Filtre 0
Filtre 0
TRIBORD Kód 8560955 2901483

Dámska softshellová bunda na jachting Race

60,00 €
40,00 €
-33%
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
  • MODRÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš tím návrhárov-jachtárov vytvoril túto vetruvzdornú softshellovú bundu na plavby v chladnom počasí. Ochráni vás pred chladom a vetrom.

VÝHODY

Vodoodpudivosť

Špeciálna úprava, vďaka ktorej voda steká po povrchu tkaniny.

Možnosť nastavenia

Priliehavý strih. Nastaviteľné manžety. Kapucňa nastaviteľná hore a na golieri.

Hrejivosť

Udržiava teplo s pocitovou teplotou od 13 do 16 °C. Fleecová vnútorná strana.

Vetruvzdornosť

Membrána zastavuje ochladzujúce účinky vetra. Nastavovanie na okrajoch.

Vrecká

2 vonkajšie vrecká so zipsom na uloženie dokladov, kľúčov a kľúča na šekle.

Priedušnosť

Odvádza vodnú paru vytvorenú telom. Ľahké všité diely v podpazuší.

TECHNICKÝ POPIS

Čo je viacvrstvový „softshellový“ materiál?

Softshell je veľmi funkčný materiál, ktorý sa skladá z 3 vrstiev: priedušná mikroporézna a vetruvzdorná membrána sa nachádza medzi vonkajšou vodoodpudivou látkou a vnútorným pohodlným hrejivým fleecom. Vlastnosti tohto veľmi funkčného materiálu vám zaistia tepelný komfort, priedušnosť, nízku hmotnosť a voľnosť pohybu vďaka jeho pružnosti, hrejivosti a vodoodpudivosti.

Čo je vodoodpudivosť?

Nemýľte si ju s nepremokavosťou. Schopnosť získaná nanesením vodoodpudivej hydrofóbnej úpravy na materiál. Tento proces bráni prichytávaniu vody na povrchu materiálu, čím sa obmedzuje jeho schopnosť nasávať vodu. Keď sa pridá pohyb, voda potom steká po materiáli, čo je vlastne vodoodpudivosť. Vodoodpudivosť zabráni vode vsakovať sa do vonkajšieho materiálu, preto bunda zostáva ľahká, nezadržiava vlhkosť a rýchlejšie schne.

Čo je to priedušnosť výrobku a jeho merná jednotka RET?

Priedušnosť materiálu je jeho schopnosť prepúšťať vlhkosť produkovanú ľudským telom (pot) na povrch. Možno ju merať podľa indexu RET (Resistance Evaporative Transfert), ktorý sa vyjadruje v PAa·m²/W.

RET je jednotka odolnosti voči odparovaniu vlhkosti. Čím je nižšia, tým je látka priedušnejšia. RET medzi 6 až 12: veľmi priedušná, RET medzi 12 a 20: priedušná, RET nad 20: nepriedušná.Naše softshellové bundy na regatu majú RET 18,85 Pa·m²/W.

Ako dôležité sú vetruvzdorné výrobky?

Je veľmi dôležité chrániť sa pred vetrom počas športovej aktivity, ako aj pri odpočinku, pretože vietor ochladzuje telo. Z modelu „Windchill“, ktorý stanovuje pocitovú teplotu na základe vetra a chladu, môžeme vyčítať: pri teplote 5 °C so silou vetra 30 km/h bude pocitová teplota 0 °C. Ak je teplota vzduchu 0 °C a sila vetra 30 km/h, pocitová teplota bude predstavovať -6 °C. Materiál našich výrobkov obmedzuje nepriaznivé účinky vetra.

Ako je stavaná kapucňa?

Kapucňa tohto výrobku bola navrhnutá tak, aby vám počas plavby neprekážala. Švy sú umiestnené tak, aby splynuli s pohybmi vašej hlavy. Kapucňu si na vrchu môžete pohodlne výškovo nastaviť. Rovnako si ju môžete nastaviť na šírku pomocou nastavovacích prvkov, aby ste tak obmedzili prenikanie vetra a chladu. Táto kapucňa bola testovaná na nosenie s nepremokavou bundou alebo bez nej.

Údržba vodoodpudivosti

Pre obnovenie vodoodpudivosti tkaniny a zvýšenie účinnosti vašej bundy počas celého jej života, môžete použiť impregnačný sprej alebo tekutinu na obnovenie vodoodpudivosti. Vodoodpudivosť softshellovej bundy 900 celkovo odolá 5 praniam. Potom sa odporúča obnoviť nepremokavú úpravu pre celkovú účinnosť.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 6.0% Elastan, 94.0% Polyester; Hood fabric: 100.0% Polyester; Membrána: 100.0% Polyester; Vrecko: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Skladujte na ramienku alebo uložte na suché miesto.

Obmedzenia používania

Nie nepremokavá. Vrecká nie vodotesné. Odolá 30 min. mrholenia.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov