Filtre 0
Filtre 0
FORCLAZ Kód 8545744 2686650

Trekingový kupolový stan MT900 pre 1 osobu

190,00 €
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Tento samonosný stan na 3 ročné obdobia pre 1 osobu prináša najlepší pomer hmotnosti a skladnosti z našej kolekcie. Navrhnutý vo francúzskych Alpách.

VÝHODY

Jednoduchá montáž / demontáž

Polosamonosná konštrukcia v tvare Y. Oddelený vonkajší plášť a spálňa 1 prút.

Jednoduchý prenos

Celková hmotnosť 1,3 kg. Skladný a stlačiteľný obal 4,2 l. Rozmery 39×11×10 cm.

Priestor

Šírka 60 cm/osoba | Výška spálne 95 cm. 1 vchod, 1 apsida, 3 vrecká.

Nepremokavosť

Vodný stĺpec (Schmerber): Plášť > 2 000 mm. Podlaha v spálni > 3 000 mm.

Zatemnenie

Materiál umožňujúci prenikanie denného svetla.

Vetruvzdornosť

Odolnosť voči vetru 60 km/h (sila 7): test vo veternom tuneli na otočnej doske.

Odvetrávanie

Vonkajší plášť | Vstup s moskytiérou. 2 veľké vetracie otvory na vrchu.

TECHNICKÝ POPIS

Hmotnosť

Celková hmotnosť 1,3 kg

Jednotlivé diely sa dajú nosiť osobitne.

Vonkajší plášť 365 g.

Spálňa 420 g.

Súprava prútov 290 g.

Kolíky (10 ks) 100 g.

Obaly 45 g + 12 g.

Výstužné laná (4 ks) 18 g.

Servisná súprava (spojovací diel) 20 g.Ak chcete výrobok zachovať v čo najlepšom stave a lepšie sa chrániť pred zemou a nepriaznivým počasím, môžete stan MT900 pre 1 osoby doplniť podlahou s kódom: 8545723 (150 g).Hmotnosti, objemy a rozmery sa môžu mierne líšiť v dôsledku výrobných odchýlok.

Rozmery a priestor

Dĺžka spálne 210 cm

Šírka spálne 60 cm pri hlave, 70 cm na úrovni pása a 50 cm pri nohách.

Výška spálne 95 cm

Celková výška 110 cmBočná apsida, so šírkou asi 70 cm, je chránená integrovanou podlahou, ktorá chráni vašu výbavu pred zemou a nepriaznivým počasím. To poskytuje úložný priestor, do ktorého sa zmestí 1 batoh s objemom až do 70 l.

3 vrecká (1 pri hlave a 2 na vrchu) na uloženie vecí.

1 háčik a pracky na laná.

Konštrukcia, prúty a kolíky

Ľahké hliníkové prúty odolné voči zlomeniu a mrazu: hliník 7001 T6 Yunan SD70PF Ø 8,3 mm.

Optimalizované štvorcové kolíky: hlava v tvare nákovy, telo s väčšou hrúbkou, vďaka čomu sú veľmi odolné a ľahké (hliník 7075 T6). Nie sú eloxované, aby sa znížil vplyv výroby na životné prostredie.Kupolovitý tvar v tvare Y: hlavný prút sa v každom rohu delí na 3 nohy, aby mohla byť konštrukcia samonosná. Stropný prút poskytuje objem a teda viac priestoru.

Montáž/demontáž

Vonkajší plášť a spálňa sú oddelené. Montáž teda prebieha klasickým spôsobom: spálňa sa po položení na zem pripne na prúty. Potom sa všetko prikryje vonkajším plášťom. Nastaví sa napnutie.

V prípade potreby sa dá spálňa odmontovať zvnútra.

Farebné označenie na prútoch, spálňa a plášť umožňujú intuitívnu montáž.Ak chcete v prípade dažďa najprv namontovať vonkajší plášť, potrebujete kompatibilnú podlahu (kód: 8797781).

Nepremokavosť

Stany Forclaz sa testujú v laboratóriu: zmontovaný stan, 200 litrov/m²/hodina (počas 3 hodín, čo je ekvivalent tropického dažďa). Taktiež ich testuje skupina používateľov priamo v teréne.

Vonkajší plášť z polyesteru (PES) 20 den a podlaha z polyamidu (PA) 40D sú s polyuretánovým záterom (vo vnútri) a silikónom (vonku).

Nepriepustné tepelne lepené švy.

Spálňa z viacerých materiálov spájajúcich priedušnosť, ochranu pred vetrom a zníženie kondenzácie.

