Filtre 0
Filtre 0
ARTENGO Kód 8545009 2713757

Tenisová raketa Softfeel 107 čierno-červená

90,00 €
Farba: MODRÁ / ČERVENÁ
  • MODRÁ / ČERVENÁ
Nedostupné online

Táto raketa je určená pre pokročilých hráčov, ktorí hľadajú vynikajúci kompromis medzi toleranciou, ovládateľnosťou a pohodlím.

VÝHODY

Ergonomický tvar

Grip Ultraconfort zaručuje optimálnu pocitovosť pri uchopení.

Razancia

Veľká plocha výpletu a hmotnosť 280 g vám poskytnú potrebnú razanciu.

Tolerancia

Úderová plocha 690 cm² poskytuje vynikajúcu toleranciu pri nepresných úderoch.

Obmedzenie vibrácií

Technológia Softfeel znižuje vibrácie v ráme.

Pohodlie

Viacvláknový výplet poskytuje vynikajúcu pocitovosť pri odpale.

TECHNICKÝ POPIS

Technológia Softfeel

Vloženie tenkých vrstiev balzy (6,3 % hlavných materiálov) medzi karbónové vlákna znižuje intenzitu a trvanie vibrácií pri každom odpale.

Výsledkom je, že vibrácie rámu sú výrazne znížené (približne o 30 %) a rýchlejšie odoznejú v porovnaní s rovnakou raketou bez technológie Softfeel.

Pohodlie pri hre

Osobitnú pozornosť sme venovali pohodliu pri hre, preto sme raketu vybavili multifilamentovým výpletom (1,3 mm struna), ktorý poskytne vynikajúcu pocitovosť pri odpale (pohodlie a razancia) a dlhšie zachovanie vlastností výpletu (strata napnutia).Navyše grip Ultra Comfort, ktorým je raketa štandardne vybavená, poskytuje veľmi príjemný pocit pri jej uchopení tým, že zdôrazňuje mäkkosť rukoväte.

Hmotnosť (raketa bez výpletu)

280 gramov. V skutočnosti sa hmotnosť meria v gramoch. Tak ako vyváženie a dĺžka, aj hmotnosť ovplyvňuje zotrvačnosť rakety, a teda jej ovládateľnosť, stabilitu a schopnosť prenášať energiu na loptičku (razantnosť). Čím je raketa ťažšia, tým viac energie dokáže na loptičku preniesť, ale tým menej je pravdepodobné, že bude ovládateľná. Naopak, čím je ľahšia, tým je ovládateľnejšia, ale na loptičku sa prenáša menej energie.

Vyváženie (raketa bez výpletu)

33 cm. Vyváženie: Bod vyváženia rakety sa meria v centimetroch od spodnej časti rakety (rukoväte). Čím vyššia je táto hodnota (vyváženie do hlavy), tým je raketa razantnejšia a stabilnejšia, ale tým menej je ovládateľná. Naopak, čím je táto hodnota (vyváženie do rukoväte) nižšia, tým je raketa ovládateľnejšia, ale pri údere je menej razantná a stabilná.

Plocha výpletu

690 cm². Plocha výpletu: Plocha výpletu rakety je plocha v cm². Má vplyv na toleranciu a razantnosť rakety. Čím je výplet väčší, tým je raketa razantnejšia, ale tým menší je pocit kontroly. Naopak, čím je výplet menší, tým je raketa viac pod kontrolou, ale tým menej je razantná a tolerantná.

Švihová hmotnosť (raketa bez výpletu)

SW = 275. Švihová hmotnosť (Swingweight v angličtine): Primárne charakterizuje ovládateľnosť rakety a jej schopnosť prenášať energiu na loptičku (razancia). Čím je hodnota švihovej hmotnosti vyššia, tým sa raketa ťažšie ovláda, ale má lepšiu razantnosť. Naopak, čím je švihová hmotnosť nižšia, tým je raketa ovládateľnejšia, ale menej razantná. Je do veľkej miery výsledkom hmotnosti, vyváženia a dĺžky rakety.

Viditeľný karbón

Odstránili sme z tejto rakety čierny náter (čím sme eliminovali aj cyklus vytvrdzovania trvajúci približne 2 hodiny) a nechali sme presvitať karbónové odlesky, ktoré jej dodávajú mierne neupravený vzhľad.

Rozmery výpletu

16 × 19. Rozmery výpletu: Rozmer výpletu je počet zvislých strún × počet vodorovných strún. Čím viac strún má výplet, tým viac je „uzavretý“. Čím má menej strún, tým viac je „otvorený“. Čím uzavretejší je výplet, tým môžete cítiť viac kontroly, ale menej razantnosti alebo rotácií. Naopak, čím otvorenejší je výplet, tým môžete cítiť viac razantnosti a rotácií, ale menej kontroly.

Tuhosť

65 Ra.Ra: Definuje tuhosť rakety, teda jej vlastnosť deformovať sa pri dopade loptičky. Čím je raketa tuhšia (t. j. čím vyššia je hodnota Ra), tým menej sa pri náraze deformuje. Energia rakety stratená pri dopade loptičky sa tak minimalizuje a vracia sa späť do loptičky prostredníctvom výpletu. Zvykne sa teda tvrdiť, že čím je raketa tuhšia, tým je razantnejšia.

Zloženie

Zloženie

Rám rakety: 1.0% Drevo, 55.0% Uhlíkové vlákno, 44.0% Epoxidová živica; Racket handle: 100.0% Polypropylén; Racket String: 100.0% Polyamid; Bumper Grommet: 100.0% Polyamid; Grip 1: 100.0% Polyuretán; Racket end cap: 100.0% Polyamid

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Raketu nevystavujte prudkým zmenám teploty.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Raketa Artengo Softfeel 107 bola testovaná počas stoviek hodín hry klubovými hráčmi a hráčkami. Obzvlášť ocenili jej veľkú toleranciu pri odpale, pohodlie a kompromis medzi ovládateľnosťou a razantnosťou. Zníženie vibrácií pozorované pri použití technológie Softfeel sa skúmalo a meralo v laboratóriu počas protokolárnych testov zahŕňajúcich kontakt medzi loptičkou a výpletom rakety.

Záruka

2 Roky/ov