Filtre 0
Filtre 0
QUECHUA Kód 8582977 4012521

Pánske hrejivé vodoodolné strečové nohavice SH520 X-Warm na turistiku + návleky

65,00 €
Farba: MODRÁ / ŠEDÁ
  • MODRÁ / ŠEDÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Chystáte sa na turistiku? Hrejivé a priedušné nohavice sú ideálne na zimnú turistiku. Zaručená ochrana vďaka návlekom aj pri chôdzi na snežniciach.

VÝHODY

Vodoodpudivosť

Vodoodpudivý materiál. Nepremokavé všité diely na zadku a spodnej časti nôh.

Hrejivosť

Zvnútra česaná vetruvzdorná tkanina poskytuje dobrú tepelnú ochranu.

Pružnosť

Strečový materiál, vytvarované kolená a poloelastický pás.

Odvetrávanie

2 bočné zipsy na odvetrávanie.

Obmedzenie prenikania snehu

Obsahujú návleky a upínací háčik proti prenikaniu snehu.

TECHNICKÝ POPIS

Čo je to vodoodolnosť a ako ju dosiahnuť?

Vodoodpudivosť látky je jej schopnosť nechať stiecť vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je potrebné obnovovať počas používania odevu (najlepšie po každom praní). Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Mám istotu, že sú tieto nohavice dostatočne teplé na zimné túry?

Vnútro nohavíc je česané, čo je známy proces pre udržanie tepla. Princíp je jednoduchý: materiál je štruktúrovaný tak, aby zväčšil svoj objem a dokázal zadržať vzduch, ktorý je prirodzeným izolantom. Ide o presne ten istý princíp ako u kožušín alebo peria zvierat.

Správne vetranie pre optimálnu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi teplom, ktoré poskytuje odev, a jeho priedušnosťou. Pri nahromadení vlhkosti budete počas menej aktívnych fáz (prestávka, zostup) pociťovať chlad. Pri navrhovaní týchto nohavíc sme mali na mysli aj intenzívnejšie fázy športovania, a preto sme ich vybavili vetracím systémom v podobe bočných zipsov a látky s mikrootvormi v oblasti stehien. Rovnováha medzi hrejivosťou a vetraním pre optimálnu tepelnú pohodu.

Pohodlné a praktické nohavice na turistiku v snehu

Tieto priliehavé nohavice z pružnej látky zaisťujú voľnosť pohybu, ktorá je nevyhnutná počas turistiky v zasneženom teréne. Do vreciek so zipsom si môžete uložiť všetko, čo potrebujete mať pri sebe (vreckovka, balzam na pery, kľúče...).

Ako ma tieto nohavice ochránia pred vonkajšími podmienkami?

V zime je dôležité chrániť sa pred vlhkosťou (sneh, dážď) a vetrom, lebo vietor telo veľmi ochladzuje pri činnosti aj v pokoji. Nohavice sme navrhli s vonkajším vetruvzdorným materiálom s vodoodpudivou úpravou, aby ste dokázali čeliť akýmkoľvek zimným podmienkam. Takisto sme pridali nepremokavé všité diely na zadku a na spodnej časti nohavíc.

Manžety s háčikom na zachytenie o šnúrky vás ochránia pred vniknutím snehu.

Ideálne oblečenie na turistiku v chladnom počasí

Tieto nohavice predstavujú jeden z ideálnych produktov patriacich do kategórie určenej na turistiku aj mimo upravených chodníkov: rad SH500. Oblečte si nohavice SH520, fleecovú mikinu SH500, obujte si obuv SH520 a snežnice SH500 a môžete si naplno vychutnať turistiku v snehu v každom počasí. Stačí si pribaliť správne vybavenie a môžete ísť naľahko.

Ako sa správne obliecť na zimnú turistiku?

Ak sa chcete v zime dobre obliecť bez ohľadu na vašu aktivitu, odporúčame vám dodržiavať zásadu 3 vrstiev:

1. vrstva: funkčné spodné oblečenie umožňujúce odvádzanie vlhkosti, a tým udržiavanie pokožky v suchu.

2. vrstva: druhá vrstva (fleece, sveter) zaisťuje hrejivosť a takisto odvádzanie vlhkosti.

3. vrstva: bunda, ktorá chráni pred vonkajšími podmienkami: dážď, sneh, vietor.

Oblečenie ako celok musí byť priedušné, aby odvádzalo vlhkosť.

Budú mať tieto nohavice dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Na zabezpečenie odolnosti našich výrobkov vykonávame testy vybraných komponentov: odolnosť voči treniu a oderu, stálosť farieb, odolnosť voči opakovanému praniu.

Všetky uvedené testy boli vykonané na komponentoch vašich nohavíc.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania. Produkt v záruke bude zdarma vymenený.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 7.0% Elastan, 50.0% Polyamid, 43.0% Polyester; Všitý diel: 100.0% Polyester; Podšívka: 100.0% Polyester; Klinok: 12.0% Elastan, 88.0% Polyamid; Lem: 100.0% Polyester; Záter: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 40 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 40 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

Tipy na skladovanie

Skladujte na suchom a tmavom mieste. Nepoužívajte chemické produkty ako bielidlo, ktoré by mohli poškodiť termoizolačnú úpravu oblečenia.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Robíme 2 typy testov hrejivosti: test materiálov; test na termomodeli v termo miestnosti. Simulujeme tepelné podmienky, vietor (5 km/h) a vlhkosť na horách pri chôdzi rýchlosti 5 km/h. Na základe výsledkov týchto testov môžeme prispôsobiť hrejivosť materiálu jeho rozmiestneniu na oblečení.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Všetky naše modely sú testované reprezentatívnou vzorkou používateľov a sú doplnené o laboratórne testy. Dvojité testovanie výrobkov do posledných detailov je náročné, ale zároveň je to jediný spôsob, ktorý nám umožňuje navrhovať a vyrábať stále lepšie, atraktívnejšie a funkčnejšie výrobky. Nezabúdame ani na recenzie a pripomienky od vás, našich zákazníkov. Pri navrhovaní nových výrobkov ich berieme do úvahy.