Filtre 0
Filtre 0
KOROK Kód 8773473 4713584

Hokejka na pozemný hokej pre začiatočníkov sklené vlákno midbow FH500 červená

40,00 €
Farba: ŠEDÁ / ČERVENÁ / BIELA
  • ŠEDÁ / ČERVENÁ / BIELA
  • ČIERNA / BIELA / ŽLTÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Je určená pre dospelých začínajúcich hráčov, ktorí hľadajú málo razantnú a ľahko ovládateľnú hokejku (100% sklené vlákno).

VÝHODY

Kontrola trajektórie

100% sklené vlákno si vyžaduje viac skúseností pri kontrole loptičky.

Ergonomický tvar

Klasický grip, hladký povrch na plochej strane.

Razancia

100% sklené vlákno a zakrivenie mid bow pre väčšiu razanciu najmä pri pushi.

Kontakt s loptou

Pružná hokejka, ktorá zaisťuje dobrý kontakt s loptičkou.

Odolnosť

100% sklené vlákno poskytuje vyššiu odolnosť.

Obmedzenie vibrácií

100% sklené vlákno má menšiu absorpciu.

Ovládateľnosť

100% sklené vlákno a midbow umožňujú napredovať.

TECHNICKÝ POPIS

Zloženie

100% sklené vlákno.

Zakrivenie a hmotnosť

Mid bow 24 mm/300 mm, +/- 540 g a vyváženie na 390 mm pre dobrú ovládateľnosť.

Detailný popis produktu

Sklené vlákno 1080 tex. Dutá štruktúra s dvoma kanálmi. Štandardná 45° hlava zaručuje obratnosť. Polyuretánová omotávka (PU) s hrúbkou 1,8 mm pre lepšie uchopenie. Dĺžka rukoväti: 40 cm.

Schválené našimi športovcami

Laura Nunnink [hráčka holandského nár. tímu, majsterka Európy 2017, 2019 a 2021, vicemajsterka na olympiáde v Riu, olympijská víťazka 2020 a hráčka HC Den Bosch (Holandsko)], Jill Boon [bývalá kapitánka a 302 zápasov v belgickom nár. tíme, účasť na olympiáde (Londýn 2012), hráčka Royal Racing Club v Bruseli (Belgicko)]; Berta Bonastre [bývalá hráčka španielskeho nár. tímu, držiteľka bronzovej medaily zo Svetového pohára 2018 a majsterka Európy 2019, účasť na olympiádach (Rio 2016 - Tokio 2020).

Schválené našimi športovcami (pokračovanie)

a hráčka z klubu La Gantoise (Belgicko)], Victor Wegnez [hráč národného belgického tímu, majster sveta z r. 2018, majster Európy z r. 2019, olympijský majster z r. 2020, hráč z klubu Racing Club v Bruseli (Belgicko)], Thomas Briels [bývalý kapitán národného belgického tímu, 4x olympiáda (Peking 2008, Londýn 2012, Rio 2016, Tokio 2020), olympijský vicemajster z Ria a olympijský majster z Tokia, majster sveta z r. 2018, majster Európy z r. 2019, kapitán tímu Oranje-Rood (Holandsko)],

Schválené našimi atlétmi (pokračovanie)

Terrance Pieters [hráč holandského národného tímu a hráč z klubu Kampong (Holandsko)], Victor Charlet [kapitán francúzskeho tímu, hráč z klubu Waterloo Ducks (Belgicko), svetový pohár 2018, 2023] a Mattéo Desgouillo [hráč francúzskeho tímu, hráč z klubu La Gantoise (Belgicko), svetový pohár z r. 2023].

Z akých materiálov sa vyrába hokejka?

V minulosti sa hokejky na pozemný hokej vyrábali z dreva (jaseň, morušovník), dnes je väčšina hokejok (najmä profesionálnych) z kompozitných materiálov (sklené, uhlíkové a aramidové vlákno. Pozn. Kevlar je obchodná značka typu aramidu). Preto existujú 100% drevené hokejky, drevené s výstužou zo skleného vlákna, prípadne karbónu, zo 100% skleného vlákna, zo skleného vlákna s vyšším podielom karbónu.

