Filtre 0
Filtre 0
DREAMSCAPE Kód 8561271 2896537

Dámske snowboardové viazanie Serenity 500 na zjazdovku/freeride modré

83,99 €
70,00 €
-16%
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Vytvorili sme viazanie pre pokročilé snoubordistky, na zjazdovku aj mimo nej, s veľmi dobrým kompromisom medzi spevnením a pohodlím.

VÝHODY

Telesná prispôsobivosť

M: od 36 do 41. L: od 42 do 47.

Kompatibilita

Iba pre dosky s normálnymi insertmi (nie 3D ani Chanel Burton).

Objem

Pár viazaní + 2 kotúče + 8 skrutiek 16 mm vhodných pre kotúč + 8 podložiek.

Rýchlosť akcie

Turn Strap: strap sa otvára na 180°. Chodidlo vložíte rýchlo a bez problémov.

Možnosť nastavenia

Päta viazania dopredu/dozadu, gas pedál, strapy bez skrutkovača.

Držanie na tele

Tradičné viazanie: doťahujte až do požadovanej miery. Bez obmedzenia.

Držanie na nohe

Dobré držanie v rýchlosti na červených a čiernych zjazdovkách aj mimo nich.

Tlmenie

EVA pena na prstoch a päte.

TECHNICKÝ POPIS

Použitie a terén

Snowboardové viazanie Serenity 500 je určené hlavne na zjazdovku a freeride. Kvôli presnému ovládaniu dosky má strap na členku 3D výdatnú dávku peny, aby sa dobre prispôsobil obuvi a poskytol maximálne pohodlie. Strap zvyšuje tvrdosť obuvi.

Systém odopínania

Systém Turn strap: strap je upevnený na pánte, takže sa pri vyzúvaní topánky z viazania preklopí smerom dovnútra. Keď si obúvate viazanie, miesto je voľné na bezproblémové zasunutie topánky do viazania. To takisto bráni, aby ste strap a háčiky poškodili topánkou.

Možnosti nastavenia

Toto snowboardové viazanie umožňuje veľmi jemne centrovať chodidlá na doske vďaka: 5 možným polohám pre skrutky na kotúči, prispôsobeniu päty viazania spredu dozadu: doplnkové nastavenie o 7 mm. Cieľom je, aby obuv presahovala dosku rovnako prstami aj pätou.

Ale aj: vďaka sklonu päty viazania (canting),

dĺžke gas pedála, čo je mimoriadne užitočné pri veľkých chodidlách,

vďaka dĺžke strapov.

Čo je to stance na snowboarde?

Stance je rozchod medzi dvoma viazaniami v cm.

Možnosť prispôsobenia podľa vašej stavby tela, ale nezabudnite, že všetky snowboardové dosky majú odporúčanú polohu pre viazanie („recommended stance“, označenú značkou medzi insertmi viazania).

Ak si myslíte, že potrebujete nohy od seba vzdialiť, alebo priblížiť k sebe, vyskúšajte to, aby ste zistili, či vám je naozaj lepšie.

Ako nastaviť rozchod nôh na doske?

Pre dosky na zjazdovku/freeride sa odporúča posunúť dozadu len predné viazanie, ak chcete chodidlá priblížiť k sebe. Naopak, ak chcete chodidlá od seba oddialiť, je vhodné posunúť dozadu len zadné viazanie. Cieľom je byť trochu viac vzadu, aby ste rezali na zjazdovke pekné oblúky a aby ste boli na prašane nadnášaní. Pri doskách na freestyle (symetrických) je vhodné posunúť obe viazania, aby ste boli na doske centrovaní.

Aký uhol dať na viazania na snowboarde?

Na freeride jazdu odporúčame uhol +18° vpredu a 0° vzadu. Na univerzálne použitie zjazdovka/freeride uprednostnite +18° a -6°. Otvorenie zadnej nohy umožňuje držať plecia zarovnané s doskou.

Pri čisto freestylovom využití neváhajte zvoliť symetrické uhly, napr. +15° a -15°.

Výber uhlov viazania je veľmi osobná záležitosť, nebojte sa experimentovať a nájsť pre seba najlepšie riešenie.

Akú veľkosť viazania si vybrať?

M = veľkosti od 36 do 41 (Európa).

L = veľkosti od 42 do 47 (Európa).

Ale keďže sa obuv sa skúša na vlastné nohy, dôrazne vám odporúčame vyskúšať viazanie s vašou obuvou na snowboard, keďže pri rôznych značkách môže mať rovnaká veľkosť rôzny objem.

Nezabudnite vycentrovať topánku na doske

Viazanie so stredovým diskom na 4 skrutky je možné posúvať pozdĺž jednej osi a obvykle je možných 5 polôh. Toto nastavenie sa používa na vycentrovanie topánky na snowboarde a aby chodidlo príliš neprečnievalo. V opačnom prípade je pád zaručený. Je preto potrebné, aby topánka presahovala dosku z oboch strán. Takisto možno stredový disk otočiť o 90° kvôli väčšiemu alebo menšiemu rozchodu, ako je stanovený insertmi. V takom prípade strácate možnosť bočného centrovania.

Zloženie

Zloženie

Podvozok: 100.0% Polyamid; Pracky: 100.0% Nehrdzavejúca oceľ; Elastický pás: 100.0% Polypropylén; Skrutky: 100.0% Nehrdzavejúca oceľ

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Pred každou lyžovačkou utiahnite všetky skrutky viazania. Uskladnenie v lete: Viazanie možno nechať na snowboardovej doske.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov

Videá