Odolnosť proti vetru

Všetky naše stany testujeme vo veternom tuneli na otočnej doske tak, aby sme každú stranu stanu vystavili vetru.

Stan musí byť správne postavený, napnutý a so správne rozmiestnenými lankami okolo stanu, aby bola spoľahlivo zaistená jeho odolnosť proti vetru. Tak bude obývateľný aj pri rýchlosti prízemného vetra 60 km/h.Naše stany certifikuje nezávislé laboratórium CSTB v Nantes.

Vetranie a obmedzenie zrážania vlhkosti

Spálňa, ktorú tvorí moskytiéra na vetranie a vodoodolná tkanina, je chránená pred kondenzáciou kvapiek a pred prievanom. Má 2 vetracie otvory na suchý zips.

Stan musí byť správne postavený, s dobre napnutými lankami, aby v ňom nedochádzalo ku kondenzácii vodných kvapiek, ktoré vznikajú zrážaním vodnej pary. Zips s dvojitým bežcom na otváranie vchodu. Vhodné vetranie a dobré prúdenie vzduchu znižuje vlhkosť vnútri stanu.

Ročné obdobia

Stan na 3 ročné obdobia: stan vás bude chrániť pred zlými poveternostnými podmienkami, ktoré sa vyskytujú od jari do jesene. Znesie aj malé sneženie, ale nie je navrhnutý tak, aby odolal veľkej hmotnosti zaťažujúcej konštrukciu.

V prípade sneženia nezabudnite pravidelne zatriasť stanom, aby opadala nahromadená snehová pokrývka a aby nedochádzalo k nadmernému zaťaženiu konštrukcie vášho stanu.

Prístup k životnému prostrediu

Prúty sú farbené pomocou inovatívnej anodizácie, pri ktorej nie je potrebné použiť kyselinu dusičnú a fosforečnú.

Neeloxované kolíky:

Kolíky sú bezfarebné, pretože nie sú anodizované (bez použitia kyseliny). Môžu mať „surový“ alebo „opotrebovaný“ vzhľad, ale zachovávajú si všetky svoje funkčné vlastnosti.

Tieto opatrenia prispievajú k znižovaniu vplyvu výrobku na životné prostredie.

Opravy a popredajný servis

Sme návrhári, ktorým záleží na tom, aby naše výrobky mali dlhú životnosť. Preto sú všetky naše stany skonštruované tak, aby sa dali opraviť.

Náhradné diely nájdete v predajniach Decathlon alebo na www.decathlon.sk.

V prípade problémov si nechajte svoj stan skontrolovať v predajni Decathlon.Súprava na opravu (spojovací diel, záplata): 20 g.

Odolnosť

Stan je určený na občasné bivakovanie, a teda nie na stále používanie na priamom slnku.

Odporúčame vám, aby ste ho čo najmenej vystavovali priamemu slnku, pretože ultra ľahké tkaniny môžu byť citlivé na UV žiarenie, ktoré ich oslabuje.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 20.0% Termoplastický polyuretán, 80.0% Polyester; Spálňa: 65.0% Polyamid, 35.0% Polyester; Prút: 100.0% Hliník

Tipy na skladovanie a údržbu

SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NORMáLNA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA VZDUCHU NA VýSTUPE Z BUBNA 80 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NORMáLNA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA VZDUCHU NA VýSTUPE Z BUBNA 80 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

Tipy na skladovanie

Po použití alebo čistení nechajte stan uschnúť. Zabránite tak vzniku zápachu a plesní.

Obmedzenia používania

Pre väčšie pohodlie použite dva matrace so skoseným tvarom.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Nepremokavosť stanov Forclaz Quechua je testovaná na postavenom stane pod prúdom 200 litrov vody/hodinu/m² (tropický dážď) počas 4 hodín, pričom sa voda nesmie dostať dovnútra cez švy, chlopne, otvory, zipsy a pod. Test vodného stĺpca (= mm Schmerber) meria nepremokavosť tkaniny. Všetky naše stany testujeme vo veternej komore, vo veternom tuneli na otočnej doske zo všetkých štyroch strán. Tiež vykonávame testy materiálov (oder, roztrhnutie, prederavenie, atď.).

Schválené

Stan bol testovaný a schválený pri používaní v reálnych podmienkach. Produkt testovali počas 5 týždňov viacerí turisti, ktorí absolvovali 2 týždne pešej turistiky na Kanárskych ostrovoch, po ktorej nasledovali 3 týždne na trasách GR10 v Pyrenejach.

Záruka na diely

3 roky. Všetky naše stany možno opraviť. Náhradné diely nájdete v predajni alebo na decathlon.sk

Videá