OLAIAN Kód 8852471 5066014

Pánske tričko 500 Vortex s UV ochranou krátky rukáv na surfovanie Tiedye Petrol

12,00 €
Farba: TYRKYSOVÁ
  • TYRKYSOVÁ
  • ŠEDÁ / ČIERNA
  • MODRÁ / ČIERNA / TYRKYSOVÁ
  • ČIERNA
  • TYRKYSOVÁ / ŠEDÁ
  • ČIERNA
  • ČIERNA / ZELENÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš vývojový tím navrhol toto tričko s UV ochranou na surfovanie v teplej vode v trvaní do 2 hodín.

VÝHODY

Menšie podráždenie pokožky

Priliehavý strih, bezšvové diely pod pazuchami.

Rýchle schnutie

Syntetická tkanina z polyesteru rýchlo schne.

Ochrana pred slnkom

Textília UPF 50+. Chráni pred slnkom aj mokré.Odráža minimálne 95 % UV.

Drží na tele aj vo vlnách

Sťahovacia šnúrka a pútko v spodnej časti pre dobré držanie vo vlnách.

TECHNICKÝ POPIS

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (1. časť)

Všetky naše tričká s ochranou proti UV žiareniu majú ochranný faktor UPF 50+, teda majú maximálnu úroveň ochrany proti slnku.

Výber sa riadi dĺžkou rukávov, potom závisí od typu námahy.

Najväčšie namáhanie je pri surfovaní, preto sme sa rozhodli vytvoriť náš produktový rad predovšetkým na surfovanie. Výrobok na surfovanie si vyberajte podľa doby, ktorú strávite vo vode: 1 hodinu, 2 hodiny alebo 3 hodiny.

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (2. časť)podľa dĺžky surfovania)

1 hodina: príležitostné surfovanie. Môžete si vybrať voľný strih (dôraz je kladený na ľahké obliekanie a pohodlie za sucha) alebo priliehavý strih (dôraz je kladený na pohodlie za mokra). Pútko na pripojenie k šortkám poskytuje výrobku stabilitu.

2 hodiny: pravidelné surfovanie. Pohodlie, keď je tričko mokré, je vyššie vďaka bezšvovým dielom pod pazuchami a sťahovacej šnúrke, ktorá ešte zvyšuje stabilitu.

3 hodiny: intenzívne surfovanie. Lepšie udržiava teplotu, aby ste vo vode vydržali dlhšie.

Chráni pred UV žiarením aj v mokrom stave

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnečným žiarením. Klobúk je vhodný na kúpanie, vodné a plážové športy.Filtrovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní. Elastan prítomný vo vláknach sa môže v chlórovanej vode zničiť.

Obmedzenie podráždenia pokožky

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa.

Na ochranu zodoovedajúcu normám musí látka odrážať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odráža minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Systém upevnenia a držania vo vlnách

Toto tričko OLAIAN s ochranou proti UV má na bokoch sťahovaciu šnúrku. Top sa tak dá stiahnuť, aby dobre držal na tele. Okrem toho sa dá tričko prichytiť k šortkám šnúrkou, aby sa vo vode nevyhrnulo.

Tepelná izolácia a vietor

Odporúčaná minimálna teplota vzduchu pri používaní tohto trička s UV ochranou je 22 °C. Vyššia alebo nižšia teplota vzduchu než odporúčaná má vplyv na jeho používanie.

Naše teplé modely (vhodné na dlhšiu dobu ako 2h) sú vyrobené buď z fleecu, alebo z neoprénu, prípadne z obidvoch materiálov. Vietor môže mať nepriaznivý dopad, keď jeho rýchlosť prekročí 15 km/h, V takom prípade si vyberte radšej model z neoprénu.

Tričko s UV ochranou na celý rad vodných športov

Naše tričká s UV ochranou sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania aj tých najnáročnejších surfistov. Vďaka ich koncepcii sú vhodné aj na iné vodné športy ako napríklad plávanie, kitesurf, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding. .

Správanie na slnku

Aj keď toto tričko umožňuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať v úvahu. Hoci budete nosiť toto tričko s ochranou proti UV, odoorúčame vám, aby ste používali ďalšie ochranné prostriedky: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, dodržiavajte pitný režim atď.

Ochrana pred slnkom pri surfovaní

https://www.olaian.fr/conseils/la-protection-solaire-en-surf-tp_3890.

Čo predstavuje značka OLAIAN?

Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre produkty na surfovanie. V našich kanceláriách, kde sme doslova „s nohami vo vode“, môžeme za jeden deň produkt navrhnúť a následne ho otestovať priamo v reálnych podmienkach používania.Všetky naše výrobky nájdete na www.decathlon.sk.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 18.0% Elastan, 82.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Obmedzenia používania

Voda > 22 °C. Chráni pred slnkom aj mokré.Filtrujú 95 % UV.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť čo najlepšiu kvalitu.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Materiály chrániace pred slnečným žiarením testovali naši návrhári v laboratóriu. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré sa vykonávajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi pri aktivite, na ktorú je výrobok určený.