Filtre 0
Filtre 0
OLAIAN Kód 8506504 2456612

Dámske legíny 500 s ochranou proti UV na surf čierne a tyrkysové

19,00 €
Farba: TYRKYSOVÁ / ČIERNA
  • TYRKYSOVÁ / ČIERNA
  • ČIERNA / RUŽOVÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Navrhli sme tieto legíny pre pokročilé surfistky, ktoré surfujú na vlnách menších ako jeden meter.

VÝHODY

Drží na tele aj vo vlnách

Široký pás, sťahovacia šnúrka a pútka na pripevnenie trička.

TECHNICKÝ POPIS

Ste pokročilá surfistka

Pravidelne surfujete. Pri surfovaní pádlujete až po line up, prejdete cez príboj podplávaním (duck dive), ak ste na shortboarde, alebo obratom na chrbát, ak ste na longboarde, potom surfujete vo vlnách nižších ako jeden meter. Často padáte a ste zvyknuté na zmietanie pod vodou. Vaše plavky musia vyhovovať požiadavkám vašej aktivity a zostať na mieste pri každom z vašich pohybov. Vyrobili sme pre vás produktový rad vhodný na vaše pravidelné surfovanie a typ postavy.

Zníženie odierania pri surfovaní

Tieto legíny umožňujú obmedziť odieranie o dosku a vosk, predovšetkým v oblasti kolien v ležiacej polohe na doske a vnútra stehien pri sedení na doske.

Chráni pred UV žiarením aj v mokrom stave

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnečným žiarením. Výrobok je vhodný na vodné a plážové športy. Filtrovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní. Pozor. Elastan, ktorý sa nachádza v materiáli, môže v chlórovanej vode stratiť pružnosť.

Čo znamená UPF 50+?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa.

Na ochranu zodpovedajúcu normám musí látka odrážať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odráža minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Správanie na slnku

Aj keď tieto legíny umožňujú ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať do úvahy. Aj keď nosíte tieto legíny, nezabúdajte dodržiavať nasledujúce odporúčania: noste tričko proti UV žiareniu, noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, dodržiavajte pitný režim atď.

Systém upevnenia a držania vo vlnách

Sťahujúci pás drží legíny v ich polohe aj pri páde do vĺn. Šnúrka na prednej strane pása je určená na pripevnenie trička proti UV žiareniu, čo zabráni tomu, aby sa vyhŕňalo.

Na správnu ochranu odporúčame používať ako doplnok legín dámske tričko proti UV Top 500 Olaian (dostupné s krátkym a dlhým rukávom).

Olaian, značka spoločnosti Decathlon pre surfovanie

Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre surfovanie a bodyboarding. V našom vývojovom centre, ktoré sa nachádza priamo pri mori, môžeme za jeden deň navrhnúť plavky alebo kombinézu a následne ich hneď aj otestovať priamo v mori, aby sme overili ich držanie vo vlnách.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 28.0% Elastan, 72.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť lepšiu kvalitu a trvácnosť.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Materiály chrániace pred slnečným žiarením testovali naši návrhári v laboratóriu. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré sa vykonávajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi (pri aktivite, na ktorú je výrobok určený).