Filtre 0
Filtre 0
QUECHUA Kód 8665672 4386843

Pánska hrejivá nepremokavá obuv na turistiku SH500 Mountain polovysoká

85,00 €
Farba: MODRÁ / ORANŽOVÁ
  • ČIERNA / ORANŽOVÁ
  • MODRÁ / ORANŽOVÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Túto pánsku hrejivú obuv sme vytvorili na zimnú turistiku v horách. Poskytne vám hrejivosť, nepremokavosť a ideálnu priľnavosť.

VÝHODY

Priľnavosť

Záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 5 mm.

Protišmykové vlastnosti

Podrážka s technológiou Snowcontact: materiály a vzorka podrážky.

Hrejivosť

Komfortná teplota v pokoji: -8 °C. Pri pohybe: -17 °C.

Nepremokavosť

Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.

Držanie na nohe

Polovysoká obuv s 2 háčikmi na vrchu zvršku pre dobré spevnenie.

TECHNICKÝ POPIS

Táto nepremokavá a hrejivá obuv vám zaistí perfektné držanie v snežniciach. Podrážka Snowcontact

Pri výrobe tejto obuvi sme použili hrejivé a izolačné materiály, ktoré zaisťujú výbornú ochranu pred snehom a chladom. Testovali sme ju v laboratóriu aj v teréne v spolupráci s reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty sa v nej budete cítiť pohodlne, keď sa nehýbete a keď kráčate, pretože je medzi tým rozdiel: -8 °C bez pohybu a -17 °C pri pohybe. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma táto obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Táto obuv je vybavená membránou, ktorá zaisťuje optimálnu nepremokavosť. Membrána je veľmi tenká vrstva (5 až 25 mikrometrov) nalepená na vnútornej strane látky, ktorá zabraňuje prenikaniu vody a zároveň umožňuje odvod vlhkosti. Vaše chodidlá tak ostanú v teple a zároveň v suchu. Podrážka chráni pred chladom pri kontakte so snehom.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi hrejivosťou, ktorú obuv poskytuje, a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Túto obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, či už pravidelnú alebo občas intenzívnu. Má membránu, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Ako získam istotu, že táto obuv je 100% nepremokavá?

O nepremokavosti vašej obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a súčasne vďaka testom používania a starnutia v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2000 ohybov (cca 4 km chôdze), 4000 ohybov (cca 8 km chôdze), 8000 ohybov (cca 16 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 20 000 ohybov, čo zodpovedá 40 km chôdze.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke rovnako ako to býva na vzore pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.

Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach tejto obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má 5 mm vzorku, ktorá zaisťuje optimálnu priľnavosť a protišmykové vlastnosti. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité mať počas vychádzky dobre spevnené chodidlo?

Je dôležité, aby obuv počas chôdze dobre spevňovala chodidlo. Dobre spevňujúca obuv totiž zlepšuje chôdzu v nerovnom teréne (výstup a zostup), bráni šmýkaniu chodidla a vzniku otlakov. Dochádza k menším stratám pri prenose energie do obuvi, vďaka čomu sa menej unavíte. To je veľmi dôležité najmä pri chôdzi na snežniciach.

Je obuv vhodná na turistiku na snežniciach?

Táto obuv je určená na turistiku v snehu so snežnicami alebo bez nich. Zvršok obuvi (polovysoký) spolu s návlekmi (vonkajšími alebo ako súčasť nohavíc) zaisťujú dobrú ochranu pred preniknutím snehu. Obuv je nepremokavá, hrejivá a dobre spevňuje chodidlo. Keďže je však pevnejšia, je vhodná na chôdzu na snežniciach.

Bude mať táto obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sa zaručila vaša spokojnosť pri používaní našich výrobkov. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšiu prípravu na turistiku v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady:

Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).

Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie tvorby vlhkosti.

Výška zvršku: Prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť funkčné vlastnosti tejto obuvi?

Vodoodpudivosť látky je jej schopnosť nechať stiecť vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Odev nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti oblečenia. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ideálne oblečenie na turistiku v chladnom počasí

Táto obuv predstavuje jeden z ideálnych produktov patriacich do kategórie určenej na turistiku v chladnom počasí: rad SH500. S nohavicami, fleecovou mikinou SH500, obuvou SH520 a snežnicami SH500 si vychutnáte výlety na snehu za každého počasia. V každom prípade už nemusíte čakať na ideálne podmienky alebo pri balení myslieť na všetky eventuality. Stačí si pribaliť správne vybavenie a môžete ísť naľahko.

Ako vysušiť vnútro mojej obuvi?

Obuv pri používaní môže navlhnúť (kondenzácia a potenie). Ak je obuv veľmi vlhká, odporúčame vybrať stielku, naplniť zvršok guľkami z novinového papiera a tie pravidelne vymieňať. Papier nasaje vlhkosť a urýchli schnutie.

Obuv nikdy nedávajte príliš blízko k zdrojom tepla, ale uchovávajte ju na teplom, suchom a vetranom mieste.

Šetrnejší prístup k výrobe

Pretože sme si vedomí potreby chrániť životné prostredie, Quechua sa angažuje v obmedzovaní vplyvu svojich výrobkov na životné prostredie.

Dnes tento výrobok ešte nie je ekologický, ale stále pracujeme na tom, aby bol šetrnejší k životnému prostrediu: šetrnejšia výroba, možnosť opravy a trvácnosť sú v centre našej pozornosti.

Zloženie

Zloženie

Zvršok:: 30.0% Polyuretán, 40.0% Polyester, 30.0% Polyester; Podošva:: 40.0% Polyuretán, 60.0% Syntetický kaučuk; Podšívka:: 60.0% Polyester, 40.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NORMáLNA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA VZDUCHU NA VýSTUPE Z BUBNA 80 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NORMáLNA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA VZDUCHU NA VýSTUPE Z BUBNA 80 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

Tipy na skladovanie

Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše laboratórium Decathlon Sportslab so sídlom v Lille takisto prispieva k inováciám a vývoju našich výrobkov Quechua. Zahŕňa 4 tematické skupiny, pričom každá z nich má svoj význam: anatómia (predovšetkým pomocou 3D analýzy), veda o pohybe, tepelná pohoda (so štyrmi klimatickými komorami), behaviorálne a senzorické vedy. Testujeme najmä držanie švov, lepenie, toxikológiu, odolnosť voči UV žiareniu a oderu.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Naše výrobky testujeme v horách, priamo v podmienkach, s ktorými sa môžete stretnúť počas turistiky. Náš odborník na testovanie v teréne, produktový manažér a nezávislí účastníci testov testujú výrobky počas celého obdobia ich vývoja až po ich uvedenie na trh.