Filtre 0
Filtre 0
FOUGANZA Kód 8603590 4135132

Jazdecká prilba 120 s tmavomodrým lemom

29,00 €
25,00 €
-13%
Farba: MODRÁ
  • MODRÁ
  • RUŽOVÁ / MODRÁ / TYRKYSOVÁ
Nedostupné online

Začínate s jazdou na koni? Vytvorili sme pre vás túto prilbu na ochranu hlavy pred nárazom v prípade pádu.

VÝHODY

Možnosť nastavenia

Šikovné koliesko na zátylku umožňuje rýchle nastavenie veľkosti prilby.

Držanie na tele

Štvorbodový bočný systém zapínania na dobré upevnenie prilby na hlave.

Ochrana proti nárazom

Odolná prilba certifikovaná v súlade s normou EN1384:2017.

Odvetrávanie

Zachovajte si chladnú hlavu v sedle: škrupina prilby odvádza horúčavu.

Pohodlie

Pena na popruhoch a vnútri prilby pre maximálne pohodlie.

TECHNICKÝ POPIS

Norma

Prilba certifikovaná v súlade s normou EN1384:2017.

Veľkosť

XS (48 – 52 cm), S (52 – 55 cm), M (55 – 58 cm), L (58 – 61 cm).

Ľahkosť

530 g. Veľkosť M (55 – 58 cm).

Ochrana

Začínate s jazdou na koni? Vyberte si našu prilbu 120, ktorá bola vyrobená presne pre vás. Prilbu sme opakovane testovali v našich ateliéroch. Bola navrhnutá tak, aby v prípade pádu pohltila časť energie nárazu v dôsledku čiastočnej deformácie škrupiny a/alebo ochranného materiálu.

V prípade pádu prilbu vymeňte: jej deformácie nie sú vždy viditeľné voľným okom, často sa nachádzajú vnútri prilby.

Telesná prispôsobivosť

Vo vašej jazdeckej výbave sa musíte cítiť dobre, prilba musí byť správne nastavená. Výhodou prilby 120 je to, že je nastaviteľná, a tak sa perfektne prispôsobí veľkosti vašej hlavy. K dispozícii je v štyroch veľkostiach, od XS do L, čo zodpovedá obvodu 48 až 61. Než si prilbu vyberiete, vyskúšajte si ju a nastavte si veľkosť pomocou kolieska v zadnej časti. Použitie je jednoduché, bez námahy zistíte, ako rýchlo si ju môžete nastaviť bez ohľadu na obvod vašej hlavy.

Pohodlie

Ak si chcete vychutnať jazdu na koni, musíte sa dobre cítiť vo svojom vybavení. Návrhári Fouganzy použili penu na popruhy vašej prilby, aby vám ponúkli čo najlepšie pohodlie. Vnútri je tiež penová vložka, ktorú môžete vybrať a prať pri 30 °C. Vaša prilba bude pre vás tou najlepšou ochranou! Aj pod bradou budete mať na popruhoch penu, ktorá vás ochráni pred nepríjemným priškripnutím kože, aké si možno pamätáte z minulosti!

Pevnosť

Účinnú ochranu môže poskytnúť len prilba, ktorá dobre drží na hlave. Prilba 120 je vybavená štvorbodovým systémom bočného zapínania. Vďaka týmto štyrom bodom spájajúcim remienky s prilbou bude na hlave dobre držať a bude vyvážená. S touto prilbou môžete cválať alebo klusať! Pri správnom nastavení veľkosti sa prilba na hlave ani nehne! Zabudnite na prilby, ktoré padali do očí, takže ste nič nevideli, a museli ste nechať koňa prevziať vedenie!

Vetranie

Občas sú kone a poníky nevyspytateľné a stane sa, že vám pri jazde pripravia naozaj rušné chvíle. Návrhári prilby 120 mysleli na to, ako si zachovať chladnú hlavu: vaša prilba má navrchu asi päťdesiat otvorov na odvádzanie horúceho vzduchu z vašej hlavy. Náš tím Fouganza nemôže zabrániť, aby ste sa pri jazde nezapotili, ale určite vám ochráni hlavu pred horúčavou!

