WEDZE Kód 8542807 2707405

Pánska lyžiarska bunda 180 na zjazdové lyžovanie červeno-bordová

42,00 €
Farba: ČERVENÁ
  • ČERVENÁ
  • ŠEDÁ / ČIERNA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Táto hrejivá a pohodlná bunda vám umožní užiť si lyžovanie v tých najlepších podmienkach.

VÝHODY

Vodoodpudivosť

Vodoodpudivý vonkajší materiál, ktorý nesaje vodu.

Jednoduché použitie

Stiahnutie manžety rukáva na gumičku bráni prenikaniu snehu.

Možnosť nastavenia

Stiahnutie spodného lemu.

Hrejivosť

Vata ako izolačný materiál.

Nepremokavosť

Správna: záter 3 000 mm a čiastočne nepriepustné švy.

Vrecká

6 vreciek: 2 na ruky, 1 skipas, 1 vonkajšie, 1 vnútorné, 1 sieťka na okuliare.

Priedušnosť

Priedušný materiál.

TECHNICKÝ POPIS

Aká výplň zaručuje hrejivosť mojej bundy?

Aby ste ostali v teple, používame hrejivú výplň z recyklovanej vaty (60 g/m² na rukách a 100 g/m² na tele). Tento syntetický materiál na báze polyesteru zadržiava podľa veľkosti vlákien väčšie alebo menšie množstvo vzduchu, ktoré izoluje pred chladom.

Dodatočné informácie o trvalo udržateľnom rozvoji: recyklovaný polyester

Recykláciou plastových fliaš alebo čiastočne recyklovaných textílií na výrobu nášho polyesteru znižujeme využívanie ropných zdrojov a zároveň si materiál zachováva priedušnosť počas aktivity.

Dodatočné informácie o trvalo udržateľnom rozvoji: Dope dye

Pri farbení textílií sa spotrebuje veľa vody. Rovnako vzniká množstvo odpadovej vody z farbiacich kúpeľov. Na zníženie tohto vplyvu na životné prostredie sme zvolili farbenie hmoty integrovaním farebných pigmentov počas výroby priadze.

Aké ďalšie prvky okrem výplne prinášajú hrejivosť?

Pre ešte väčší pocit tepla vás čiastočne vodotesné švy, golier a stiahnutie rukávov ešte viac chránia pred chladom a vlhkosťou.

Bunda so „záterom“: aké sú výhody záteru?

Záter sa vytvorí nanesením impregnačného materiálu na vnútornú stranu látky. Bráni prenikaniu vody do odevu a zároveň odvádza telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe. Telo zostáva v suchu, čo zvyšuje pohodlie pri športovaní.

Ako sa meria nepremokavosť bundy?

Odolnosť materiálu voči tlaku vody je vyjadrená v mm vodného stĺpca (norma ISO 811). Čím je hodnota vyššia, tým je látka nepremokavejšia. Materiál s nepremokavosťou 3 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 3 000 mm vody.

Aké prvky bundy ma chránia pred nepriaznivým počasím?

Bunda 180 bola vyrobená s použitím kvalitného materiálu a spojov, ktoré bránia prenikaniu vody a znižujú účinky vetra, aby ste lepšie odolávali nepriaznivému počasiu (dážď, sneh, vietor). Nepriepustnosť tohto výrobku sme overili lyžovaním v rôznych poveternostných podmienkach počas niekoľkých dní.

Na čo slúži vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť materiálu znamená, že voda steká po povrchu bez toho, aby vsakovala. Bunda je vyrobená z vodoodpudivých materiálov, ktoré predlžujú jej odolnosť voči nepriaznivému počasiu. Vodoodpudivosť je dosiahnutá úpravou vonkajšej strany materiálu, no časom sa môže táto vlastnosť zhoršiť.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť však možno obnoviť. Dosiahnete to tak, že dáte bundu do sušičky na program pre syntetiku na 10 až 15 minút.

Môžete tiež použiť sprej na obnovu vodoodpudivosti (nájdete v našich predajniach): produkt nastriekajte rovnomerne na celý odev a potom nechajte schnúť 10 až 12 hodín.

Čo znamená priedušná bunda?

Ide o produkt, ktorý dokáže prepúšťať vlhkosť vytváranú telom pri námahe na vonkajšiu stranu materiálu. Priedušnosť materiálu sa meria pomocou odparovacieho odporu RET pri teste podľa normy ISO 11092. Čím je hodnota RET nižšia, tým je priedušnosť materiálu vyššia. Bunda 180 má RET 9. Sú to práve funkčné riešenia (zipsy, vetracie otvory, sieťovina), ktoré Wed'ze používa a ktoré obmedzujú zrážanie vo vnútri odevu a maximalizujú priedušnosť.

Aký strih má bunda 180?

Strih Regular. Boky bundy padajú rovno a zostávajú rovnobežné bez toho, aby kopírovali tvar vašej hrude. Vnútorný objem umožňuje nosiť túto bundu v kombinácii s prvou a druhou funkčnou vrstvou.

Ako sa obliecť, aby ste boli na zjazdovkách v teple?

Aby telo zostalo v teple a suchu, dodržiavajte pravidlo 3 funkčných vrstiev.

1. vrstva (tzv. druhá koža) vás udrží v suchu.

2. vrstva (alebo izolačná vrstva) udržiava teplo.

3. vrstva (alebo ochranná vrstva) chráni pred nepriaznivým počasím.

Ako zabrániť prenikaniu snehu v prípade pádu?

Nastaviteľný spodný lem bundy a elastické manžety bránia prenikaniu snehu a vzduchu pri lyžovaní a najmä v prípade pádu.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyamid; Hlavná podšívka: 100.0% Polyester; Výplň: 100.0% Polyester; Podpažie: 100.0% Polyester; Záter: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Skladujte podľa možnosti na ramienku a neskladajte, pretože to poškodzuje povrchovú úpravu materiálov. Pred odložením na suché a vetrané miesto nechajte nohavice úplne vysušiť.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Všetky výrobky Wedze sa navrhujú a vyrábajú na úpätí hory Mont Blanc. Potom ich testujeme v reálnych podmienkach, s akými sa stretnete pri používaní (sneh, chlad, prachový sneh). Tímy návrhárov takto overujú, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú boli určené.

Záruka

2 Roky/ov