Filtre 0
Filtre 0
QUECHUA Kód 8545367 2715890

Dámska hrejivá a nepremokavá kožená vysoká obuv SH900 na turistiku

95,00 €
80,00 €
-15%
Farba: HNEDÁ
  • HNEDÁ
  • ČIERNA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Chystáte sa na turistiku na utlačenom snehu? Užite si pohodlie vďaka tejto vysokej a nepremokavej koženej obuvi, ktorá udrží vaše nohy v suchu.

VÝHODY

Priľnavosť

Záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 3,5 mm.

Protišmykové vlastnosti

Podrážka s technológiou Snowcontact: materiály a vzorka podrážky.

Hrejivosť

Komfortná teplota v pokoji: -14 °C. Pri pohybe: -24 °C.

Nepremokavosť

Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.

Držanie na nohe

Vysoký kožený zvršok a šnurovanie so 6 háčikmi na dobré stiahnutie a spevnenie.

Obmedzenie prenikania snehu

Vysoký nastaviteľný zvršok so šnurovaním bráni preniknutiu snehu.

TECHNICKÝ POPIS

Mám istotu, že je táto obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Zvolili sme ultra hrejivú podšívku a veľký objem na zlepšenie izolácie, aby ste boli lepšie chránení pred chladom. Testovali sme ju v laboratóriu aj v teréne v spolupráci s reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty sa v nej budete cítiť pohodlne, keď práve stojíte a keď kráčate, pretože tieto teploty sú rozdielne: -14 °C bez pohybu a -24 °C pri pohybe. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma táto obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Táto obuv bola vyrobená z kože a s membránou, ktorá zaisťuje vodotesnosť a priedušnosť. Membrána je veľmi tenká vrstva (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti. Vysoký zvršok s elastickou manžetou zaisťuje dobrú ochranu pred chladom a vniknutím snehu a medzipodrážka dokonale izoluje. Vaše chodidlá budú dobre chránené, v teple a v suchu.

Ako získam istotu, že táto obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti tejto obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode, a vďaka testom používania a starnutia obuvi pri používaní v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2000 ohybov (cca 4 km chôdze), 4000 ohybov (cca 8 km chôdze), 10 000 ohybov (cca 20 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 10000 ohybov, čo zodpovedá 20 km chôdze.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi hrejivosťou, ktorú obuv poskytuje, a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Túto obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, či už pravidelnú alebo občas intenzívnu. Má membránu, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke rovnako ako to býva na vzore pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.

Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Táto obuv vybavená podrážkami Snowcontact bola navrhnutá pre maximálny komfort z hľadiska záberu pre turistiku a priľnavosti na snehu. Pri rozmiestnení a výške dezénu (5 mm) sme sa nechali inšpirovať chodidlami rysa a navrhli sme ho strategicky pre optimálny záber počas turistiky v snehu s prevýšením. Povrch a vzor dezénu je navrhnutý tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k prekĺzavaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach tejto obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité mať počas vychádzky dobre spevnené chodidlo?

Je dôležité, aby obuv počas chôdze dobre spevňovala chodidlo. Dobre spevňujúca obuv totiž zlepšuje chôdzu v nerovnom teréne (výstup a zostup), bráni šmýkaniu chodidla a vzniku otlakov. Dochádza k menším stratám pri prenose energie do obuvi, vďaka čomu sa menej unavíte. To je veľmi dôležité najmä pri chôdzi na snežniciach.

Bude mať táto obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sa zaručila vaša spokojnosť pri používaní našich výrobkov. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Prečo si vybrať koženú obuv na zimnú turistiku?

Koža je mimoriadne pohodlná, odolná (prírodný materiál) a pružná, takže poskytuje viac pohodlia.

Tento materiál je prirodzene nepremokavý a priedušný.

Teplá v zime a studená v prechodnom období, koža zaisťuje prirodzenú tepelnú reguláciu obuvi.

Pre správnu údržbu a optimalizovanie životnosti obuvi vám odporúčame dôkladné čistenie mäkkou kefou.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšiu prípravu na turistiku v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady: Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).

Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie tvorby vlhkosti.

Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť funkčné vlastnosti tejto obuvi?

Vodoodpudivosť látky je jej schopnosť nechať stiecť vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti výrobku. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako vysušiť vnútro mojej obuvi?

Obuv pri používaní môže navlhnúť (kondenzácia a potenie). Ak je obuv veľmi vlhká, odporúčame vybrať stielku, naplniť zvršok guľkami z novinového papiera a tie pravidelne vymieňať. Papier nasaje vlhkosť a urýchli schnutie.

Obuv nikdy nedávajte príliš blízko k zdrojom tepla, ale uchovávajte ju na teplom, suchom a vetranom mieste.

Zloženie

Zloženie

Zvršok:: 10.0% Polyuretán, 30.0% Polyester, 60.0% Hovädzia koža (split); Podošva:: 70.0% Polyuretán, 30.0% Syntetický kaučuk; Podšívka:: 60.0% Polyamid, 40.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše laboratórium Decathlon Sportslab so sídlom v Lille takisto prispieva k inováciám a vývoju našich výrobkov Quechua. Zahŕňa 4 tematické skupiny, pričom každá z nich má svoj význam: anatómia (predovšetkým pomocou 3D analýzy), veda o pohybe, tepelná pohoda (so štyrmi klimatickými komorami), behaviorálne a senzorické vedy. Testujeme najmä držanie švov, lepenie, toxikológiu, odolnosť voči UV žiareniu a oderu.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Naše výrobky testujeme v horách, priamo v podmienkach, s ktorými sa môžete stretnúť počas turistiky. Náš odborník na testovanie v teréne, produktový manažér a nezávislí účastníci testov testujú výrobky počas celého obdobia ich vývoja až po ich uvedenie na trh.