QUECHUA Kód 8739088 4533596

Detská hrejivá nepremokavá turistická kožená obuv SH500 so šnúrkami 35-38

39,00 €
Farba: MODRÁ / HNEDÁ
  • MODRÁ / HNEDÁ
  • HNEDÁ / ŠEDÁ
  • MODRÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Táto detská zimná turistická obuv sa vynikajúco hodí do mesta alebo do zamrznutej krajiny. Koža poskytuje štýl a ochranu.

VÝHODY

Priľnavosť

Záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 3,5 mm.

Protišmykové vlastnosti

Technológia Snowcontact: optimálna priľnavosť na snehu.

Hrejivosť

Komfortná teplota: -4 °C. Hraničná teplota: -13,5 °C.

Nepremokavosť

Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.

Držanie na nohe

Stredne vysoký zvršok poskytujúcim dobré stiahnutie a spevnenie.

TECHNICKÝ POPIS

Mám istotu, že je táto obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Vykonávame porovnávacie štúdie v tepelnom laboratóriu pri chôdzi v slabom vetre (5 km/h), pri ktorej sme merali tepelnú odolnosť obuvi. Každý človek má však individuálnu citlivosť na chlad.

Komfortná teplota: pocit mierneho chladu a 70 % používateľov hodnotí pocit tepla na chodidlách za prijateľný.

Hraničná teplota: pocit veľkého chladu a 10 % používateľov hodnotí tepelný pocit na chodidlách za prijateľný.

Ako ma táto obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Táto obuv bola navrhnutá s membránou, ktorá zaisťuje vodotesnosť a priedušnosť. Membrána je veľmi tenká vrstva (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti.

Ako udržiavať túto koženú obuv na spôsob nubuku?

Nechajte usušiť ďaleko od zdroja tepla. Suchú kožu vykefujte tvrdou kefou (mosadzné vlasy a vlákna), aby ste odstránili blato a nečistoty.

Prekefujte krepovou kefkou alebo gumou na nubuk, aby ste odstránili škvrny.

Ak sa škvrny naďalej vyskytujú, vyčistite kefou a malým množstvom vlažnej vody. Nechajte vyschnúť.

Vykefujte znovu tvrdou kefou.

Nastriekajte impregnačný prostriedok. Dodá koži lesk a živé farby.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi hrejivosťou, ktorú obuv poskytuje, a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Túto obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, či už príležitostnú alebo pravidelnú, s membránou, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Ako získam istotu, že táto obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti tejto obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a vďaka testom používania a starnutia obuvi pri používaní v teréne.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke rovnako ako to býva na vzore pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.

Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach tejto obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Bude mať táto obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sa zaručila vaša spokojnosť pri používaní našich výrobkov. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšiu prípravu na turistiku v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady: Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).

Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie tvorby vlhkosti.

Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť funkčné vlastnosti tejto obuvi?

Vodoodpudivosť látky je jej schopnosť nechať stiecť vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej doby životnosti obuvi. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako vysušiť vnútro mojej obuvi?

Obuv pri používaní môže navlhnúť (kondenzácia a potenie). Ak je obuv veľmi vlhká, odporúčame vybrať stielku, naplniť zvršok guľkami z novinového papiera a tie pravidelne vymieňať. Papier nasaje vlhkosť a urýchli schnutie.

Obuv nikdy nedávajte príliš blízko k zdrojom tepla, ale uchovávajte ju na teplom, suchom a vetranom mieste.

Zloženie

Zloženie

Zvršok:: 10.0% Polyuretán, 30.0% Polyester, 60.0% Hovädzia koža (split); Podošva:: 100.0% Syntetický kaučuk; Podšívka:: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Naše laboratórium Decathlon Sportslab so sídlom v Lille takisto prispieva k inováciám a vývoju našich výrobkov Quechua. Zahŕňa 4 tematické skupiny, pričom každá z nich má svoje miesto a technologické nástroje.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše laboratórium Decathlon Sportslab so sídlom v Lille takisto prispieva k inováciám a vývoju našich výrobkov Quechua. Zahŕňa 4 tematické skupiny, pričom každá z nich má svoj význam: anatómia (predovšetkým pomocou 3D analýzy), veda o pohybe, tepelný komfort (so štyrmi klimatickými komorami), behaviorálne a senzorické vedy. Testujeme najmä držanie švov, lepenie, toxikológiu, odolnosť voči UV žiareniu a oderu.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Naše výrobky testujeme v horách, priamo v podmienkach, s ktorými sa môžete stretnúť počas turistiky. Náš odborník na testovanie v teréne, produktový manažér a nezávislí účastníci testov testujú výrobky počas celého obdobia ich vývoja až po ich uvedenie na trh.