Dizajn

To, že ste iba začiatočníci, neznamená, že nemáte právo na pekné vybavenie. Na to mysleli naši návrhári prilby 120. Prilba je vhodná pre každého na najrôznejšie jazdecké disciplíny: vyberiete si účinnú ochranu v podobe prilby so šiltom rôznych farieb.

Jednoduchá údržba

V rámci údržby čistite vonkajšiu časť vašej prilby pomocou handričky.

Odporúčame vám, aby ste v žiadnom prípade nepoužívali rozpúšťadlá alebo iné agresívne prostriedky, ktoré by mohli zhoršiť účinnosť prilby a zničiť ju. Vnútorná odnímateľná pena, môže sa prať ručne v studenej vode.

Malý úložný a prepravný textilný vak ju ochráni pred špinou, poškriabaním a svetlom.

Nastavenie prilby

Kvôli maximálnej ochrane musí byť prilba upevnená na hlave tesne, ale pritom nesmie nikde tlačiť. Keď sú popruhy a koliesko správne utiahnuté, prilba sa nesmie kĺzať z hlavy dopredu, dozadu ani nabok, a to ani počas jazdy.Upínacie popruhy prilby sa musia zapínať pod čeľusťou a nie cez bradu. Prilba musí na hlave pevne a nehybne držať, ale nie škrtiť.

Tlmenie nárazov

Prilba bola vytvorená tak, aby pri náraze pohltila časť energie tým, že dôjde k čiastočnej deformácii prilby a/alebo ochrannej výplne.Prilba znižuje riziko závažných poranení hlavy. Ochrana, ktorú zaisťuje prilba, závisí od okolností nehody. Nosenie prilby nemôže vždy zabrániť smrti alebo dlhodobému zdravotnému postihnutiu osoby.

Pokyny na používanie

Vieme, že ste nedočkaví a chcete rýchlo prilbu vyskúšať, ale pred prvým použitím si pre vašu bezpečnosť pozorne prečítajte návod.

Prilba sa nesmie používať na iné účely než na jazdecký šport. Nesmie sa používať na iné športy, motoristické, letecké alebo športy na ľade. Ak ste sa rozhodli, že začnete so štvorbobami, Formulou 1 alebo rogalom, táto prilba, bohužiaľ, nie je pre vás tá pravá. Odporúčame vám vybrať si príslušnú ochranu pre každý šport.

Životnosť

Páči sa vám naša prilba 120? Musíme vám prezradiť, že vám, bohužiaľ, nevydrží večne: ak chcete zachovať kompletnú účinnosť svojej prilby, odporúčame vám, aby ste ju vymenili po každom páde. Aj keď vyzerá prilba po páde nedotknutá, nezabúdajte, že niektoré vnútorné deformácie nemôžete vidieť voľným okom Aj v prípade, že budete jazdiť perfektne, nikdy nespadnete z koňa a nebudete mať žiadnu nehodu, uvedomte si, že prilbu treba vymeniť každých 5 rokov.

Vrátenie osobných ochranných prostriedkov

Prilba je OOP (osobný ochranný prostriedok).Pred nákupom sa presvedčte, či vám výrobok vyhovuje (model, veľkosť, farba).

V prípade vrátenia produktu viac nebude možné jeho opätovné vrátenie do predaja.

Zloženie

Zloženie

Shell: 100.0% Akrylonitril-butadién-styrén; Hlavná podšívka: 100.0% Polystyrén; Popruh: 100.0% Polyamid; Pracky: 100.0% Polyoxymetylén; Pena: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Odkladajte mimo dosahu tepelných zdrojov, ako je kúrenie alebo slnko na zadnom okne auta. Zabránite tak poškodeniu ochranných funkcií polystyrénovej výstelky.

Obmedzenia používania

Používanie na koni. Po páde treba prilbu vždy vymeniť.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Výrobok bol testovaný v nezávislom laboratóriu v súlade s platnými predpismi.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Notifikovaný orgán č.: 2789, Financial Pourquery