OLAIAN Kód 8552808 2721347

Dámske legíny 100 s ochranou proti UV žiareniu na surf čierne

15,00 €
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Navrhli sme tieto legíny pre surfistky začiatočníčky do celkom nízkych vĺn.

VÝHODY

Drží na tele aj vo vlnách

Sťahujúci pás. Upevňovacia šnúrka na spojenie s tričkom proti UV žiareniu.

TECHNICKÝ POPIS

Ste začínajúca surferka

Začínate so surfovaním alebo surfujete len párkrát do roka počas prázdnin. Nohy máte ponorené v malých vlnách alebo pene. Surfujete pre radosť, ktorú vám surfing prináša. Častokrát počas surfovania padáte, ale len do malých vĺn. Zostavili sme pre vás široký výber plaviek vhodných na príležitostné použitie a vašu postavu.

Chráni pred UV aj v mokrom stave

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnečným žiarením. Výrobok je vhodný na vodné a plážové športy. Filtrovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní. Pozor. Elastan nachádzajúci sa vo vláknach sa môže v chlórovanej vode zničiť.

Ochrana nôh pri surfovaní

Tieto legíny umožňujú obmedziť odieranie o dosku, predovšetkým v oblasti kolien v ľahu na doske a vnútro stehien pri sedení na doske.

Čo znamená UPF 50 + ?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa. Pre ochranu zodpovedajúcu normám musí látka blokovať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor SPF 50+ znamená, že materiál odfiltruje minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Systém upevnenia a držania vo vlnách

Sťahujúci pás drží legíny v ich polohe aj pri páde do vĺn. Šnúrka na prednej strane pása je určená na pripevnenie trička proti UV žiareniu, čo zabráni tomu, aby sa vyhŕňalo. Pozor. Touto šnúrkou sa nedá stiahnuť pás.

Na správnu ochranu odporúčame používať, ako doplnok k legínam, dámske tričko proti UV Top 500 Olaian (dostupné s krátkym i dlhým rukávom).

Legíny proti UV žiareniu na vodné športy

Naše legíny s ochranou proti UV sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania aj tých najnáročnejších surfistiek.

Vďaka ich koncepcii sú vhodné aj na iné vodné športy ako napríklad plávanie, kitesurf, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Správanie na slnku

Aj keď tieto legíny umožňujú ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať do úvahy. Aj keď nosíte tieto legíny, nezabúdajte dodržiavať nasledujúce odporúčania: noste tričko proti UV žiareniu, noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, dodržiavajte pitný režim atď.

Olaian, značka spoločnosti Decathlon pre surfovanie

Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre surfovanie a bodyboarding. V našom vývojovom centre, ktoré sa nachádza priamo pri mori, môžeme za jeden deň navrhnúť plavky alebo kombinézu a následne ich hneď aj otestovať priamo v mori, aby sme overili ich držanie vo vlnách.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 20.0% Elastan, 80.0% Polyamid

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť lepšiu kvalitu a trvácnosť.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Materiály chrániace pred slnečným žiarením testovali naši návrhári v laboratóriu. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré sa vykonávajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi (pri aktivite, na ktorú je výrobok určený).

Videá