Filtre 0
Filtre 0
DOMYOS Kód 8645131 4298302

Dámska obuv 500 Fitmax na fitness čierna

35,00 €
17,00 €
-51%
Farba: ČIERNA / BIELA
  • ČIERNA / BIELA
  • FIALOVÁ / RUŽOVÁ
  • ČIERNA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Táto obuv na fitnes bude vaším najlepším pomocníkom pri najintenzívnejších tréningoch, pretože vám za každých okolností zaistí pohodlie a štýl.

VÝHODY

Protišmykové vlastnosti

Vonkajšia podrážka z gumy zaisťuje priľnavosť a odolnosť.

Tlmenie došľapu

Pohodlná pena zaisťuje tlmenie pri dynamickom pohybe.

Priedušnosť

Vzdušná sieťovina umožňuje vašim chodidlám dýchať.

Flexibilita

H-flex zaisťuje obuvi prirodzený ohyb, ktorý kopíruje chodidlo.

TECHNICKÝ POPIS

Prečo treba mať špeciálnu obuv na fitnes?

Na základe štúdií realizovaných laboratóriom Sportslab sme zistili, že fitnes sa vyznačuje množstvom rôznorodých pohybov, ktoré sú iné než pri ostatných športoch. Sú to rotácie, skoky, drepy alebo výpady. Našu obuv vyvíjame tak, aby ste mohli vykonávať všetky tieto pohyby bezpečne a bez rizika zranenia. Nosenie obuvi určenej na fitnes znižuje riziko zranenia o 20 % v porovnaní s bežeckou obuvou.

Drop podrážky: výškový rozdiel medzi prednou a zadnou časťou

Každá naša obuv na fitnes má drop 4 mm. Tento drop 4 mm vám zaistí pocit bosých chodidiel (bosá noha = nulový drop).

Ohybnosť vo všetkých smeroch

Ohybnosť vo všetkých smeroch predstavuje schopnosť obuvi ohýbať sa a rotovať tak, aby vám uľahčila zmeny smeru pohybu.

Zo štúdií vyplýva, že potreba ohýbania a rozťahovania je 1,7x dôležitejšia pri fitnes než pri behu. Aj pohyb členka je pri fitnes iný než pri behu. Preto vyrábame obuv špeciálne prispôsobenú rozličným pohybom pri cvičení fitnes.

Spevnenie špičky

Prečo je to dôležité?

Pevnosť špičky, najdôležitejšie oporné miesto pri fitnes, pomáha udržať rovnováhu pri dotyku so zemou pri zmene smeru.

Tlmenie v prednej časti

Tlmenie je schopnosť obuvi tlmiť nárazy a znižovať vibrácie.

K otrasom medzi chodidlom a podložkou dochádza pri fitnes v oblasti špičky, zatiaľ čo pri behu otrasy vznikajú v oblasti päty. Vyvinuli sme obuv s optimálnym tlmením na ochranu vášho tela proti opakovaným nárazom a na stabilizáciu vašej opory, ktoré sú potrebné na vaše tréningy.

Priľnavosť a rotácia

Dobrá priľnavosť tohto modelu umožňuje rýchlu a ľahkú zmenu smeru, zatiaľ čo menšia priľnavosť v oblasti rotácie umožňuje otáčanie alebo krútenie bez nadmerného namáhania kĺbov. Základom je teda rovnováha medzi týmito dvoma potrebami. Kombinácia senzorických, mechanických a biomechanických testov nám umožnila stanoviť správnu úroveň priľnavosti a opornú oblasť používanú pri rotácii.

Ako to môžeme dokázať? Testovanie výrobku

V našich laboratóriách analyzujú výskumní pracovníci pohyby športovcov pomocou senzorov, ktoré sú schopné presne merať reakcie ľudského tela. Obuv skúmame priamo v telocvičniach. Všetky naše výrobky testujeme v rôznych športových zariadeniach, kde ich používate. Všetky tieto testy nám pomáhajú, aby sme vám mohli ponúknuť praktické a dostupné produkty, a to s jediným cieľom: aby ste sa mohli venovať svojmu obľúbenému športu v najlepších možných podmienkach.

Bonus? Žiadne šmuhy na podlahe.

Naša podrážka nezanecháva stopy na podlahe.

Môžem behať na bežeckom páse v obuvi na fitnes?

Naša obuv na fitnes je špeciálne navrhnutá na tréningy kardiofitnes. Je tiež vhodná na bežecký pás, ale len v obmedzenej miere. Ak sa chcete pred tréningom alebo po ňom zahriať na bežeckom páse, obuv je na tento účel vhodná. Avšak pokiaľ si chcete vyložene zabehať na bežeckom páse alebo vonku, kvôli vašej bezpečnosti odporúčame zvoliť bežeckú obuv na to určenú.

Obuv na fitnes výlučne do interiéru?

Kardio fitnes sa väčšinou cvičí v telocvični alebo v domácom prostredí. Naša obuv bola preto navrhnutá na cvičenie v interiéri. Gumená podrážka je určená výhradne na používanie v interiéri, pretože je mäkšia. Používanie obuvi v exteriéri na asfalte urýchli opotrebenie gumenej podrážky. Priľnavosť podrážky je testovaná na mäkších povrchoch – telocvičňa, domáce prostredie. Priľnavosť gumenej podrážky je preto prispôsobená cvičeniu na týchto povrchoch.

ZÁRUKA

2 roky.

Zloženie

Zloženie

Zvršok:: 100.0% Polyester; Podšívka:: 100.0% Polyester; Podošva:: 30.0% Syntetický kaučuk, 70.0% Etylénvinylacetát

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov

Videá