Z akých materiálov sa vyrába hokejka? (pokračovanie)

(často s 5-10 % aramidu, ak je podiel karbónu veľmi vysoký).

Na aké použitie?

Sklené vlákno je tvrdšie, pevnejšie, ľahšie a odolnejšie proti oderom než drevo. Zaisťuje výkonnejší odpal, ale menšiu kontrolu a pocit tvrdšieho odpalu. Uhlík je ešte ľahší a pevnejší, takisto zaisťuje výkonný odpal a slabšiu kontrolu nad hokejkou, ak hráč dostatočne neovláda techniku. Aramid sa používa ako doplnok karbónu v shafte na tlmenie vibrácií a/alebo v päte pre väčšiu odolnosť pred odermi.

Ako sa hokejka vyrába z kompozitných materiálov?

Hokejka z kompozitných materiálov sa skladá z viacerých vlákien okolo dutého stredu, ktorý je sám organizovaný v jednej alebo viacerých pozdĺžnych dutinách. Hokejky sa medzi sebou odlišujú kombináciou materiálov, počtom vrstiev vlákien a štruktúrou dutého jadra. Samotná informácia o podiele uhlíka nie je dostatočná na určenie kvality hokejky.

Aké zloženie si vybrať?

Pre deti-začiatočníkov je najvhodnejšia drevená hokejka. Pre pokročilejších je vhodná hokejka zo skleného vlákna a až neskôr hokejka s určitým podielom uhlíka. Dospelí-začiatočníci môžu ihneď začať so skleným vláknom. Pokročilí a skúsení dospelí hráči si zvolia hokejku s podielom uhlíka, ktorý zodpovedá ich štýlu hry (rovnováha medzi kontrolou a razanciou).

Čo je to zakrivenie hokejky?

Hokejka nie je rovná, ale má zakrivenie (po anglicky bow). Zakrivenie sa vyznačuje maximálnou výškou (maximálny vertikálny priestor medzi hokejkou položenou na rovnej ploche a touto plochou) a miestom, kde je táto výška maximálna, ktoré sa meria od hlavy hokejky (nazýva sa bod maximálneho zakrivenia).

Čo je to zakrivenie hokejky?(pokračovanie)

Hokejka má väčšinou maximálnu výšku zakrivenia 15 mm a bod maximálneho zakrivenia sa nachádza v strede hokejky.

Typy zakrivenia

Standard bow (bow znamená zakrivenie) je zakrivenie s maximálnou výškou 17 až 20 mm a bodom maximálneho zakrivenia vo vzdialenosti 300 mm. Hokejka „mid bow“ má výšku s maximálnym zakrivením 23 až 24 mm a maximálny bod zakrivenia sa nachádza vo vzdialenosti 300 mm. Low bow je zakrivenie s maximálnou výškou 24 až 25 mm a bodom max. zakrivenia v 250 mm. U hokejok „extra low bow“ je to 24 až 25 mm a 200 mm.

Norma FIH pre zakrivenie

Podľa noriem FIH sa musí maximálny bod zakrivenia hokejky na pozemný hokej nachádzať 200 mm od najvyššieho bodu hlavy hokejky a maximálna výška zakrivenia je 25 mm.

Aké zakrivenie si vybrať?

Začiatočníci si vyberajú „bow standard“. Pokročilý hráč alebo profesionál túži po kontrole loptičky, chce strieľať, a preto si vyberie „mid bow“. Profesionálny hráč, ktorý vie driblovať, hrať 3D a má dokonalú kontrolu nad loptičkou pri rýchlych pohyboch, si vyberie hokejku „low bow“. Ak chcete robiť „drag-flicks“, vyberte si hokejku typu „extra low bow“.

Koľko váži hokejka?

Väčšina hokejok pre dospelých (veľkosti 36,5"-37,5") váži od 520 do 580 g. Hokejka pre deti má hmotnosť od 400 g. Na hokejkách rovnakého modelu môže dochádzať k hmotnostným rozdielom 20 až 30 g v dôsledku výrobného procesu.

