodinách by mal byť približne 0,7 baru.

To tiež znamená, že je úplne normálne, ak lopta po niekoľkých dňoch stratí tlak. Odporúčané nahustenie pre túto loptu je 0,8 baru (max. 1,0 bar; min. 0,7 baru).

Test absorpcie vody

Test absorpcie vody:v laboratóriu simulujeme podmienky hry v daždi tak, že namočíme loptu do 2 cm vody, a pri konštantnej rotácii sa stláča 250-krát. Hmotnosť lopty sa na konci testu nesmie navýšiť o viac ako 10 % jej pôvodnej hmotnosti (schválené FIFA QUALITY PRO).To je jedna z výhod tepelného lepenia: absorpcia vody je nižšia v porovnaní s inými procesmi (napríklad šitie strojom).

Odskok

Test odskoku:

Každá lopta sa pustí z výšky 2 metre desaťkrát na oceľovú dosku. Rozdiel vo výške odrazov musí byť medzi 135 a 155 cm s maximálnym rozdielom 10 cm medzi najvyšším odrazom a najnižším odrazom na loptu.

Testovanie

Najnáročnejšia skúška, ktorú lopta absolvuje, je strojová nárazová skúška.

Lopta musí odolať 2 500 nárazom do naklonenej betónovej dosky pri rýchlosti 50 km/h a vzdialenosti 2,5 m.

Po ukončení testu skontrolujeme

celkový stav lopty; švy musia test vydržať.

- obvod: nesmie sa zväčšiť o viac ako 1,0 cm.

- Guľatosť: nesmie sa zmeniť o viac ako 1,5 %.

- Nahustenie: lopta nesmie stratiť viac ako 10,0 %.

A čo si myslíte?

Vaše názory sú pre nás veľmi dôležité a umožňujú nám neustále zlepšovať naše produkty. Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti s touto loptou.

Zloženie

Zloženie

Vonkajší obal: 100.0% Polyuretán; Puzdro: 30.0% Polyester, 70.0% Latex zo styrén-butadiénového kaučuku; Vnútorná časť - hlavný materiál: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

NEPRAť. NEPRAť.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Loptu úplne nevyfúknite, pretože sa môže poškodiť lepenie jednotlivých dielov, a tým aj jej odolnosť a funkčnosť. <br /> Po použití loptu uložte na suché a vetrané miesto.

Obmedzenia používania

Loptu úplne nevyfúknite a nešliapte po nej.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Zodpovedá najprísnejším normám medzinárodných futbalových zväzov. Schválená FIFA QUALITY PRO.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Vyhovuje norme FIFA PRO. Ide o najnáročnejšiu normu pri vyvíjaní futbalových lôpt.