Filtre 0
Filtre 0
ELOPS Kód 8560548 2902568

Mestský elektrický bicykel ELOPS 120E

899,00 €
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Tento elektrický bicykel s plnou výbavou (nosič batožiny, blatník, zabudované osvetlenie atď.) je určený na krátke presuny v meste.

VÝHODY

Výdrž

Batéria Lithium-Ion 36 volt, 8,7 Ah (313 Watt.h) 30-60 km max. (osoba 70 kg)

Razancia

Motor na zadnom kolese 36 V, 250 W, krútiaci moment 35 Nm, snímač tempa.

Pohodlie

Poloha s vystretým chrbtom počas jazdy je zárukou maximálneho pohodlia.

Inštrukcie


TECHNICKÝ POPIS

Akú veľkosť bicykla zvoliť?

Jednotná veľkosť vhodná pre cyklistov s výškou od 160 do 190 cm.

Je jazda na bicykli s elektrickým pohonom ešte stále športom?

Ak chcete napredovať, treba šliapať na pedále!

Elektrický pohon vám pomáha pri pedálovaní, vďaka čomu sa rýchlejšie dostanete do cieľa, pričom sa nespotíte a udržíte si pohodlné tempo počas celej trasy.Hneď ako prestanete šliapať a keď zabrzdíte, motor zastaví elektrickú podporu.

Motor

Motor na zadnom kolese 36 V, max. 250 W.

Vytvára maximálny krútiaci moment 35 Nm. Vďaka tejto hodnote na bicykli ľahko prekonáte niektoré prekážky (napr. stúpanie).Motor je takisto prepojený so snímačom tempa, ktorý poskytuje elektrický pohon na základe pohybu pedálov.

Batéria

Lithium-ionové články LG/Samsung.Čas nabíjania = 5 hodín pre úplné nabitie.Výdrž batérie: Maximum 30 km v režime 3 (maximálna asistencia), maximálne 60 km v režime 1 (minimálna asistencia) pre osobu s hmotnosťou 70 kg na relatívne rovnom teréne.

Pozn.: Výdrž sa bude pravdepodobne líšiť podľa prepravovanej hmotnosti (vaša telesná hmotnosť + hmotnosť prepravovaných predmetov), ​​výškového rozdielu (stúpania) a poveternostných podmienok (chlad znižuje výdrž batérie).

Kontrolná konzola

Hneď vedľa ľavej rukoväte sa nachádza kontrolná konzola s LED podsvietením, a bez púšťania riadidiel si môžete vybrať z 3 režimov podpory: úsporný, normálny a športový.Zostávajúca výdrž batérie sa zobrazuje pomocou LED kurzora, ktorý sa nachádza na tomto ovládači.Takisto môžete ovládať zapnutie svetiel.

Režimy asistencie

Režim Off - vypnuté (batéria sa nepoužíva).Režim 1 - úsporný => asistencia do max. 15 km/h.Režim 2 - normálny => asistencia do max. 22 km/h.Režim 3 - športový => asistencia do max. 25 km/h.Režim chôdza (Walk) => vám pomáha tlačiť bicykel, keď idete vedľa neho (asistencia do max. 6 km/h).

Prevod

Prehadzovač so 6 rýchlosťami B'twin Microshift

Reťaz KMC (model Z7 RB - proti korózii)

Galvanizované káble

Prevodovka Microshift

Kazeta 14-28 Shimano TZ500-6

Osvetlenie

Zabudované predné a zadné svietidlo AXA s intenzitou 20 luxov. Umožňuje byť viditeľný na 150 m zozadu a vidieť na 30 m dopredu.Svietidlo sa napája pomocou batérie na bicykli.

Kolesá

28-palcové hliníkové kolesá s dvojstennými ráfikmi a 36 spicami pre väčšiu pevnosť.Ráfiky 622×19C (určené pre plášte so šírkou od 28 mm do 62 mm). Duša 700×35/45 s ventilom SCHRADER.

