TRIBAN Kód 8525620 2643816

Cyklistická bunda s nepremokavou membránou RC 500 Vi Viz

55,00 €
49,00 €
-10%
Farba: ZELENÁ
  • ZELENÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš tím vytvoril túto bundu do dažďa, s ktorou môžete pohodlne jazdiť vo veternom a daždivom počasí, a zároveň budete dobre viditeľní cez deň i v noci.

VÝHODY

Voľnosť pohybu

Strih prispôsobený umiestneniu bicykla pre ešte väčšie pohodlie.

Dobrá viditeľnosť

Bunda s vysokou viditeľnosťou (cez deň/v noci, 360°), schválená normou EN1150.

Pružnosť

Pružná látka pre väčšie pohodlie a voľnosť pohybov.

Nepremokavosť

Membrána s vodným stĺpcom 8000 mm chráni pred silným dažďom.

Vrecká

Vrecko na hrudi s vodoodolným zipsom a široké vrecko na zips na chrbte.

Priedušnosť

Látka umožňuje odvádzanie potu (hodnota RET 7,8)

TECHNICKÝ POPIS

Norma viditeľnosti EN1150

Účinnosť viditeľnosti tejto bundy schválenej externým fínskym laboratóriom podľa náročnej normy EN1150. Zaručuje vysokú viditeľnosť cez deň (vďaka reflexnej farbe) i v noci (vďaka veľmi silným reflexným prvkom). Norma si navyše žiada viditeľnosť 360°. Vodiči vás vždy a za každých podmienok uvidia.

Nepremokavosť látky

Odolnosť látky na tlak vody je meraná výškou vodného stĺpca v milimetroch (test podľa normy ISO 811). Čím vyšší je tlak, tým viac je látka nepremokavá. Hodnoty nepremokavosti bundy RC500: 8 000 mm pred vypraním, 5 000 mm po 5 praniach.

Nepremokavosť bundy

Nielen použitá látka, ale aj štruktúra bundy je vodoodolná. Bunda RC500 má všetky švy nepremokavé a rovnako sme vybrali aj nepremokavý zips YKK AquaGuard®.

Priedušnosť komponentu (RET)

Na zistenie priedušnosti látky sa meria jej odolnosť voči vyparovaniu (test na základe normy ISO 11092). Čím je odolnosť nižšia, tým lepšie látka umožňuje odvod vodnej pary, ktorú telo produkuje počas aktivity, a tým je priedušnejšia.

• RET <6: extrémne priedušná, prispôsobená najnáročnejšej námahe,

• RET 6 až 12: veľmi priedušná, prispôsobená strednej námahe,

• RET 12 až 20: stredne priedušná, nepríjemná v prípade námahy,

• RET >20: málo priedušná, nevhodná na šport.

Nepremokavý komponent alebo membrána?

Bunda RC500 má komponent s membránou.Membrána pripomína plastový film s jemnými mikroperforáciami (polyuretán), vďaka čomu je komponent nepremokavý a priedušný.Jej výhodou je, že je pružnejšia, ľahšia a priedušnejšia ako vodoodolný materiál.Nepriepustnosť pripomína náter vo vnútri látky, vďaka čomu je komponent nepremokavý.Je to lacnejšie riešenie ako membrána a na ochranu si vyžaduje podšívku.

Zasúvacia príklopka

Ako už isto viete, ak je cesta mokrá, voda zo zadného kolesa strieka aj na vaše stehná a môže to byť nepríjemné. Aby sme vyriešili tento problém, má bunda RC500 zasúvaciu príklopku v spodnej časti chrbta.Diskrétne ju môžete zasunúť na chrbát bundy a použiť v prípade potreby. Samozrejme, namontovanie blatníkov na bicykli ešte zvýši ochranu pred blatom.

Strih

CLASSIC FIT: Pohodlný a úzky. Tento večný strih je dokonalý na dlhé cyklotúry počas dňa či už v sedle alebo počas prestávky.

Tento strih je užší ako "Relaxed Fit", ale voľnejší ako "Pro Fit".

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyester; Všitý diel: 100.0% Polyester; Záter: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Náš tím vývojárov a cyklistov so sídlom v Lille na severe Francúzska.Aby sme vedeli zhodnotiť túto bundu do dažďa, testovali sme ju po celú zimu na flámskych cestách: sme presvedčení, že jedine ich používaním v reálnych situáciách počas cyklistiky môžeme naše produkty neustále zdokonaľovať.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Našu bundu RC500 schválili Rémi a Olivier, 2 cyklisti zúčastňujúci sa na Tour d'Europe s dĺžkou 15 000 km v 26 krajinách za 6 mesiacov.

Videá