WEDZE Kód 8503417 2475654

Pánska lyžiarska bunda 2v1 980 čierna

250,00 €
120,00 €
-52%
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Chcete podávať čo najlepšie výkony v zjazdovom lyžovaní? Táto 100 % pružná bunda bude sprevádzať každý váš pohyb, aby boli vaše pohyby presnejšie.

VÝHODY

Vodoodpudivosť

Vodoodpudivý vonkajší materiál, ktorý nesaje vodu.

Voľnosť pohybu

Bunda a spodná bunda: látka + vata + podšívka pružná v 4 smeroch.

Možnosť nastavenia

Nastavenie kapucne, manžiet rukávov a snehového pásu.

Hrejivosť

Bunda a spodná bunda s izoláciou z pružnej vaty.

Nepremokavosť

Vynikajúca: membrána 12 000 mm, vodotesné švy a hlavné zipsy.

Vrecká

7 vreciek: 2 na ruky, 1 na skipas, 1 vnútorné, 1 náprsné, 2 sieťkové.

Priedušnosť

Priedušný materiál, 2 odvetrávacie zipsy na hrudi, priedušný pás na chrbte.

Pohodlie

Hrejivý stojatý golier zaručuje ochranu a pohodlie.

TECHNICKÝ POPIS

Aká výplň zaručuje hrejivosť mojej bundy?

Aby bola táto bunda 100 % pružná, použili sme pružnú vatu, ktorá sa netrhá. (60 g/m²). Vata, ktorá sa trhá, totiž vytvára v danom mieste „tepelný most“ a studený vzduch by týmito trhlinami prenikal.

Tá istá vata je použitá v spodnej bunde. Nepoužili sme ju na hrudi, aby mohol prechádzať čerstvý vzduch, keď sú odvetrávacie zipsy rozopnuté. To isté platí pre chrbát, kde sme zlepšili odvádzanie vlhkosti smerom von.

Aké ďalšie prvky okrem výplne prinášajú hrejivosť?

Manžety, snehový pás, nepremokavé zipsy, stojatý golier a nastavenie kapucne, ako doplnok k výplni bundy, umožňujú udržať teplý vzduch vo vnútri a bránia prenikaniu studeného vzduchu.

Čo je membrána a na čo slúži?

Membrána je veľmi tenký materiál nanesený na vnútornú stranu vonkajšieho materiálu. Hydrofilná membrána bráni prenikaniu vody zvonku a súčasne zvnútra odvádza telesnú vlhkosť. Vďaka tomu dokáže membrána lyžiarov udržať v teple a v suchu.

Ako sa meria nepremokavosť bundy?

Odolnosť materiálu voči tlaku vody je vyjadrená v mm vodného stĺpca (norma ISO 811). Čím je hodnota vyššia, tým je látka nepremokavejšia. Materiál s nepremokavosťou 12 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 12 000 mm vody.

Aké prvky bundy ma chránia pred nepriaznivým počasím?

Bunda 980 bola vyrobená s použitím kvalitného materiálu a spojov, ktoré bránia prenikaniu vody a znižujú účinky vetra, aby ste lepšie odolávali nepriaznivému počasiu (dážď, sneh, vietor). Nepremokavosť tejto bundy bola testovaná v špeciálnej dažďovej komore, ktorá umožňuje simulovať podmienky, akým je lyžiar vystavený. Nepriepustnosť tohto výrobku sme overili lyžovaním v rôznych poveternostných podmienkach počas niekoľkých dní.

Na čo slúži vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť materiálu znamená, že voda steká po povrchu bez toho, aby vsakovala. Bunda je vyrobená z vodoodpudivých materiálov, ktoré predlžujú jej odolnosť voči nepriaznivému počasiu. Vodoodpudivosť je dosiahnutá úpravou vonkajšej strany materiálu, no časom sa môže táto vlastnosť zhoršiť.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť však možno obnoviť. Dosiahnete to tak, že dáte bundu do sušičky na program pre syntetiku na 10 až 15 minút.

Môžete tiež použiť sprej na obnovu vodoodpudivosti (nájdete v našich predajniach): produkt nastriekajte rovnomerne na celý odev a potom nechajte schnúť 10 až 12 hodín.

Čo znamená priedušná bunda?

Ide o produkt, ktorý dokáže prepúšťať vlhkosť vytváranú telom pri námahe na vonkajšiu stranu materiálu. Priedušnosť materiálu sa meria pomocou odparovacieho odporu RET pri teste podľa normy ISO 11092. Čím je hodnota RET nižšia, tým je priedušnosť materiálu vyššia. Bunda 980 má RET 8. Wedze však používa aj ďalšie funkčné riešenia (zipsy, vetracie otvory, sieťovina), ktoré obmedzujú zrážanie vo vnútri odevu a maximalizujú priedušnosť.

Jednoduché vyhľadávanie

Bunda 980 je vybavená vzadu v golieri systémom Recco na uľahčenie vyhľadávania v prípade lavíny.

Aký strih má bunda 980?

Strih slim. Bunda a spodná bunda sú priliehavé, aby sa zlepšil aerodynamický tvar. Keďže sú 100 % pružné, prispôsobia sa rôznym postavám.

Ako sa obliecť, aby ste boli na zjazdovkách v teple?

Aby telo zostalo v teple a suchu, dodržiavajte pravidlo 3 funkčných vrstiev.

1. vrstva (tzv. druhá koža) vás udrží v suchu.

2. vrstva (alebo izolačná vrstva) udržiava teplo.

3. vrstva (alebo ochranná vrstva) chráni pred nepriaznivým počasím.

Ako zabrániť prenikaniu snehu v prípade pádu?

Snehový pás je ochranný systém v páse, ktorý sa zatvára patentnými gombíkmi naspodku lyžiarskej bundy. Nastaviteľný snehový pás a manžety zabraňujú prenikaniu snehu a vzduchu pri lyžovaní a najmä v prípade pádu.

Pomôcka na výber správnej veľkosti

Model na fotografii má oblečenú veľkosť M a meria 185 cm.

Rozmery sú:

Obvod hrudníka: 104 cm. 


Obvod pása: 104 cm.


Dĺžka ramena: 45 cm. 80 cm.

Zloženie

Zloženie

Hlavná podšívka: 12.0% Elastan, 60.0% Polyamid, 28.0% Polyester; Výplň: 100.0% Polyester; Hlavná tkanina: 12.0% Elastan, 88.0% Polyester; Vonkajší materiál: 9.0% Elastan, 91.0% Polyester; Druhá podšívka: 13.0% Elastan, 87.0% Polyester; Podšívka: 16.0% Elastan, 84.0% Polyester; Membrána: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Skladujte podľa možnosti na ramienku a neskladajte, pretože to poškodzuje nepremokavosť materiálov. Pred odložením na suché a vetrané miesto nechajte nohavice úplne vysušiť.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Všetky výrobky Wedze sa navrhujú a vyrábajú na úpätí hory Mont Blanc. Potom ich testujeme v reálnych podmienkach, s akými sa stretnete pri používaní (sneh, chlad, prachový sneh). Tímy návrhárov takto overujú, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú boli určené.

Záruka

2 Roky/ov