QUECHUA Kód 8640626 4266183

Dámska hrejivá turistická mikina SH500 fleecová

35,00 €
29,00 €
-17%
Farba: ŠEDÁ
  • ŠEDÁ
  • BÉŽOVÁ
  • KHAKI
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Chystáte sa na turistiku? Táto fleecová mikina je určená na turistiku v chladnom počasí. Priedušné a strečové diely poskytujú dobré tepelné pohodlie.

VÝHODY

Hrejivosť

Fleecová mikina z česaného polyesteru s hustotou 280 g/m².

Pružnosť

Pružné bočné všité diely poskytujú viac voľnosti pri pohybe.

Nepremokavosť

Nepremokavý materiál kapucne a všitých dielov (plecia, rukávy, spodok mikiny).

Vrecká

2 vrecká so zapínaním na zips.

Priedušnosť

Otvor na chrbte na odvádzanie vlhkosti. Rýchloschnúci polyester RET 11,06.

TECHNICKÝ POPIS

Mám istotu, že je mikina dostatočne teplá na zimné túry?

Fleecová mikina má česané vnútro, čo je overený spôsob na udržanie tepla. Princíp je jednoduchý: materiál je štruktúrovaný tak, aby zväčšil svoj objem a dokázal zadržať vzduch, ktorý je prirodzeným izolantom. Ide o presne ten istý princíp ako u kožušín alebo peria zvierat. Mikina má navyše na spodnej časti rukávov vnútorné manžety, ktoré chránia pred prenikaním studeného vzduchu.

Čo je fleecový materiál a prečo je taký hrejivý?

Fleecový materiál zo syntetických vlákien sa snaží priblížiť vlastnostiam vlny: hrejivosť a tepelnú izoláciu. Zároveň je ľahký. Je hebký, pohodlný, rýchlo schne a koži dovoľuje dýchať.

Nie je taký hebký a príjemný materiál málo odolný?

Na zabezpečenie dlhej odolnosti našich výrobkov vykonávame testy jednotlivých komponentov. Kontrolujeme napríklad či fleece nehrčkavie, či neblednú farby a či sa opakovaným praním nemenia vlastnosti materiálu.

Odolnosť tkaniny voči oderu sa meria pomocou metódy s názvom Martindale. Pri teste sa otáča kotúč pod určitým tlakom na povrchu vzorky referenčnej textílie tak dlho, kým sa tkanina nepretrhne.

Správne vetranie pre optimálnu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi teplom, ktoré poskytuje odev, a jeho priedušnosťou. Pri nahromadení vlhkosti budete počas menej aktívnych fáz (prestávka, zostup) pociťovať chlad. Táto fleecová mikina je vybavená otvorom na chrbte a strečovými všitými dielmi na bokoch, ktoré siahajú až do podpazušia. Je určená aj na občasnú intenzívnu turistiku. Rovnováha medzi hrejivosťou a vetraním pre optimálnu tepelnú pohodu.

Ako ma fleecová mikina ochráni pred vonkajšími podmienkami?

V zime je veľmi dôležité chrániť sa pred vlhkosťou (sneh, dážď) a vetrom, pretože ten vie telo ochladiť či už ste v pohybe, alebo v pokoji. Fleecovú mikinu sme vybavili nepremokavými všitými dielmi na pleciach, spodkoch rukávov a kapucni. Využijete ju tak aj vo vlhkom počasí, či pri miernej snehovej prehánke.

Pohodlná a praktická fleecová mikina na turistiku v snehu

Vďaka priliehavému strihu a všitým dielom zo strečového materiálu poskytuje fleecová mikina voľnosť pohybu, ktorá je nevyhnutná počas turistiky v snehu. Do vreciek so zipsom si môžete uložiť všetko, čo potrebujete mať pri sebe (vreckovka, balzam na pery, kľúče...). Kapucňa a nepremokavé plecia robia z vašej fleecovej mikiny všestranný odev, ktorý sa radí niekde medzi druhú a tretiu vrstvu. Nevyhnutná súčasť vybavenia na zimnú turistiku.

Ideálne oblečenie na turistiku na snežniciach

Túto fleecovú mikinu sme navrhli ako jeden z prvkov ideálnej zostavy na turistiku mimo vyšliapaných chodníkov: rad SH500. S fleecovou mikinou SH500, nohavicami SH520, topánkami SH520 a snežnicami SH500 si vychutnáte výlety na snehu za každého počasia. Stačí si pribaliť správne vybavenie a môžete ísť naľahko.

Ako sa správne obliecť na zimnú turistiku?

Ak sa chcete v zime dobre obliecť bez ohľadu na vašu aktivitu, odporúčame vám dodržiavať zásadu 3 vrstiev:

1. vrstva: funkčné spodné oblečenie umožňujúce odvádzanie vlhkosti, a tým udržiavanie pokožky v suchu.

2. vrstva: druhá vrstva (fleece, sveter) zaisťuje hrejivosť a takisto odvádzanie vlhkosti.

3. vrstva: bunda, ktorá chráni pred vonkajšími podmienkami: dážď, sneh, vietor.

Oblečenie ako celok musí byť priedušné, aby odvádzalo vlhkosť.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania. Produkt v záruke bude zdarma vymenený.

Vývoj našich výrobkov: NAŠE KNOW-HOW

Naše návrhárske stredisko Quechua sídli v Passy, na úpätí Mont Blanc v Hornom Savojsku. Vďaka tejto polohe je to ideálne miesto na spoluprácu našich tímov (dizajnéri, produktoví vedúci, inžinieri...) s milovníkmi outdoorových športov.

Je to veľká výhoda pri navrhovaní kvalitných výrobkov na horskú turistiku a príležitosť, ako vám poskytnúť naše know-how.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyester; Podšívka: 100.0% Polyester; Všitý diel: 100.0% Polyester; Podpažie: 8.0% Elastan, 92.0% Polyester; Hood fabric: 12.0% Elastan, 72.0% Polyamid, 16.0% Polyester; Manžeta ILS: 20.0% Elastan, 80.0% Polyamid; Záter: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Skladujte na suchom a tmavom mieste.<br /> Nepoužívajte chemické produkty ako bielidlo, ktoré by mohli poškodiť termoizolačnú úpravu oblečenia.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Robíme 2 typy testov hrejivosti: test materiálu našich fleecov; test na termomodeli v termo miestnosti. Simulujeme tepelné podmienky, vietor (5 km/h) a vlhkosť na horách pri chôdzi rýchlosti 5 km/h. Na základe výsledkov týchto testov môžeme prispôsobiť hrejivosť materiálu jeho rozmiestneniu na oblečení.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Všetky naše modely sú testované reprezentatívnou vzorkou používateľov a sú doplnené o laboratórne testy. Dvojité testovanie výrobkov do posledných detailov je náročné, ale zároveň je to jediný spôsob, ktorý nám umožňuje navrhovať a vyrábať stále lepšie, atraktívnejšie a funkčnejšie výrobky. Nezabúdame ani na recenzie a pripomienky od vás, našich zákazníkov. Pri navrhovaní nových výrobkov ich berieme do úvahy.

Videá