Filtre 0
Filtre 0
QUECHUA Kód 8640885 4267331

Pánske hrejivé a nepremokavé turistické čižmy SH900 kožené šnurovacie

99,00 €
Farba: OKROVÁ
  • OKROVÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Láka vás dobrodružstvo v hlbokom snehu a veľkom chlade? Táto kožená čižma bola navrhnutá tak, aby vám poskytovala pocit nízkej hmotnosti a tepelnú pohodu až do -33°C.

VÝHODY

Jednoduché otvorenie / zatvorenie

Kompletné šnurovanie na rýchle obúvanie. Vyberateľná plsťová vložka.

Priľnavosť

Záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 5,5 mm.

Protišmykové vlastnosti

Podrážka s technológiou Snowcontact: materiály a vzorka podrážky.

Tlmenie došľapu

Medzipodošva z EVA a vyberateľná vložka z EVA.

Hrejivosť

Komfortná teplota v pokoji: -23 °C. Pri pohybe: -33 °C.

Nepremokavosť

Nepremokavá EVA obsádzka, vodoodpudivý zvršok do hlbokého snehu, nepriepustné švy na obsádzke.

TECHNICKÝ POPIS

Mám istotu, že je táto obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Zvolili sme hrejivú podšívku, ktorá lepšie izoluje, aby vás účinne ochránila pred chladom.

Testovali sme ju v laboratóriu aj v teréne v spolupráci s reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty sa v nej budete cítiť pohodlne, keď práve stojíte a keď kráčate, pretože tieto teploty sú rozdielne: -23 °C bez pohybu a -33 °C pri pohybe. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma tieto čižmy ochránia pred vonkajšími podmienkami?

Čižmy majú nízku 100 % nepremokavú obsádzku, ktorá chráni tú časť chodidla, ktorá je najviac v kontakte so snehom. Textilný Zvršok je vodoodolný a hrejivý, aby zabezpečil dobrú ochranu proti chladu a prenikaniu snehu.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí so vzorkou, jej hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke rovnako ako to býva na vzore pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu čižmy dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.

Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu čižiem na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Tieto čižmy, vybavené podrážkami Snowcontact, boli navrhnuté pre maximálne pohodlie z hľadiska záberu a priľnavosti na snehu. Rozmiestnenie a výška vzorky podrážky (3,5 mm) sú navrhnuté tak, aby sa dosiahol optimálny záber pri turistike na snehu. Povrch a vzor dezénu je navrhnutý tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k prekĺzavaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach týchto čižiem?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Budú mať tieto čižmy dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sa zaručila vaša spokojnosť pri používaní našich výrobkov. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšiu prípravu na turistiku v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady:

Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).

Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie tvorby vlhkosti.

Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť technické vlastnosti týchto čižiem?

Vodoodpudivosť je schopnosť nechať vodu stekať po povrchu bez toho, aby do materiálu vsakovala. Kožený zvršok nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane kože. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti čižmy. Vhodné výrobky na ošetrenie kože sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako vysušiť vnútro mojich čižiem?

Čižmy pri používaní môžu navlhnúť (kondenzácia a potenie). Ak sú čižmy veľmi vlhké, odporúčame vybrať stielku, vytiahnuť vnútornú topánku a naplniť ju guľkami z novinového papiera a tie pravidelne vymieňať. Papier nasaje vlhkosť a urýchli schnutie.

Čižmy nikdy nedávajte príliš blízko k zdrojom tepla, ale uchovávajte ich na teplom, suchom a vetranom mieste.

Naša ekologická vízia

Pretože sme si vedomí potreby chrániť životné prostredie, Quechua sa angažuje v obmedzovaní vplyvu svojich výrobkov na životné prostredie.

Dnes tento výrobok ešte nie je ekologický, ale stále pracujeme na tom, aby bol šetrnejší k životnému prostrediu: ekologická výroba, možnosť opravy a trvácnosť sú v centre našej pozornosti.

Zloženie

Zloženie

Podošva:: 60.0% Syntetický kaučuk, 40.0% Etylénvinylacetát; Zvršok:: 10.0% Polyuretán, 90.0% Hovädzia koža; Podšívka:: 28.0% Vlna, 72.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Výrobky skladujte na suchom a dobre vetranom mieste mimo dosahu slnečného žiarenia.<br /> Vnútornú topánku pravidelne vyberajte, aby sa vysušila.<br /> Vnútornú topánku perte v práčke pri teplote najviac 30 °C, ale nesušte ju v sušičke.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše laboratórium Decathlon Sportslab so sídlom v Lille takisto prispieva k inováciám a vývoju našich výrobkov Quechua. Zahŕňa 4 tematické skupiny, pričom každá z nich má svoj význam: anatómia (predovšetkým vďaka 3D analýze), výskum pohybu, tepelná pohoda (so štyrmi klimatickými komorami), behaviorálny a senzorický výskum. Testujeme predovšetkým pevnosť švov, lepených spojov, súlad s toxikologickými požiadavkami, odolnosť voči UV žiareniu a oderu.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Naše výrobky testujeme v horách, priamo v podmienkach, s ktorými sa môžete stretnúť počas turistiky. Náš odborník na testovanie v teréne, produktový manažér a nezávislí účastníci testov testujú výrobky počas celého obdobia ich vývoja až po ich uvedenie na trh.

Videá