Filtre 0
Filtre 0
WEDZE Kód 8670102 4405117

Skialpinistické lyže MT90 so stúpacími pásmi

450,00 €
349,00 €
-22%
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Túto súpravu sme vytvorili pre skialpinistov, ktorí hľadajú široké lyže poskytujúce dobrý pocit pri zjazde na každom type snehu.

VÝHODY

Jednoduché použitie

Predávané v súprave s pásmi vystrihnutými a upravenými na dĺžku lyže.

Nízka hmotnosť

1 lyža 1470 g pri dĺžke 170 cm.

Stabilita

Drevené jadro a rovné hrany poskytujú stabilitu a pohodlie v každom type snehu.

Priľnavosť

Prehnutie pod chodidlom a vertikálne stranice poskytujú dobrú priľnavosť.

Nadnášanie

Veľmi rýchly výjazd vďaka dlhej špičke a dlhému, veľmi progresívnemu rockeru.

Ovládateľnosť

Vďaka krátkemu rádiu 18 m a rockerom na špičke a päte sú dobre ovládateľné.

TECHNICKÝ POPIS

Čo je to Mountain Touring?

Mountain Touring je naša definícia skialpinistických lyží do hôr.

Vytvorte si svoje trasy na stúpanie mimo lyžiarskych stredísk.

Lyžujte tam, kde sa sneh zdá byť najlepší a svah najmenej vystavený lavínovému riziku.

To je pravý skialpinizmus.

Pohybujete sa v divokom horskom prostredí, musíte mať pod kontrolou každý pohyb, pripraviť si trasu a poznať svoje lavínové bezpečnostné vybavenie.

Nikdy sa nevydávajte do hôr sami.

Vlastnosti lyží

Hmotnosť lyží pri 162 cm: 1365 g čistá lyža. Hmotnosť lyže dĺžky 170 cm: 1470 g čistá lyža. Hmotnosť lyže dĺžky 178 cm: 1575 g čistá lyža. Vykrojenie:

162 cm => 124/88/109 cm. Polomer 16 m. 170 cm => 127/89/111 cm. Polomer 17 m. 178 cm => 129/90/113 cm. Polomer 18 m. Profil: Rocker, prehnutie, rocker.

Stúpacie pásy

Stúpacie pásy sú vystrihnuté podľa vykrojenia lyží. Skladajú sa zo 70 % mohéru a 30 % syntetického materiálu, čo je najlepší kompromis medzi sklzom (pri stúpaní pre nižšiu námahu) a priľnavosťou (pri stúpaní, aby sa zabránilo zošmykovaniu). Pásy sú vpredu pripevnené kovovým strmeňom, ktorý je možné pripevniť na väčšinu špičiek lyží, a spojkou camlock nastaviteľnou v zadnej časti na pripevnenie pásu na pätku lyže. Je dôležité nechať stúpacie pásy poriadne vysušiť na voľnom vzduchu.

Konštrukcia

Lyže MT90 majú jadro z dreva Karuba a z karbónu po celej dĺžke lyží.Aké sú výhody tejto konštrukcie? Poskytuje pohotovosť a ľahkosť.

Odolnosť

Konštrukcia semi cap bráni olupovaniu po prekrížení lyží.

Čierne skĺznice uľahčujú opravy.

Príprava

Navoskované a nabrúsené lyže, pripravené na použitie. Hrany nabrúsené na 89°.

Čo je to prehnutie?

Keď položíte lyže na zem, kontaktné body lyží so snehom sa nachádzajú pri špičke a päte, stred lyží (pod viazaním) je mierne nadvihnutý (to je prehnutie). Čím je prehnutie dlhšie a vyššie, tým sú lyže priľnavejšie a pohotovejšie reagujú. Čím je prehnutie nižšie, tým sú tolerantnejšie a ovládateľnejšie.

Čo je to rocker?

Na lyžiach s „rockerom“ sa špičky (a niekedy päty) zdvíhajú od zeme skôr ako pri prehnutých lyžiach. Následkom toho sa posúvajú body kontaktu skĺznice so snehom viac k stredu lyže. Povrch lyží, ktorý sa dotýka snehu, je tak menší: získate tým lepšiu ovládateľnosť a vztlak v mäkkom snehu. Pri náklone sa využíva dĺžka hrany na zvýšenie priľnavosti na tvrdom snehu. Čím je rocker dlhší, tým sú lyže ovládateľnejšie.

Autoride rocker

Mierny rocker na špičke a päte, prehnutie pod chodidlom. Tento typ tvaru zlepšuje ovládateľnosť a toleranciu pri zmene snehu. Dosiahne sa ovládateľnosť kratších lyží pri sklze a získa sa stabilita dlhších lyží pri hranení.

Čomu zodpovedá vykrojenie lyží?

Pre tieto lyže je charakteristické 3-bodové vykrojenie, široká špička (predná časť lyží), stred lyže, aj päta (zadná časť lyží). Čím je špička širšia, tým ľahšie lyže vchádzajú do oblúkov. Čím je stred užší, tým sú lyže priľnavejšie na tvrdom snehu. Čím je stred širší, tým sú lyže pohodlnejšie a stabilnejšie pri zmenách snehu. Čím je päta širšia, tým viac lyže držia stopu v oblúku. Čím je päta užšia, tým ľahšie sa kĺžu.

Ako si vybrať veľkosť lyží?

Čím sú lyže kratšie, tým viac sú ovládateľné.

Preto by si začiatočníci mali vybrať kratšie lyže.Na skialpinizmus obvykle odporúčame vybrať lyže:

o 5 cm až 10 cm menšie ako je vaša výška.

Dĺžka môže tiež závisieť od terénu:

Na vyznačených trasách lyžiarskych stredísk: o 5 cm až 15 cm kratšie, ako je výška lyžiara. V horách o 0 až 10 cm kratšie, ako je výška lyžiara.

Zloženie

Zloženie

Doska: 6.0% Polyamid, 11.0% Oceľ, 1.0% Syntetický kaučuk, 11.0% Akrylonitril-butadién-styrén, 12.0% Polyetylén, 23.0% Sklenené vlákno, 17.0% Drevo, 1.0% Uhlíkové vlákno, 18.0% Epoxidová živica

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Po každom použití nechajte stúpacie pásy vyschnúť.<br /> Aby ste zabránili korózii na hranách lyží, pred uskladnením utrite po použití do sucha hrany aj skĺznicu.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Lyže MT90 otestovali a schválili naši návrhári počas zimy 2019/2020.

Záruka

2 Roky/ov

Videá