WEDZE Kód 8641603 4271289

Pánska lyžiarska bunda 500 nepremokavá modrá

95,00 €
Farba: TYRKYSOVÁ
  • TYRKYSOVÁ
  • ČIERNA
  • HNEDÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Lyžujete pravidelne aj v chladnom počasí? Vďaka výplni z páperia vám táto bunda poskytne veľmi dobrú úroveň hrejivosti.

VÝHODY

Vodoodpudivosť

Vodoodpudivý vonkajší materiál, ktorý nesaje vodu.

Jednoduché použitie

Automatický snehový pás, koniec s nastavovaním.

Možnosť nastavenia

Nastavenie kapucne a manžiet rukávov.

Hrejivosť

Hybridná výplň, páperie na trupe pre komfortnú teplotu - 9 °C.

Nepremokavosť

Membrána 10 000 mm a vodotesné švy vás udržia v suchu.

Vrecká

5 vreciek: 2 na ruky, 1 na skipas, 1 vnútorné a 1 sieťka na okuliare.

Priedušnosť

Priedušný materiál a odvetrávací pás na chrbte.

Pohodlie

Hrejivý a hebký golier zaručuje ochranu a pohodlie.

TECHNICKÝ POPIS

Aká výplň zaručuje hrejivosť mojej bundy?

Páperie a perie, známe svojou veľkou tepelnou izoláciou, poskytujú takisto vynikajúci pomer hmotnosť/hrejivosť/stlačiteľnosť. Avšak je potrebné vedieť, že hrejivosť pochádza z kombinácie medzi gramážou páperie/perie a plnivosťou bundy. Spolu vám poskytujú hrejivosť a izolujú vás pred chladom. (Výplň 50 % páperie a 50 % perie na trupe, recyklovaná vata 100 g/m² naspodku bundy a ramenách, 60 g/m² v golieri).

Aké ďalšie prvky okrem výplne prinášajú hrejivosť?

Okrem výplne bundy vás pomáhajú ešte viac izolovať od chladu nepremokavé zipsy, snehový pás, golier, nastaviteľná kapucňa a nastavenie manžiet rukávov, aby ste mali väčší pocit tepla.

Ako sa meria komfortná teplota?

Každý z našich výrobkov testujeme v laboratóriu, aby sme vám poskytli informácie o hodnote komfortu. Táto hodnota sa meria pri nohaviciach bez pančúch a pri bundách s termotričkom a fleecovou mikinou. Uvedená nameraná hodnota je vonkajšia teplota, pri ktorej testerom nebolo ani horúco, ani zima. Tento pocit sa samozrejme líši podľa intenzity aktivity, ale aj podľa metabolizmu každého jednotlivca.

Ako sa obliecť, aby ste boli na zjazdovkách v teple?

Aby telo zostalo v teple a suchu, dodržiavajte pravidlo 3 funkčných vrstiev. 1. vrstva (tzv. druhá koža) vás udrží v suchu.

2. vrstva (alebo izolačná vrstva) udržiava teplo. 3. vrstva (alebo ochranná vrstva) chráni pred nepriaznivým počasím.

Ako sa meria nepremokavosť bundy?

Odolnosť materiálu voči tlaku vody je vyjadrená v mm vodného stĺpca (norma ISO 811). Čím je hodnota vyššia, tým je látka nepremokavejšia. Materiál s nepremokavosťou 10 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 10 000 mm vody. Na lyžovanie odporúčame materiály s nepremokavosťou od 3000 mm do 20 000 mm.

V Decathlone testujeme všetky naše nepremokavé produkty v laboratóriách. Známka produktu 3/5.

Čo je membrána a na čo slúži?

Membrána je veľmi tenký materiál nanesený na vnútornú stranu vonkajšieho materiálu bundy. Hydrofilná membrána bráni prenikaniu vody zvonku a súčasne zvnútra odvádza telesnú vlhkosť. Vďaka tomu dokáže membrána lyžiarov udržať v teple a v suchu.

Aké prvky bundy ma chránia pred nepriaznivým počasím?

Bunda 500 bola vyrobená s použitím kvalitného materiálu a spojov, ktoré bránia prenikaniu vody a znižujú účinky vetra, aby ste lepšie odolávali nepriaznivému počasiu (dážď, sneh, vietor atď.). Nepremokavosť tejto bundy bola testovaná v špeciálnej dažďovej komore, ktorá umožňuje simulovať podmienky, akým je lyžiar vystavený. Nepriepustnosť tohto výrobku sme overili lyžovaním v rôznych poveternostných podmienkach počas niekoľkých dní.

