Filtre 0
Filtre 0
WEDZE Kód 8527410 2654714

Pánska lyžiarska bunda SFR 900 v na freeride sivo-okrová

195,00 €
Farba: OKROVÁ / ŠEDÁ
  • OKROVÁ / ŠEDÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš tím vyvinul túto lyžiarsku bundu pre skúsených freeriderov a skialpinistov.

VÝHODY

Jednoduché použitie

Vetranie z prednej strany uľahčuje rozopínanie s batohom na chrbte.

Voľnosť pohybu

Strih s vytvarovanými rukávmi umožňuje voľnosť pohybu.

Odolnosť

Veľmi odolný materiál, určený na intenzívny freeride.

Možnosť nastavenia

Stiahnutie spodku. Rukávy na suchý zips. Nastaviteľná kapucňa 3D.

Hrejivosť

Bunda sa predáva samostatne. Pre viac hrejivosti treba pridať aj druhú vrstvu.

Nepremokavosť

Veľmi nepremokavá (membrána 15 000 mm). 100% nepriepustné švy. Kapucňa 3D

Vrecká

5 vreciek na zips: 2 na ruky, 2 náprsné, 1 vnútorné, 1 vonkajšie, 1 na skipas.

Priedušnosť

Membrána zlepšuje odvádzanie potu, RET12. Zips na vetranie

TECHNICKÝ POPIS

Kapucňa 3D

Výrobca Wed'ze preto pridal ďalšie šnúrky na stiahnutie kapucne, čo zabezpečuje lepšiu ochranu pred zlým počasím, aj keď pohybujete hlavou zo strany na stranu. Kapucňa sa dá natiahnuť na prilbu. Kapucňa je vytvarovaná, s vysokým golierom pre lepšiu ochranu tváre v prípade chladného počasia alebo silného vetra. Prešitie zipsu je perforované pre uľahčenie dýchania a zároveň ochranu tváre.

Rukávy a manžety

Široké a nastaviteľné rukávy umožňujú zastrčenie rukavice pod rukáv, čím vás chránia pred prienikom snehu do rukáva, ostanete tak v suchu a teple. Manžeta z elastanu tvorí nepremokavú bariéru a zabraňuje prieniku snehu do rukáva, spája rukavice s bundou.

Vrecká

1 nepremokavé vrecko na telefón (pravá strana hrude) s otvorom na slúchadlá.

2 vrecká na ruky s vodotesným zipsom. 1 vnútorné sieťkové vrecko na zips.

1 vrecko na ľavom pleci na skipas.

Všetky vrecká s nepremokavým zipsom.

Čo je vhodné nosiť pod bundu?

Aby ste boli v teple a suchu, dodržiavajte pravidlo 3 priedušných vrstiev. 1 lyžiarske spodné oblečenie a 1 spodná bunda, ktoré udržiavajú teplo, 1 lyžiarska bunda, ktorá chráni pred nečasom.

Prvá vrstva

Udržiava v suchu tým, že zabezpečuje odvádzanie potu z pokožky do ostatných vrstiev.

Druhá vrstva

Ak chcete hrejivosť, musíte mať druhú vrstvu, ktorá vás ochráni pred chladom. To je úloha svetrov, fleecových mikín, ale aj páperových búnd.

Tretia vrstva

Ochrana pred vonkajšími podmienkami (sneh, dážď a vietor) tým, že bráni ich prenikaniu, pričom vždy umožňuje odvádzanie potu, aby ste sa príliš nespotili. Ideálne je preto nepremokavá a priedušná. Tretia vrstva sa tiež môže podieľať na izolácii, ak sú nohavice alebo bunda podšité, a teda môže zvyšovať účinok druhej vrstvy.

Ako zabrániť prenikaniu snehu v prípade pádu?

Snehový pás je ochranný systém v páse, ktorý sa zatvára patentnými gombíkmi na spodku lyžiarskej alebo snowboardovej bundy. Zabraňuje prieniku snehu a vetra počas jazdy, no predovšetkým pri páde. Môže byť spojený s nohavicami vďaka 3 popruhom na gombík.

Ako si môžem byť istý/á, že moja bunda je dostatočne odolná?

Vieme aké množstvo energie musí vydať lyžiar či snowboardista na svahu. Preto venujeme veľkú pozornosť výberu materiálov, z ktorých sa skladajú naše výrobky. Chceme zaistiť, aby boli čo najodolnejšie.

Ako zaistiť tepelnú izoláciu?

Ukončenie rukávov suchými zipsami, ktoré možno nastaviť na alebo pod rukavice, umožňuje lepšiu izoláciu a bráni prenikaniu nepríjemného vetra alebo, v prípade pádu, prenikaniu snehu. Navyše, keďže mráz spôsobuje podráždenie pokožky, Wed'ze používa v golieri hebký ochranný diel z fleecu, ktorý chráni tvár, aby sa predišlo podráždeniu na krku a na brade.

