OLAIAN Kód 8852317 5065200

Pánske šortky 900 Lumos na surfovanie plochý pás čierne

30,00 €
22,00 €
-26%
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
  • KHAKI / ČIERNA
  • VIACFAREBNÁ
  • ZELENÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš návrhársky tím vytvoril boardové šortky, ktoré sú mimoriadne vhodné na surfovanie trvajúce dlhšie ako 2 hodiny.

VÝHODY

Voľnosť pohybu

Ultrastrečový materiál (Nazaré) tkaný v 4 smeroch zaručuje úplnú voľnosť pohybu.

Menšie podráždenie pokožky

Vnútorný polyuretánový pás, tepelne lepené švy obmedzujúce podráždenie pokožky.

Rýchle schnutie

Vodoochrannú úprava odvádza vodu a umožňuje rýchlejšie schnutie.

Drží na tele aj vo vlnách

Boardové šortky dokonale držia vo vlnách vďaka plochému pásu.

TECHNICKÝ POPIS

Čo sú to boardové šortky?

Boardové šortky sú určené na plávanie a vo všeobecnosti je to druh pánskych – a najnovšie aj dámskych – plaviek. Pôvodne boli vytvorené v 50. rokoch na surfovanie.

Počas posledných rokov sa stali populárnym druhom plaviek.

Názov „boardshorts“ pochádza z ich použitia na vodné športy na doske, ako je surf.

Slúžia predovšetkým na zmiernenie podráždenia spôsobeného odieraním o dosku.

Ako si vybrať boardové šortky?

Surfovanie dlhšie ako 2 hodiny. Ak surfujete viac ako dve hodiny, potrebujete pánske boardové šortky, ktoré dobre držia v páse, ale pás pritom nie je nepohodlný... Plochý pás je tu výhodou. Mierne pružný materiál kvôli voľnosti pohybu neprekáža pri pohyboch nôh.

Ako si vybrať veľkosť boardových šortiek?

Pokiaľ ide o výber veľkosti, odporúčame pozrieť si prehľad veľkostí na karte výrobku boardových šortiek.

Boardové šortky 900 k dispozícii vo veľkosti 38, 40, 42, 44, 46 a 48.

Váš typ postavy môže byť tiež pomôckou pri výbere. Niekoľko užitočných rád.

Ak ste skôr svalnatý typ na trupe a nohách, vyberte si krátke plavky, ktoré zvýraznia vašu postavu. Ak ste skôr útly a štíhly typ, zvoľte si dlhšie boardové šortky!

Výber boardových šortiek podľa typu pása

Elastický pás: zlepšuje prispôsobivosť boardových šortiek na jednotlivé typy postavy.

Poloelastický pás: zaisťuje dobré držanie a pritom sa prispôsobí rôznym typom postavy. Plochý pás: zaisťuje dobré držanie boardových šortiek pri páde do vĺn.

Pás prispôsobujúci sa postave. Úplne inovatívny pás zaručujúci dokonalé držanie vo všetkých typoch vĺn a ideálne prispôsobenie sa postave.

Držanie vo vlnách

Pri plávaní popod vlny alebo pri páde počas surfovania nie je ľahké vrátiť pánske boardové šortky na ich miesto, pretože sa zošmyknú až do polovice zadku. Výber pásu je teda prvoradý. Pre lepšie držanie uprednostnite plochý pás alebo pás prispôsobujúci sa postave. Boardové šortky 900 majú navyše plochú uťahovaciu šnúrku, ktorá sa nerozväzuje a bude dokonale uviazaná počas celého surfovania.

Obmedzenie podráždenia pokožky

Je to iste najdôležitejšie kritérium. Je bežné, že odieranie boardových šortiek alebo ich švov spôsobuje podráždenie. Naše boardové šortky sú určené, z pohľadu ponúkaných tvarov a typov spojov, na maximálne obmedzenie podráždenia počas surfovania.

Boardové šortky 900 majú navyše švy a tepelne lepené spoje, ktoré obmedzujú podráždenie. Hebký materiál Nazare obmedzuje podráždenie pokožky.

Voľnosť pohybu

Pri surfovaní, bodyboardingu a bodysurfingu sú nohy veľmi namáhané, pánske plavky preto nesmú brániť ohýbaniu ani plávaniu.

Materiál pružný v dvoch smeroch alebo v štyroch smeroch prispieva k tejto voľnosti pohybu.

Boardové šortky 900 obsahujú mimoriadne strečový materiál, pružný v štyroch smeroch Ultra stretch (Nazaré), ktorý poskytuje úplnú voľnosť pohybu pri vstávaní na dosku (Take off) a ostatných manévroch počas surfovania.

Rýchlosť schnutia

Je dosť nepríjemné cítiť, ako sa piesok lepí na boardové šortky, ktoré sú ešte premočené. Uprednostnite preto strečový materiál, ktorý rýchlejšie odvádza vodu. Vodoodolná úprava Fluor Free odvádza vodu a umožňuje rýchlejšie schnutie.

Dĺžka

Výber dĺžky boardových šortiek závisí hlavne od vášho vkusu. Nezabudnite však, že čím sú plavky kratšie, tým je voľnosť pohybu väčšia. Dĺžka 19 palcov zodpovedá dĺžke 48 cm pri veľkosti 42.

Vrecká

Boardové šortky 900 sú vybavené bočným vreckom, v ktorom môžete počas surfovania nosiť vosk, tyčinku s UV ochranou a ostatné predmety potrebné na dlhé surfovanie v teplej vode! Vďaka gumičke vo vnútri vrecka môžete v boardových šortkách 900 bezpečne prenášať svoj kľúč.

Pás

Boardové šortky 900 majú plochý pás, ktorý zlepšuje držanie vo vlnách počas plávania pod vodou a pri páde. Navyše je plochý pás pohodlnejší počas veslovania, keď ležíte na surfovacej doske.

Ochrana pred slnkom: neodmysliteľné vybavenie boardových šortiek

V lete, keď je teplo a voda je príjemne chladná, surfisti radi predlžujú čas surfovania, bez toho aby prispôsobili svoje vybavenie. Riziko úpalu je potom väčšie.

Vedeli ste, že

10 až 15 % UV žiarenia sa odráža od vody, a 40 až 95 % preniká 25 cm pod vodu? Preto sa boardové šortky spolu s ochranou proti slnečnému žiareniu (napr. tričko anti UV) stávajú neodmysliteľným vybavením na surfovanie v teplej vode.

Objavte našu kolekciu ochrany pred slnkom!

Čo predstavuje značka Olaian?

Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre produkty na surfovanie. V našom vývojovom centre, ktoré sa nachádza priamo pri mori, môžeme v jeden deň navrhnúť šortky a zároveň ich aj otestovať priamo v mori, aby sme overili ich odolnosť vo vlnách, pohodlie a životnosť.


Kolekcia v spolupráci s umelcom Jeykill

Jeykill, umelecký maliar a spoluzakladateľ tetovacieho salónu Bleu Noir, odhaľuje svoju kolekciu pre Olaian pozostávajúcu zo surfov a plaviek, ktorá bola predstavená v Biarritzi.
Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 14.0% Elastan, 86.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 40 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 40 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Obmedzenia používania

Neskladujte v blízkosti tepelných zdrojov.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Všetky naše výrobky sú testované v reálnych podmienkach danej aktivity.

Záruka

2 Roky/ov