Na čo slúži vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť materiálu znamená, že voda steká po povrchu bez toho, aby vsakovala. Bunda je vyrobená z vodoodpudivých materiálov, ktoré predlžujú jej odolnosť voči nepriaznivému počasiu. Vodoodpudivosť je dosiahnutá úpravou vonkajšej strany materiálu, no časom sa môže táto vlastnosť zhoršiť.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť však možno obnoviť. Môžete pritom použiť nepremokavý sprej (v predaji v našich predajniach): produkt nastriekajte rovnomerne na celý odev a potom nechajte schnúť 10 až 12 hodín.

Čo znamená priedušná bunda?

Ide o produkt, ktorý dokáže prepúšťať vlhkosť vytváranú telom pri námahe na vonkajšiu stranu materiálu. Priedušnosť materiálu sa meria pomocou odparovacieho odporu RET pri teste podľa normy ISO 11092. Čím je hodnota RET nižšia, tým je priedušnosť materiálu vyššia. Bunda 500 má RET 11. Wedze však používa aj ďalšie funkčné riešenia (zipsy, vetracie otvory, sieťovina), ktoré obmedzujú zrážanie vo vnútri odevu a maximalizujú priedušnosť.

Aký strih má bunda 500?

Strih Regular. Boky bundy padajú rovno a zostávajú rovnobežné bez toho, aby kopírovali tvar vašej hrude. Vnútorný objem umožňuje nosiť túto bundu v kombinácii s prvou a druhou funkčnou vrstvou.

Ako zabrániť prenikaniu snehu v prípade pádu?

Nastaviteľný snehový pás (ktorý je automatický) a nastaviteľné manžety zabraňujú prenikaniu snehu a vzduchu pri lyžovaní a najmä v prípade pádu.

Ako prať bundu?

Zatvorte všetky zipsy bundy. Otočte ju naruby. Perte na 30 °C na šetrnom programe s malým množstvom pracieho prášku a bez aviváže. Dôležité upozornenie: Nastavte veľmi šetrné žmýkanie (menej ako 800 ot./min.). Príliš intenzívne žmýkanie môže vytvoriť zhluky peria, ktoré sa ťažko rozbíjajú. Do bubna práčky pridajte 2 čisté a ideálne biele tenisové loptičky.

Dvakrát alebo trikrát opláchnite, aby sa odstránil zvyšok prášku z prania.

Ako sušiť bundu?

V sušičke (veľmi odporúčame).  

* Mierny alebo šetrný program.

Sušte pomocou viacerých dlhých cyklov, aby sa dosiahlo presušenie do hĺbky.

Medzi 2 cyklami páperie pretrepte, aby sa rozbili zhluky peria, ktoré sa vytvorili počas prania.

Ak nemáte sušičku, proces je dlhší. (Sušenie môže trvať 1 až 2 týždne na suchom mieste s rozloženou bundou). Bundu pretrepte, aby sa zabránilo zhlukom peria (aspoň 4/5-krát).

Odkiaľ pochádza používané perie?

Náš systém sledovateľnosti nám umožňuje zaručiť pôvod peria v súlade s našimi záväzkami týkajúcimi sa zodpovedných materiálov. Naši dodávatelia musia používať iba perie z kačíc chovaných kvôli mäsu a získané po usmrtení.


Pomôcka na výber správnej veľkosti

Model na fotografii má oblečenú veľkosť M a meria 185 cm.

Rozmery sú: Obvod hrudníka: 104 cm. Obvod pása: 104 cm. Dĺžka ramena: 45 cm. Výška v rozkroku: 80 cm.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyester; Hlavná podšívka: 100.0% Polyester; Druhá podšívka: 100.0% Polyamid; Membrána: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Skladujte podľa možnosti na ramienku a neskladajte, pretože to poškodzuje nepremokavosť materiálov. Pred odložením na suché a vetrané miesto nechajte nohavice úplne vysušiť.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Všetky výrobky Wedze sa navrhujú a vyrábajú na úpätí hory Mont Blanc. Potom ich testujeme v reálnych podmienkach, s akými sa stretnete pri používaní (sneh, chlad, prašan a pod.). Tímy návrhárov takto overujú, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú boli určené.

Záruka

2 Roky/ov