Mám istotu, že ma bunda bude chrániť v nečase?

Nohavice Freeride 900 boli vyrobené s použitím kvalitného materiálu a spojov, ktoré bránia prenikaniu vody a znižujú účinky vetra, aby lepšie odolávali nepriaznivému počasiu (dážď, sneh, vietor). Nepremokavosť bundy bola testovaná v špeciálnej dažďovej komore, ktorá umožňuje simulovať reálne podmienky, akým môže byť lyžiar vystavený. Nakoniec sme strávili niekoľko dní lyžovaním za každých podmienok, aby sme overili nepriepustnosť výrobku.

Na čo slúži vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť materiálu znamená, že voda steká po povrchu bez toho, aby vsakovala. Bunda Freeride 900 je vyrobená z vodoodpudivých materiálov, ktoré predĺžia jej odolnosť v nečase. Ide o doplnkové funkčné riešenie, ktoré pomáha udržať lyžiarov na zjazdovkách čo najdlhšie v suchu. Túto úpravu je nutné pravidelne obnovovať pomocou produktov, ktoré nájdete v našich predajniach, aby sa zachovala jej funkčnosť.

Návod na pranie nepremokavého odevu

Pri každom praní odporúčame dodržiavať tento postup, aby sa zachovali všetky technické vlastnosti odevu.

Po troch praniach odporúčame obnoviť vodoodpudivosť pomocou spreja alebo impregnácie.

Často počujem hovoriť o bunde so „záterom“. Aké sú výhody záteru?

Záter je materiál vytvárajúci nepremokavosť, ktorý sa nachádza na vnútornej strane látky. Bráni prenikaniu vody do odevu, ale odvádza telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe. Telo tak zostáva v suchu, čo zvyšuje pohodlie pri športovaní.

Čo je to membrána a na čo slúži?

Membrána je veľmi tenký materiál nanesený na vnútornú stranu vonkajšieho materiálu. Hydrofilná membrána bráni prenikaniu vody zvonku a súčasne zvnútra odvádza telesnú vlhkosť. Vďaka tomu dokáže membrána lyžiarov udržať v teple a v suchu.

Voda často preniká cez švy. Má táto bunda nepriepustné švy?

Okrem nepremokavého materiálu zvyšujeme nepriepustnosť bundy Freeride 900 vodotesnými švami. Ide o nepremokavé lepiace pásky, ktoré sú umiestnené na všetky švy z vnútornej strany odevu, aby bol dokonale vodotesný.

Ako ma moja lyžiarska bunda udržiava v teple?

Bunda je treťou ochrannou vrstvou proti vetru, dažďu a snehu. Ak chcete hrejivosť, musíte mať druhú vrstvu, ktorá vás ochráni pred chladom. To je úloha svetrov, fleecových mikín, ale aj páperových búnd. V našej ponuke máme prešívanú bundu Freeride 900, ktorá je dokonale prispôsobená k tejto bunde. Predáva sa samostatne.

Čo znamená „priedušná“ bunda?

Je to schopnosť lyžiarskej bundy prepúšťať telesnú vlhkosť vznikajúcu pri námahe smerom von, aby ste zostali v suchu. Priedušnosť materiálu sa meria pomocou odparovacieho odporu nazývaného RET (test podľa normy ISO 11092). Čím je hodnota RET nižšia, tým je priedušnosť materiálu vyššia. Wed´ze používa materiály a funkčné riešenia (zipsy, vetracie otvory, sieťovina), ktoré obmedzujú zrážanie vo vnútri odevu.

Kde mám dať svoj skipas, aby som sa dostal na vlek?

Už nemusíte vyberať svoj skipas, na rukáve máte vrecko na skipas, ktoré poskytuje rýchly prístup na lyžiarske vleky.

Čo je systém Recco?

100% našich búnd a nohavíc na freeride je vybavených systémom Recco.

Vďaka technológii Recco® vás možno lokalizovať v prípade nehody v lavíne. Zasypanú osobu, vybavenú reflektormi Recco®, môžu záchranári rýchlo a presne lokalizovať pomocou detektora Recco®. Vybavenie reflektormi Recco nenahradzuje používanie lavínového vyhľadávača AVD. Doplnková technológia Recco zvyšuje šance na skoré nájdenie.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyamid; Podšívka: 100.0% Polyester; Záter: 100.0% Polyuretán; Manžeta ILS: 20.0% Elastan, 80.0% Polyamid; Vrecko: 24.0% Elastan, 76.0% Polyamid

Tipy na skladovanie a údržbu

VšETKY TYPY žEHLENIA. VšETKY TYPY žEHLENIA.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov