Filtre 0
Filtre 0
QUECHUA Kód 8527246 2653997

Dámska hrejivá a nepremokavá obuv SH900 Pro Mountain

129,00 €
Farba: MODRÁ / TYRKYSOVÁ
  • MODRÁ / TYRKYSOVÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Milovníčky turistiky na snehu, či už na snežniciach alebo bez nich, táto obuv je vytvorená pre vás. Pohodlná, odolná a hrejivá.

VÝHODY

Priľnavosť

Technológia Snowcontact: optimálna priľnavosť na snehu vďaka 5 mm vzorke.

Protišmykové vlastnosti

Technológia Snowcontact: optimálna priľnavosť na snehu vďaka lamelovej vzorke.

Hrejivosť

Komfortná teplota v pokoji: -7 °C. Pri pohybe: -16 °C.

Nepremokavosť

Nepremokavá no priedušná membrána a všité návleky udržujú nohy v suchu.

Držanie na nohe

Obuv so stredne vysokým zvrškom a rýchlym šnurovaním sa dá prispôsobiť a poskytuje dobré spevnenie.

Zabraňuje preniknutiu snehu

Väčšia ochrana proti prenikaniu snehu vďaka všitým návlekom.

TECHNICKÝ POPIS

Obuv inšpirovaná prírodou: zajac, majster na snehu

V prírode sú zvieratá prirodzene vybavené tak, aby sa prispôsobili podmienkam svojho prostredia: perie a kožušina zadržiavajú vzduch, ktorý izoluje pred chladom alebo teplom, labky prispôsobené na pohyb v rôznom teréne, ktorý je náročný a premenlivý. Práve zajac, skutočný bežec po snehu, nás inšpiroval pri vytváraní vašej obuvi: štíhle labky, chránené a izolované pred chladom, špeciálne vankúšiky na rýchly pohyb a obratnosť na snehu.

Mám istotu, že je táto obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Túto obuv sme vytvorili tak, aby vás chránila pred chladom a snehom vďaka skvele kryjúcim návlekom. Ako vieme, čo je účinné? Pretože sme výrobok testovali v laboratóriu a v teréne. Overovali sme, do akej teploty sa v nej budete cítiť pohodlne, keď práve stojíte a keď kráčate, pretože tieto teploty sú rozdielne: -7 °C v nečinnosti a -16 °C pri pohybe. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma táto obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Táto obuv bola navrhnutá s membránou, ktorá zaisťuje vodotesnosť a priedušnosť. Membrána je veľmi tenká vrstva (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti. Návleky, ktorú sú tiež nepremokavé, úplne zakrývajú obuv a chránia vás pred prenikaním snehu a pritom vás izolujú pred chladom. Suché nohy tak budú v teple. Podrážka vás takisto chráni pred chladom od zeme.

Priedušná obuv pre optimálnu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi hrejivosťou, ktorú obuv poskytuje, a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Túto obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, či už pravidelnú alebo občas intenzívnu. Má membránu, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Ako získam istotu, že táto obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti tejto obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a vďaka testom používania a starnutia obuvi pri používaní v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2000 ohybov (cca 4 km chôdze), 4000 ohybov (cca 8 km chôdze), 10 000 ohybov (cca 20 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 10000 ohybov, čo zodpovedá 20 km chôdze.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke rovnako ako to býva na vzore pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.

Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Táto obuv vybavená podrážkami Snowcontact bola navrhnutá pre optimálnu výkonnosť z hľadiska záberu a priľnavosti pre turistiku na snehu. Vzorka (5 mm) je rozložená tak, aby maximalizovala propulziu na zasneženom povrchu a poskytla vám výkon a obratnosť, podobne ako u zajaca, ktorý je na snehu obratný aj rýchly. Povrch a vzor dezénu je navrhnutý tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k prekĺzavaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach tejto obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité mať počas vychádzky dobre spevnené chodidlo?