Norma FIH pre hmotnosť

Podľa noriem FIH je maximálna hmotnosť hokejky na pozemný hokej 737 g. Väčšina hokejok pre dospelých (veľkosti 36,5"-37,5") váži od 520 do 580 g. Hokejka pre deti má hmotnosť od 400 g. Na hokejkách rovnakého modelu môže dochádzať k hmotnostným rozdielom 20 až 30 g v dôsledku výrobného procesu.

Prečo je rovnováha dôležitá?

Pri rovnakej hmotnosti je rozloženie váhy v hokejke rozhodujúce. Rovnovážny bod je gravitačný bod hokejky odmeraný od hlavy hokejky. Rovnovážny bod, ktorý je bližšie k rukoväti, dodáva pocit ľahkosti. Zjednodušuje to manipuláciu s hokejkou. Rovnovážny bod bližšie pri hlave (hovoríme aj, že hmotnosť je v hlave) dáva pocit lepšieho držania hokejky. To zvyšuje silu hokejky.

Akú hmotnosť/vyváženie si vybrať?

Ak máte radšej obratnosť, vyberajte si ľahkú hokejku s vyšším rovnovážnym bodom. Ak túžite po výkone, vyberajte si ťažšiu hokejku s nižším rovnovážnym bodom.

Akú veľkosť si vybrať?

Veľkosť hokejky sa meria v palcoch ("). 1" = 2,54 cm. Pre dospelých je štandardná veľkosť 36,5". Niektoré hokejky sa predávajú vo veľkosti 37,5" alebo 38,5", - sú dlhšie a poskytujú väčšiu razanciu. Sú určené hráčom na vyššej úrovni. Hráč s výškou nad 1,80 m si môže zvoliť hokejku 37,5" alebo 38,5", ak si je istý, že ostatné vlastnosti hokejky (zloženie, zakrivenie a pod). sú prispôsobené jeho hernej úrovni.

Norma FIH pre veľkosť

Podľa noriem FIH je maximálna dĺžka hokejky na pozemný hokej 41" (105 cm).

Všeobecné rady pri výbere hokejky

Hokejka, ktorá vám bude najviac vyhovovať, je kombináciou veľkosti, zloženia (a vnútornej konštrukcie), zakrivenia, hmotnosti a rovnovážneho bodu.

Vývojári

Táto hokejka bola vyrobená v spolupráci s naším vývojovým tímom pozostávajúcim z milovníkov hokeja (produktoví vedúci, dizajnéri, inžinieri, modelári, návrhári, odborníci na vytváranie prototypov, pracovníci laboratórií, ako aj naši atléti napr. Jill Boonová, Berta Bonastreová, Laura Nunninková, Manuela Urrozová, Thomas Briels, Victor Wegnez, Terrance Pieters, Victor Charlet a Mattéo Desgouillons).

Vývojári (pokračovanie)

hráči z našich partnerských klubov alebo z našej komunity, odborníci na výskum a vývoj a priemyselné procesy pre kompozitné materiály v spoločnosti Decathlon a jeden z dvoch hlavných svetových výrobcov hokejok.

Informácie

Toto sú informácie poskytnuté výrobcom alebo skonštatované našimi odborníkmi po testovaní vzoriek od výrobcu.

Segmentácia

dospelí/začiatočníci/standardbow/sklené vlákno

Veľkosť

36,5.

Zloženie

Zloženie

Rukoväť: 100.0% Sklenené vlákno; Grip 1: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Odstráňte piesok, ktorý sa na hokejku môže prilepiť. Očistite vlhkou handričkou. Omotávku v prípade potreby odmastite a odstráňte z nej prach.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše hokejky sú testované v laboratóriách a skupinou testovacích osôb v reálnych herných podmienkach.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Jill Boon (Belgicko), Lucie Breyne (Belgicko), Tiphaine Duquesne (Belgicko), Judith Vandermeiren (Belgicko), Berta Bonastre (Španielsko), Manuela Urroz (Čile), Laura Nunnink (Holandsko), Esme Burge (Anglicko), Thomas Briels (Belgicko), Victor Wegnez (Belgicko), Terrance Pieters (Holandsko), Victor Charlet (Francúzsko) a Mattéo Desgouillons (Francúzsko).