ROCKRIDER Kód 8755841 4559206

Okuliare na horskú cyklistiku XC RACE čierno-zlaté s vymeniteľnými sklami k. 0+3

40,00 €
32,00 €
-20%
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
  • ČIERNA
  • ŽLTÁ
  • ČERVENÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Okuliare sú určené pre horských cyklistov na pravidelné tréningy a súťaže v Cross Country.

VÝHODY

Nízka hmotnosť

Ľahké okuliare: 39 g.

Ochrana pred zahmlievaním

Špeciálny tvar rámu znižuje vznik zahmlievania.

Odolnosť

Sklá z vysoko odolného polykarbonátu.

Zorné pole

Nová veľkosť zorníka zaisťuje maximálne periférne videnie.

Ochrana očí

Nový dobre kryjúci tvar pre maximálnu ochranu očí.

Držanie na tele

Drážkované koncovky a sedielka bránia zošmyknutiu okuliarov.

Ochrana pred slnkom

Sklá kategórie 3+ 0- filtrujú 100 % UV žiarenia - do každej intenzity jasu.

TECHNICKÝ POPIS

Slovo tímu

Kompletne navrhnuté a vyvinuté v stredisku BTWIN VILLAGE vo francúzskom Lille. Okuliare XC sú výsledkom práce skupiny expertov a nadšencov horskej cyklistiky a cross country.

Tím Rockrider navrhol, vyvinul a testoval okuliare XC Race v spolupráci s používateľmi a technickým partnerom Miltonom Ramosom.

Testovanie prebiehalo v rôznorodých podmienkach, vďaka čomu vám môžeme ponúknuť najlepšie okuliare z radu na cross country XC.

Rám

Rám s kompletným krytím na ochranu pred zlomením v prípade pádu.

Materiál rámu: polyamid. Materiál sedielok: guma. Materiál rúčok: polyamid a guma. Materiál koncoviek rúčok: polyamid a guma. Veľkosť: vhodné pre úzke až široké tváre.

Sklá

2 vymeniteľné sklá (okrem fotochromatického modelu). Norma: ISO 12312-1. Kategória 0: prepúšťajú 80 % až 100 % svetla (ochrana do daždivého počasia a do šera). Kategória 3: prepúšťajú 8 % až 18 % svetla (ochrana v slnečnom počasí). Fotochromatické sklá kategórie 1 až 3: filtrujú od 15 do 55 % svetla pri teplote 23 °C.

V chladnom počasí (pod 10 °C) sa zmena zafarbenia výrazne spomaľuje.

Filtrujú 100 % UV žiarenia.

Sklá s úpravou proti zahmlievaniu: exkluzívne v Decathlon e

Pri priehľadných sklách modelov XC Race červené a XC Race biele sme použili novú technológiu na obmedzenie zahmlievania.Na rozdiel od súčasných povrchových vrstiev je táto technológia stála.Poťah absorbuje vodnú paru ako špongia, vďaka čomu okuliare zaisťujú jasné videnie počas cross country.Za určitých mimoriadne nepriaznivých podmienok sa nakrátko môže na sklíčkach objaviť para.

Čistenie skiel s exkluzívnou úpravou proti zahmlievaniu

Sklíčka s úpravou účinne očistíte tak, že ich ponoríte do vody s tekutým čistiacim prípravkom (alebo bez neho) a jemne pretriete prstami. Stačí ich vysušiť pomocou špeciálnej handričky, ktorú môžete zakúpiť v optike. Pri utieraní nesmiete príliš tlačiť.Nechajte voľne vyschnúť a potom ešte raz prejdite špeciálnou suchou handričkou na okuliare a odstráňte prípadné zvyšné stopy.

Puzdro

Materiál: EVA.

Zapínanie na zips.

Zloženie

Zloženie

Rám: 20.0% Styrén Etylén Butadién Styrén, 80.0% Polyamid; Šošovky: 10.0% Polyamid, 90.0% Polykarbonát; Skrutky: 100.0% Oceľ

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Kvalita videnia záleží do značnej miery na tom, ako sa o svoje slnečné okuliare staráte. Obal je nevyhnutnosťou! Vďaka nemu okuliare ochránite pred poškriabaním, nárazmi a zlomením.

Obmedzenia používania

Okuliare nie sú vhodné na priame sledovanie slnka.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Všetky naše športové okuliare testujeme v laboratóriách Decathlon a v skutočných podmienkach používania, pre ktoré boli navrhnuté. Vývojové tímy, produktoví manažéri, inžinieri a dizajnéri zabezpečujú, aby naše športové okuliare boli dokonale prispôsobené na ich použitie v teréne.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Okuliare zodpovedajú požiadavkám normy ISO 12312-1.