SOLOGNAC Kód 8503474 2468970

Priedušná poľovnícka bunda s odnímateľnými rukávmi 900 zeleno-hnedá

60,00 €
Farba: ZELENÁ / HNEDÁ
  • ZELENÁ / HNEDÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Určená na všetky druhy poľovačky v suchom počasí.

VÝHODY

Odvod potu

Vetracie otvory s laserovou perforáciou zaisťujú optimálnu priedušnosť.

Nízka hmotnosť

Hmotnosť sotva 0,760 kg vo veľkosti L.

Voľnosť pohybu

Vďaka dvojcestnému zipsu a bočnému vykrojeniu, ktoré uľahčujú pohyby.

Kombinovateľnosť

Odnímateľné rukávy poskytujú na poľovačkách väčšie pohodlie a sú praktickejšie.

Vrecká

8 vreciek + 1 kapsa na ľahké uloženie a prenos celého vášho príslušenstva.

Odolnosť voči agresívnej vegetácii

Výstuže na pleciach, rukách a spodku bundy zaručujú väčšiu odolnosť.

TECHNICKÝ POPIS

Poľovnícka bunda upraviteľná vďaka odnímateľným rukávom na zips.

V procese vývoja sme sa veľmi rýchlo rozhodli navrhnúť bundu, ktorú bude možné ľahko, rýchlo a intuitívne zmeniť na vestu. Počas intenzívnej poľovačky môže byť poľovníkovi rýchlo teplo (aj keď je nízka vonkajšia teplota). Pri vývoji sme preto hľadali praktické riešenia, ktorými by sme odvrátili tieto obmedzenia pri používaní: možnosť odzipsovať rukávy sa nám javila byť najlepším riešením.

Ako si nepomýliť pravý rukáv s ľavým po odňatí rukávov?

Počas poľovačky, keď kráčate za psami stopujúcimi bažanty alebo jarabice, sa kedykoľvek môžete rozhodnúť odňať rukávy z bundy (a uložiť ich do 2 veľkých vreciek na prednej strane bundy, ktoré sa zapínajú na patentky). Keď sa vrátite k autu, možno budete chcieť mať znovu rukávy na bunde. Aby ste si nemýlili ľavý rukáv s pravým, jeden zo zipsov (na ľavej strane) je kontrastnej oranžovej farby.

Ako sa zrodil váš nápad navrhnúť túto bundu vybavenú novátorským systémom odvetrávania?

Návrh tejto bundy sa zrodil v hlavách našich dizajnérov a inžinierov z radov poľovníkov, ktorí uvažovali o doplnení kolekcie o hybridnú bundu (ktorú bude možné kedykoľvek zmeniť na vestu). A pritom zachovať praktickosť a priedušnosť produktu. Pri prvých prototypoch a testoch navrhli naše tímy bundu vyhotovenú celú zo sieťoviny, na ktorej boli umiestnené zosilnené diely. Následne sme sa v priebehu vývoja zamerali na laserovú perforáciu.

Voľba laserovej perforácie na uľahčenie odvetrávania a zlepšenie odvádzania potu

Bolo potrebné nájsť kompromis medzi úplne sieťovinovým materiálom (ktorý je ľahký, ale nie je dobre odolný proti oderu) a priedušným materiálom. Postupným výskumom, testami a výtvormi sme našli ideálny materiál a laserové perforácie vykonané strojom nám umožnili urobiť do materiálu dierky. Materiál je dierkovaný v hornej časti chrbta a vo vnútri 2 veľkých predných káps (v miestach významného potenia), čím sa z tejto bundy stal odev s veľmi účinnou priedušnosťou.

A aká je odolnosť bundy?

Priedušnosť a voľnosť pohybu sú dobrými vlastnosťami poľovníckeho oblečenia. Je však ešte lepšie, ak je toto oblečenie odolné proti biotopu, v ktorom sa môže poľovník ocitnúť. Z tohto dôvodu sme po zmapovaní zón najviac vystavených vegetácii zosilnili materiál na pleciach, rukách a spodku bundy polyamidom. Preto je materiál často zmesou s ostatnými textilnými materiálmi tak, aby boli materiály odolnejšie.

8 vreciek na uloženie vášho poľovníckeho príslušenstva

Bolo potrebné nájsť praktické riešenia vesty, ktoré uľahčia jej používanie poľovníkovi a zachovajú jej športový vzhľad. Preto je bunda vybavená 8 vreckami: 2 vnútorné vrecká zaistené na zips, 2 veľké náprsné vrecká, 2 vrecká na fľaše na chrbte, 2 predné spodné vrecká (zapínateľné na patentky) vybavené zásobníkom na prepravu 5 nábojov (čiže spolu na 10 nábojov s dvomi vreckami). Úložné priestory na všetko vaše príslušenstvo

Voľnosť pohybu: dôležitá vlastnosť, na ktorú sa pri tomto modeli nezabudlo

Na zaistenie väčšieho pohodlia sa naši návrhári ako prvé rozhodli vybaviť stredový predný zips dvojcestným bežcom. Môžete tak odopínať bundu zhora alebo zdola a ponechať okraje otvorené a zároveň tak získate aj voľnosť pohybu, ak si napríklad potrebujete kľaknúť.

Malé plusy tejto všestrannej bundy

Poľovnícka bunda je vybavená krúžkom na pravej strane, ktorý uľahčuje zavesenie nosiča na ulovené vtáctvo. Manžety sú stiahnuté gumou a upravujú sa pomocou suchého zipsu. V hornej časti sú 2 držiaky na diaľkové ovládače. Na zadnej strane bundy je umiestnená veľká kapsa na úlovky, ktorá je rýchlo dostupná pomocou 3 zipsov (dva bočné a jeden horizontálny na celkové otvorenie) a do ktorej bez problémov uložíte ulovenú zver. Vnútorný materiál bundy uľahčuje jej pranie a čistenie.

Hmotnosť

Veľkosť S: 0,689 kg.

Veľkosť M: 0,720 kg.

Veľkosť L: 0,760 kg.

Veľkosť XL: 0,900 kg.

Veľkosť 2XL: 0,950 kg.

Veľkosť 3XL: 1,000 kg.

Veľkosť 4XL: 1,050 kg.

Zloženie

Zloženie

Hlavný materiál - vrchná časť: 100.0% Polyester; Všitý diel: 2.0% Elastan, 37.0% Polyamid, 61.0% Polyester; Vrecko: 100.0% Polyamid

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov

Videá