Je dôležité, aby obuv počas chôdze dobre spevňovala chodidlo. Dobre spevňujúca obuv totiž zlepšuje chôdzu v nerovnom teréne (výstup a zostup), bráni šmýkaniu chodidla a vzniku otlakov. Dochádza k menším stratám pri prenose energie do obuvi, vďaka čomu sa menej unavíte. To je veľmi dôležité najmä pri chôdzi na snežniciach.

Je táto obuv vhodná na turistiku na snehu na snežniciach?

Túto obuv sme vytvorili špeciálne na turistiku na snehu. Zvršok obuvi (polovysoký) a jej návleky chrániace proti prenikaniu snehu, ktoré ju zakrývajú, robia z obuvi najlepšieho pomocníka pri turistike na snežniciach. Je nepremokavá a hrejivá. Vďaka jej nízkej hmotnosti, jednoduchému používaniu a výkonnosti podrážok budete môcť robiť dlhšie alebo rýchlejšie túry. Spevnenie a tuhosť sú tiež vhodné na chôdzu so snežnicami.

Bude mať táto obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sa zaručila vaša spokojnosť pri používaní našich výrobkov. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšiu prípravu na turistiku v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady:

Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).

Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie tvorby vlhkosti.

Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť funkčné vlastnosti tejto obuvi?

Vodoodpudivosť látky je jej schopnosť nechať stiecť vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti výrobku. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako vysušiť vnútro mojej obuvi?

Obuv pri používaní môže navlhnúť (kondenzácia a potenie). Ak je obuv veľmi vlhká, odporúčame vybrať stielku, naplniť zvršok guľkami z novinového papiera a tie pravidelne vymieňať. Papier nasaje vlhkosť a urýchli schnutie.

Obuv nikdy nedávajte príliš blízko k zdrojom tepla, ale uchovávajte ju na teplom, suchom a vetranom mieste.

Šetrnejší prístup k výrobe

Pretože sme si vedomí potreby chrániť životné prostredie, Quechua sa angažuje v obmedzovaní vplyvu svojich výrobkov na životné prostredie.

Dnes tento výrobok ešte nie je ekologický, ale stále pracujeme na tom, aby bol šetrnejší k životnému prostrediu: ekologická výroba, možnosť opravy a trvácnosť sú v centre našej pozornosti.

Ako uľahčiť obúvanie tejto vysokej obuvi s návlekmi?

Kvôli uľahčeniu obúvania tohto modelu odporúčame úplne rozopnúť zapínací zips, úplne zahnúť nabok návleky obuvi, aby ste sa dostali k pútku, ktoré pomáha pri obúvaní.

Po jeho sprístupnení a po úplnom otvorení systému rýchleho šnurovania chodidlo ľahšie vkĺzne do obuvi.

Zloženie

Zloženie

Zvršok:: 10.0% Elastan, 30.0% Polyamid, 20.0% Polyuretán, 40.0% Polyester; Podošva:: 60.0% Syntetický kaučuk, 30.0% Etylénvinylacetát, 10.0% Termoplastický polyuretán; Podšívka:: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše laboratórium Decathlon Sportslab so sídlom v Lille takisto prispieva k inováciám a vývoju našich výrobkov Quechua. Zahŕňa 4 tematické skupiny, pričom každá z nich má svoj význam: anatómia (predovšetkým vďaka 3D analýze), výskum pohybu, tepelná pohoda (so štyrmi klimatickými komorami), behaviorálny a senzorický výskum. Testujeme predovšetkým pevnosť švov, lepených spojov, súlad s toxikologickými požiadavkami, odolnosť voči UV žiareniu a oderu.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Naše výrobky testujeme v horách, priamo v podmienkach, s ktorými sa môžete stretnúť počas turistiky. Náš odborník na testovanie v teréne, produktový manažér a nezávislí účastníci testov testujú výrobky počas celého obdobia ich vývoja až po ich uvedenie na trh.

Videá