Filtre 0
Filtre 0
WEDZE Kód 8547167 2745959

Dámska lyžiarska bunda FR500 na freeride modrá

120,00 €
80,00 €
-33%
Farba: MODRÁ
  • MODRÁ
Nedostupné online

Určená pre pravidelné freeriderky požadujúce odolnú a mimoriadne praktickú bundu, ktorá prejaví celý svoj potenciál proti nečasu a chladu.

VÝHODY

Telesná prispôsobivosť

Kapucňu s 3D nastavením možno natiahnuť na prilbu a neprekáža pohybom.

Voľnosť pohybu

Široký strih a strečový materiál umožňujú všetky pohyby.

Jednoduchá lokalizácia

Systém Recco® uľahčuje hľadanie obetí lavíny.

Hrejivosť

Vata 150 g/m² (trup), 60 g (ramená), chráni pred chladom, regulované vetranie.

Nepremokavosť

Membrána 10 000 mm, 100 % nepriepustné švy, nepremokavý zips vás udržia v suchu.

Vrecká

4 vrecká: 2 na ruky, 1 náprsné (vnútorné), 1 na skipas na ramene.

Priedušnosť

Membrána RET12, 3D sieťovina, vetracie otvory na odvádzanie potu.

TECHNICKÝ POPIS

Doplnkové funkcie

Kapucňa na prilbu je určená na maximálnu ochranu, pričom zachováva voľnosť pohybu.

Nastaviteľná v 3 rozmeroch jedným pohybom sťahovacej brzdičky vzadu na hlave.Stiahnutie zápästia a manžety s otvorom na palec obmedzujú prenikanie vzduchu a snehu.

Stiahnutie naspodku bundy a snehový pás takisto obmedzujú prenikanie vzduchu a snehu.3D sieťovina na chrbte zlepšuje odvádzanie potu.

Manžeta

Manžeta s ochranou proti preniknutiu snehu vás udrží v suchu a teple v prípade sneženia alebo pádu do snehu.

Kapucňa

Manžeta s ochranou proti preniknutiu snehu vás udrží v suchu a teple v prípade sneženia alebo pádu do snehu.

Vodoodpudivosť?

Vodoodpudivosť materiálu znamená, že voda steká po povrchu bez toho, aby do materiálu vsakovala. Látka tak nenasiakne vodu a ostáva ľahká a hrejivá. Vodoodpudivosť docielite prípravkom aplikovaným na vonkajšiu stranu látky. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti oblečenia po každom praní. Všetky nohavice Wed'ze majú vodoodpudivú úpravu.

Nepremokavosť materiálu?

Odolnosť materiálu voči tlaku vody je vyjadrená v mm vodného stĺpca (norma ISO 811). Čím je hodnota vyššia, tým je látka nepremokavejšia. Materiál s nepremokavosťou 10 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 10 000 mm vody.

Priedušnosť materiálu?

Na meranie nepriedušnosti sa používa hodnota RET, ktorá udáva odpor kladený materiálom proti prenikaniu pár (test podľa normy ISO 11092). Čím je hodnota odporu nižšia, tým lepšie dokáže materiál odvádzať telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe, a je teda priedušnejší. Napríklad: RET < 9 = mimoriadne priedušná látka / 9 < RET < 12 = veľmi priedušná látka / 12 < RET < 20 = priedušná látka / RET > 20 = málo priedušná alebo nepriedušná látka.

Čo znamená materiál s membránou alebo záterom?

Záter je tenký náter na vnútornej strane materiálu, ktorý zaisťuje nepremokavosť materiálu, ale aj jeho priedušnosť. Tento spôsob je často menej nákladný než membrána, vyžaduje si však ochrannú podšívku. Membrána je veľmi tenká plastová vrstva (polyuretán), vďaka ktorej je materiál nepremokavý, ale zároveň priedušný. Jej výhodou je pružnosť, ľahkosť, dlhšia trvácnosť a často je priedušnejšia než záter.

Ako sa vyrába nepremokavý odev?

Nepremokavosť odevu súvisí s jeho materiálom, nepriepustnosťou švov a koncepciou spojov.

Použitie nepremokavého zipsu alebo légy na zipsoch (léga z nepremokavého materiálu zakrýva zipsy).

Nepremokavosť / Dažďová komora

Tento odev bol testovaný v dažďovej komore pod 100 litrami vody/m²/h počas 3 hodín. Tento test simuluje podmienky veľkej búrky v horách.

Ako sa vyrába priedušný odev?

Okrem priedušnosti použitých materiálov používame technické riešenia (zipsy, vetracie otvory, sieťovina...), ktoré zlepšujú celkové vetranie našich búnd a nohavíc určených na lyžovanie Freeride. Tieto vetracie systémy umožňujú nielen regulovať teplotu vnútri odevu, ale aj uľahčujú odvod potu, ktorý telo produkuje počas námahy.

Čo je to systém Recco®?

100 % našich búnd a nohavíc na freeride je vybavených systémom Recco®.

Vďaka technológii Recco® vás možno lokalizovať v prípade nehody v lavíne. Zasypanú osobu, vybavenú reflektormi Recco®, môžu záchranári rýchlo a presne lokalizovať pomocou detektora Recco®. Vybavenie reflektormi Recco® nenahradzuje používanie lavínového vyhľadávača AVD. Doplnková technológia Recco® zvyšuje šance na skoré nájdenie.

Návod na pranie nepremokavého odevu

Pri každom praní odporúčame dodržiavať tento postup, aby sa zachovali všetky technické vlastnosti odevu. Link: https://youtu.be/rh4GLwALgBMPo troch praniach odporúčame obnoviť vodoodpudivosť pomocou ošetrenia sprejom alebo impregnáciou.

Zloženie

Zloženie

Výplň: 100.0% Polyester; Hlavná tkanina: 100.0% Polyester; Podšívka: 100.0% Polyester; Hlavná podšívka: 100.0% Polyester; Vrecko: 24.0% Elastan, 76.0% Polyamid; Záter: 100.0% Polyuretán; Manžeta ILS: 18.0% Elastan, 82.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

VšETKY TYPY žEHLENIA. VšETKY TYPY žEHLENIA.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

Tipy na skladovanie

Pred uskladnením sa vždy uistite, či je odev dokonale suchý.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Náš tím dizajnérov sídli na úpätí pohoria Mont Blanc, v blízkosti mnohých lyžiarskych stredísk v Hornom Savojsku (Francúzsko). Počas celého roka navrhujeme a vyvíjame jednoduché a funkčné produkty. Následne ich testujeme v praxi, pretože sme presvedčení, že iba v reálnych podmienkach použitia zistíme, ako môžeme naše produkty neustále zdokonaľovať.

Záruka

2 Roky/ov

Videá