Filtre 0
Filtre 0
FOUGANZA Kód 8547813 2699167

Poprsák 5-bodový hnedý

80,00 €
Farba: HNEDÁ
  • HNEDÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Naši jazdeckí návrhári vyvinuli tento poprsák pre lepšiu stabilitu sedla. Vďaka 5 upevňovacím bodom sa sedlo neposúva dopredu ani dozadu.

VÝHODY

Telesná prispôsobivosť

Anatomický tvar poprsáka koňa netlačí, necháva ramená a kohútik voľný.

Jednoduché použitie

Upevňovacie body poprsáka a krúžkov sú zacvakávacie.

Dotyková účinnosť

Nastaviteľná a odnímateľná vidlica usmerňuje hlavu koňa.

TECHNICKÝ POPIS

Koncepcia a dizajn

Dynamický dizajn tohto poprsáka je inšpirovaný adrenalínom a rýchlosťou parkúrového skákania. Nájdete na ňom najmä pružné línie a anatomické krivky, ktoré rešpektujú telesnú stavbu koňa a jeho pohyb. Aby sme zohľadnili športovú povahu aj eleganciu tejto disciplíny, pridali sme ďalšie jemné detaily v podobe bieleho kontrastného prešívania, ale aj strieborného štítku Fouganza.

Veľkosti

Dostupný v 2 veľkostiach: CS pre poníky D a menšie kone, FS pre kone.

Nastavenie

Tento model má viac možností nastavenia. Pripojenie podbrušáka uľahčuje karabína. Je odnímateľná pre prípad, že ju nebudete potrebovať. Rovnako aj zapínanie malých straníc je nastaviteľné a zacvakávacie pomocou dvoch odnímateľných karabín. Krúžky sa tiež dajú pripnúť na oťaže a vidlica prispôsobiť pomocou dvoch nastaviteľných praciek.

Naše rady, ako nastaviť poprsák

Vieme, že nesprávne nasadený poprsák môže obmedzovať pohyb vášho koňa a tlačiť ho v mieste kohútika a ramien. Aby sme tomu zabránili, zapracovali sme na dizajne tak, aby siahal nad rameno. Preto je veľmi dôležité použiť všetky možnosti nastavenia (malé stranice, podbrušák a remeň) a poprsák umiestniť nad rameno tak, aby kôň mohol voľne skláňať šiju.

Naše rady, ako nastaviť martingal

Keď bude poprsák nesprávne nastavený, vidlica martingalu bude brániť koňovi v pohybe. Preto vám odporúčame venovať čas nastaveniu poprsáka pred začiatkom jazdy, aby bol nastavený správne. Dĺžka vidlice sa nastavuje obyčajne na 2/3 konskej šije. Nastavenie môžete prispôsobiť ešte lepšie, ak použijete remienok na spojenie dvoch gúm. Aby nedošlo k nehode, uistite sa, že poprsák a remienok podbrušáka sú dobre nastavené, ale nie príliš pevne.

Jednoduché nastavenie

Obe gumy majú zacvakávací krúžok. Je zbytočné povoľovať oťaže, krúžky sa hneď zacvaknú. Rovnakým spôsobom sa pricvakne aj podbrušák pomocou mimoriadne odolnej a odnímateľnej karabíny.

Naše tipy na údržbu

Aby vám poprsák vydržal čo najdlhšie, odporúčame ho pravidelne čistiť špongiou namočenou vo vlažnej vode s glycerínovým mydlom. Potom môžete kožený materiál vyživiť špeciálnym tukom, ktorý nanášajte pomocou handričky. Ak máte pocit, že vaše kožené výrobky sú drsné a suché, môžete ich údržbu doplniť o hydratačné mlieko, ktoré poskytne koži hlbokú výživu.

Univerzálnosť

Hodí sa na rôzne sedlá s dvojitými alebo jednoduchými bočnicami.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Hovädzia koža; Podšívka: 100.0% Hovädzia koža; Pracky: 100.0% Nehrdzavejúca oceľ

Tipy na skladovanie a údržbu

SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NORMáLNA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA VZDUCHU NA VýSTUPE Z BUBNA 80 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NORMáLNA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA VZDUCHU NA VýSTUPE Z BUBNA 80 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov