QUECHUA Kód 8670046 4404493

Dámska ultraľahká hybridná bunda FH900 na rýchlu turistiku sivá

75,00 €
Farba: ŠEDÁ
  • ŠEDÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš tím navrhol túto ultraľahkú hybridnú bundu na ochranu pred dažďom a vetrom pre milovníkov rýchlej turistiky.

VÝHODY

Skladnosť

Veľmi skladná bunda do jednej ruky.

Nízka hmotnosť

Ultraľahká bunda vďaka hybridnému zloženiu dielov – 178 g vo veľkosti M

Voľnosť pohybu

Priliehavý strih poskytuje maximálnu voľnosť pohybu.

Nepremokavosť

Nepremokavá 2,5-vrstvová membrána, vodoodolná úprava. Vodoodolný zips a švy.

Priedušnosť

Priedušná membrána: RET = 6.

Odvetrávanie

Mechanické vetranie okolo hrude.

TECHNICKÝ POPIS

Strih a veľkosť

Priliehavý strih: Vnútorný objem umožňuje nosiť bundu s 2. vrstvou tenkého oblečenia typu fleecová mikina alebo ľahká páperová bunda.

S kapucňou.

Pevný šilt na maximálnu ochranu tváre.

Vrecká

1 náprsné vrecko s vodoodolným zipsom, do ktorého možno bundu poskladať.

Hlavné diely

Vrchná biela časť – nepremokavý a priedušný materiál s 2,5-vrstvovou membránou.

Biela časť (priesvitná) – vetruvzdorný materiál s vodoodolnou úpravou. Vďaka tomu je bunda ľahšia, stlačiteľnejšia a priedušnejšia. Všetky švy sú vodoodolné, čím zvyšujú celkovú nepremokavosť bundy.

Priedušnosť materiálu

Okrem priedušnosti použitých látok vytvorila Quechua technické riešenia (zips, priedušnosť, sieťovina...), ktorými vo všeobecnosti zlepšila celkové odvetrávanie. Tieto vetracie systémy regulujú teplotu vnútri odevu a zároveň odvádzajú pot z tela, ktorý sa vytvára pri námahe.

Membrána alebo záter

Záter je ako určitý druh „náteru“ nanášaný na vnútornú stranu materiálu, ktorý bude vďaka tomu nepremokavý, pričom zostáva priedušný. Často je to menej nákladné riešenie než membrána, a vyžaduje si podšívku, ktorá ho chráni. Membrána je veľmi tenká plastová vrstva (z polyuretánu), vďaka ktorej je materiál nepremokavý a zostáva pritom priedušný. Jej výhodou je to, že je pružnejšia, ľahšia, trvácnejšia a často priedušnejšia ako záter.

Táto bunda má membránu.

Materiál: 3 vrstvy, 2 vrstvy alebo 2,5 vrstvy

3 vrstvy: membrána sa nalepí medzi vnútornú a vonkajšiu vrstvu materiálu. Táto technológia predĺži životnosť membrány a účinok materiálu. 2 vrstvy: membrána je nalepená iba na vonkajší materiál, vnútorná ochranná podšívka je voľná. Toto riešenie je lacnejšie, ale všeobecne vzniká hrubšia vrstva. 2,5 vrstvy: Bunda FH500 má 2,5-vrstvovú membránu chránenú zvnútra skôr akýmsi lakom než skutočnou vrstvou, aby sme dosiahli čo najnižšiu hmotnosť.

Vodoodolnosť materiálu

Vodoodolnosť znamená, že voda steká po kvapkách dolu a nevsakuje do materiálu. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je potrebné obnovovať vhodnými prípravkami počas používania odevu (najlepšie po každom treťom praní). Všetky nepremokavé bundy Quechua majú vodoodolný povrch.

Vývoj výrobkov: NAŠE KNOW-HOW

Naše návrhárske stredisko Quechua sídli v Passy, na úpätí Mont Blanc v Hornom Savojsku.

Vďaka tejto polohe je to ideálne miesto na spoluprácu našich tímov (dizajnéri, produktoví vedúci, inžinieri...) s milovníkmi outdoorových športov.

Je to veľká výhoda pri navrhovaní výrobkov na horskú turistiku a zdieľaní našich skúseností.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyamid; Membrána: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Pred uskladnením sa vždy uistite, že je bunda úplne suchá.

Obmedzenia používania

Nehodí sa do silného a dlhotrvajúceho dažďa.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Náš tím sídli na úpätí hory Mont Blanc vo francúzskom regióne Horné Savojsko. Počas celého roka pracuje na vytváraní a vývoji vzhľadovo a technicky atraktívnych a funkčných výrobkov. Výrobky sú následne podrobené náročným testom v teréne, pretože sme presvedčení, že jedine tak ich môžeme ďalej zdokonaľovať.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Elise, Justine, Lucile, Pierre, Guillaume a ďalší.