Filtre 0
Filtre 0
FORCLAZ Kód 8749757 4631212

Strečové dotykové rukavice MT500 na horskú turistiku bordové

14,00 €
Farba: BORDOVÁ / ČIERNA
  • HNEDÁ / ČIERNA
  • BORDOVÁ / ČIERNA
  • KHAKI / ČIERNA
  • MODRÁ / ČIERNA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš tím vytvoril tieto rukavice na treking v chladnom počasí.

VÝHODY

Jednoduché použitie

Slučka umožňuje zavesiť rukavice spolu, čo sa hodí pri ich odkladaní.

Odolnosť proti oderu

Dlaň je spevnená: potiahnutá poťahom obmedzujúcim odieranie.

Dotyková účinnosť

Môžete v nich používať smartfón a nemusíte si ich dať dolu.

Pružnosť

Obsahujú elastan.

Hrejivosť

Dokonalé v chladnejšom počasí. Odporúčaná teplota: 8 °C. Hraničná: Od 3 °C.

Priedušnosť

Polyesterový úplet odvádza vodnú paru, aby ruky ostali v suchu.

TECHNICKÝ POPIS

Ako sa meria teplota používania?

Naše rukavice testujeme v laboratóriách na termomaketách. Minimálne teploty použitia (odporúčané a hraničné) sú výsledkom štúdie zrealizovanej pomocou 23 testovacích subjektov pri chôdzi a teplote od 5 °C do -20 °C a pri vetre s rýchlosťou 10 km/h. Tieto teploty platia iba pri chôdzi. Rukavice MT500 majú úroveň hrejivosti 1 z 5. Odporúčaná teplota: 8 °C. Hraničná teplota: Od 3 °C.

Ako si chrániť ruky pred chladom?

Tak ako pri túrach nosíte niekoľko vrstiev, takisto môžete nosiť pod rukavicami aj spodné rukavice, ktoré budú pôsobiť ako hrejivé spodné oblečenie a vetruvzdorné vrchné rukavice. Tento viacvrstvový systém umožňuje vytvoriť okolo rúk niekoľko vrstiev vzduchu, ktoré ich účinne izolujú pred chladom! Vyberte si dostatočne veľké rukavice, aby ste nemali príliš stlačené prsty. Stlačenie totižto spomaľuje prúdenie krvi v prstoch.

Ako udržať ruky v teple pomocou vhodných doplnkov?

Telo pri pohybe vytvára teplo, ktoré sa udržiava vďaka tepelnej izolácii vytvorenej oblečením. Ak odev nie je vhodný, telo sa ochladzuje a krvný obeh končatín (teda aj rúk) sa znižuje, aby sa v teple udržal hlavne trup. Vaše oblečenie tak môže zohrať dôležitú úlohu pri optimalizácii tepla vašich rúk.

Čo znamená citlivosť rukavíc?

Citlivosť rukavíc je ich schopnosť umožňovať manipuláciu s predmetmi. Naše rukavice MT500 boli laboratórne ohodnotené. Čím viac sa citlivosť rukavíc približuje k stupňu 5, tým viac sa manipulácia s rukavicou približuje manipulácii voľnou rukou. S rukavicami MT500 sme napríklad testovali, ako ľahko si oblečiete a rozopnete bundu, manipuláciu s predmetmi pri príprave bivaku, pitie a jedenie. Rukavice MT500 majú úroveň citlivosti 4 z 5.

Prišli rukavice do kontaktu s dažďom?

Nechajte ich vyschnúť na suchom mieste, ale neukladajte ich na zdroj tepla. Hrozí poškodenie a deformácia vlákna.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 13.0% Elastan, 87.0% Polyester; Chrbát ruky: 100.0% Polyester; Všitý diel: 100.0% Polyamid; Záter: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

VšETKY TYPY žEHLENIA. VšETKY TYPY žEHLENIA.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

Tipy na skladovanie

Skladujte na čistom a suchom mieste.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Náš tím sídli na úpätí hory Mont Blanc vo francúzskom regióne Horné Savojsko. Počas celého roka pracuje na vytváraní vzhľadovo a technicky atraktívnych a funkčných výrobkov. Tie sú následne podrobované najnáročnejším testom v teréne. Sme totiž presvedčení, že len praktickým testovaním môžeme naše výrobky neustále zdokonaľovať.

Záruka

2 Roky/ov