Plášte

Plášte 700×45C Gumwall so štandardným spevnením proti prepichnutiu.ETRTO 44-622.Napríklad označenie ETRTO 44-622 znamená, že šírka plášťa (od nahusteného okraja po okraj) je 44 mm a jeho vnútorný priemer je 622 mm. Vďaka tomuto označeniu si takisto môžete presne vybrať zodpovedajúce ráfiky.30 TPI.

Pozn.: Tlak v pneumatikách časom bežne klesne. Je to normálne: Cyklistická duša je z mierne porézneho materiálu. Nahustenie pravidelne kontrolujte.

Brzdy

Brzdy V-brake TEKTRO vpredu a vzadu.

Snímače brzdenia zabudované v páčkach na prerušenie elektrického pohonu motora, keď sú páčky v činnosti.

Brzdové páčky sú z hliníka.

Riadidlá, rukoväte

Rukoväte vybavené kolíkmi umožňujú pripevnenie tohto svietidla Decathlon:

https://www.decathlon.sk/sada-st-500-usb-cierna-id_8584245.html

Sedlo

Široké sedlo Elops je veľmi pohodlné aj na dlhé trasy.

Doplnky / Vybavenie

Bicykel je vybavený zabudovaným nosičom batožiny, na ktorý môžete pripevniť brašne alebo detskú sedačku, blatníkom, krytom na reťaz, hliníkovým stojanom a zvončekom.

Bicykel sa, samozrejme, dodáva s nabíjačkou.

Hmotnosť bicykla

25,9 kg (vrátane pedálov a batérie).

Právne predpisy

Maximálna povolená hmotnosť (vrátane samotnej hmotnosti bicykla => cyklista+bicykel+príslušenstvo): 125 kg.

Rady na údržbu

1) Pravidelná kontrola nahustenia plášťov (od 3,5 do 5 bar). Príliš nízke nahustenie spôsobuje výrazný pokles výkonu bicykla a takisto znižuje výdrž batérií.

2) Pravidelná kontrola prevodov (najmä reťaze, ktorú treba čistiť a mazať).

3) V prípade dlhšieho uskladnenia batérie (viac ako 1 mesiac) vám odporúčame, aby ste ju prepli do režimu spánku, čím predídete jej poškodeniu.

Čistenie/opravaAk budete vykonávať akýkoľvek zásah na elektrickom bicykli (čistenie, elektrické alebo mechanické údržby), je nevyhnutné vybrať batériu a elektrický bicykel odpojiť od napätia.

Použitie bicykla v prímorských krajinách

Keďže prímorské prostredie (vzduch, jemný dážď) má mimoriadne korozívny účinok na kovové a mechanické súčiastky, odporúčame vám, aby ste pravidelne premazali celé prevodové ústrojenstvo bicykla a občas pretreli vlhkou handričkou diely umožňujúce nastavenie pozície (riadidlá, sedlovka atď.) a odstránili z nich prípadné čiastočky soli.

Záruka

Doživotná záruka na rám a vidlicu.

Dvojročná záruka na diely v rámci bežného používania bicykla.

Zamknutie batérie

Uzamknutie kľúčom (k bicyklu sú priložené 2 rovnaké kľúče).Batéria sa dá vybrať, čo uľahčuje jej nabíjanie (napr. v kancelárii,...).

Vyhlásenie o zhode Návod

https://contents.mediadecathlon.com/s997648/k$9fba6d8fe3c38730baf299cf659b26cc/certificat%20conformite%20ce%20elops120e%20translated.pdf

https://contents.mediadecathlon.com/s995863/k$f26ced311c2cfef52a6dcd24dc88f7d8/11%20sk%20elops%20120e.pdf

Zloženie

Zloženie

Frame: 100.0% Oceľ

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Batéria: v prípade dlhšieho uskladnenia (viac ako 1 mesiac) vám odporúčame, aby ste ju prepli do režimu spánku, čím predídete jej poškodeniu.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov