QUECHUA Kód 8618878 4238006

Kempingový spací vak US Arpenaz 10°

18,99 €
Farba: TYRKYSOVÁ / ŠEDÁ
  • TYRKYSOVÁ / ŠEDÁ
  • HNEDÁ / ŠEDÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Naši návrhári vytvorili ekologickým postupom spací vak Arpenaz 10° na pohodlné spanie v kempingu pri teplotách okolo 10 °C.

VÝHODY

Kompatibilita

Tento spací vak sa nedá spojiť s iným vakom na spanie.

Jednoduchý prenos

Hmotnosť: 1300 g. Objem: 15 l | S obalom

Jednoduchá údržba

Možnosť prať v práčke, dodržiavajte pokyny na údržbu.

Teplota použitia

Komfortná teplota: 10 °C. Limitná teplota: 5° C.

Kvalita spánku

Rozmery: 190 × 72 cm | Zips po celej dĺžke.

TECHNICKÝ POPIS

Teplota použitia

Na všetkých našich spacích vakoch uvádzame komfortné teploty, ktoré boli testované nezávislým laboratóriom (Aitex) podľa európskej normy ISO 23537-1 z 21.01.2017. Komfortná teplota je spodná hraničná teplota, pri ktorej sa osoba v uvoľnenej polohe nachádza celkovo v tepelnej rovnováhe a nepociťuje ani chlad, ani teplo (stanovené pre priemernú ženu pri normálnych podmienkach použitia).

Spací vak si vyberajte práve podľa tejto teploty.

Aká teplota je optimálna pre pohodlie?

Limitná teplota pohodlia je hraničná teplota, pri ktorej sa osoba v schúlenej polohe v spacom vaku nachádza celkovo v tepelnej rovnováhe a nepociťuje ani chlad, ani teplo (stanovené pre priemerného človeka pri normálnych podmienkach použitia).

Čo je potrebné vedieť o teplotách

Spací vak neprodukuje teplo, ale uchováva teplo vytvorené ľudským telom. Ak ste vyčerpaní, premrznutí a vojdete do studeného a vlhkého spacieho vaku, môže vám byť chladno bez ohľadu na jeho vlastnosti. Tieto teploty teda závisia od odolnosti osoby proti chladu (telesná hmotnosť, únava atď.), od jej vybavenia (izolačná karimatka atď.), vrstiev oblečenia a od klimatických podmienok (vlhkosť, vietor apod.).

Tipy pred uložením sa do spacieho vaku

Oblečte sa jednoducho (jedna vrstva odevu stačí). Končatiny majte vždy v teple: čiapka, rukavice, ponožky, hrejivé vankúšiky, trenie atď.

Fľaša teplej vody je vhodná ako termofor (ak nehrozí nepredvídané otvorenie!). Napínajte svaly (70 % spotrebovanej energie sa premení na teplo), ale nerobte prudké pohyby, aby do vaku nevnikal studený vzduch.

Aby spací vak nebolo potrebné tak často prať, odporúčame používať vložku do spacieho vaku.

Zloženie

Vnútorný a vonkajší materiál: 100 % polyester | Výplň: 100 % polyesterová vata 300 g/m².

Znížili sme vplyv tohto produktu na životné prostredie

Tento výrobok sme vylepšili ekologickým postupom pri farbení vnútorného materiálu vďaka technike „dope dyed“.

Farbenie textílií si vyžaduje veľa vody, a tiež produkuje splaškové vody z farbiacich kúpeľov. Aby sme znížili náš vplyv na životné prostredie, rozhodli sme sa pre metódu farbenia pred spriadaním, ktoré pridáva pigmenty farby pri výrobe vlákna.

Zloženie

Zloženie

Výplň: 100.0% Polyester; Podšívka: 100.0% Polyester; Hlavná tkanina: 100.0% Polyester; Brašňa na bicykel: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Spací vak neskladajte, jednoducho ho natlačte do obalu (najskôr spodnou časťou). Aby si spací vak zachoval pôvodnú nadýchanosť potrebnú pre tepelné vlastnosti, skladujte ho bez obalu na suchom mieste.

Obmedzenia používania

Nedá sa spájať!

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše návrhárske stredisko Quechua sídli v Passy, na úpätí Mont Blanc v Hornom Savojsku. Táto poloha z neho robí ideálne miesto spolupráce našich tímov s milovníkmi outdoorových športov. Je to veľká výhoda pri navrhovaní kvalitných výrobkov na horskú turistiku a príležitosť, ako vám poskytnúť naše know-how.

Záruka

5 Roky/ov

Schválené

Výrobky Quechua testujeme vo voľnej prírode, v podmienkach, s ktorými sa môžete stretnúť počas kempovania. Naši návrhári a nezávislí účastníci testov overujú vlastnosti výrobkov počas ich vývoja až po uvedenie na trh.