WEDZE Kód 8773682 4715220

Lyžiarska prilba FR 900 Mips na freeride čierno-biela

120,00 €
Farba: ČIERNA / BIELA
  • ČIERNA / BIELA
  • BIELA
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Vyvinutá pre freeriderov, ktorí chcú mať ľahkú, dobre odvetranú prilbu s technológiou MIPS.

VÝHODY

Kompatibilita

Prilby a masky Wedze boli vyrobené tak, aby tvorili jeden celok.

Jednoduchá údržba

Vnútornú výstelku prilby možno vybrať a prať v práčke na 30 °C.

Nízka hmotnosť

500 g vo veľkosti M. Hybrid ABS/In-mold.

Držanie na tele

Koliesko na nastavovanie obvodu hlavy, nastaviteľná výška. 3D chrániče uší.

Ochrana proti nárazom

Norma EN 1077:2007 trieda B. Technológia Mips pre lepšiu ochranu.

Odvetrávanie

Neustále vetranie, s polohou na lyžovanie a polohou na chôdzu.

TECHNICKÝ POPIS

Technológia MIPS

Prilba FR 900 je vybavená antirotačným systémom MIPS. Cieľom tohto systému je znížiť rotačnú energiu nárazu a tak obmedziť riziko poškodenia mozgu.

Vrstva s nízkym koeficientom trenia (žltá vrstva pod výstelkou prilby) umožňuje pohyb do viacerých smerov do 10 až 15 mm v prípade niektorých šikmých nárazov, čím znižuje rotačnú silu prenášanú na hlavu a na mozog.

Systém Recco

Záchranný systém Recco® je technológia skladajúca sa z dvoch častí, ktorá je súčasťou záchranárskych tímov väčšiny lyžiarskych stredísk. Detektor Recco®, ktorý záchranári používajú, vydáva smerový signál. Reflektor Recco®, ktorý je zabudovaný v prilbe, odráža tento signál. Záchranári tak zachytia zvukový signál, ktorý ich privedie presne k osobe nachádzajúcej sa pod snehom. Pred každou túrou sa bezpodmienečne informujte u zamestnancov strediska.

Hybridná konštrukcia

ABS/In-Mold. Light Shell Construction umožňuje vyrábať ľahké prilby. Tento postup, nazývaný In-Mold, vytvára povrchovú škrupinu odlievaním priamo na vnútorný plášť z EPS.

Trochu ťažšia tvrdá škrupina z ABS navrchu lebky zvyšuje ochranu proti prerazeniu (vetvy, kamene). Odporúčame vymeniť lyžiarsku prilbu najneskôr po 5 rokoch, ak nebola medzitým vystavená veľkému nárazu.

Odvetrávanie

Prilba FR 900 MIPS má veľmi účinné vetranie.

2 režimy vetrania stlačením západky v zadnej časti prilby:

- Pasívne: používa sa pri zastavení. Odvádza teplo a vlhkosť cez otvory umiestnené v hornej časti prilby (komínový efekt).

- Aktívne: používa sa počas lyžovania. Vzduch vstupuje pod prilbu, cirkuluje cez vnútorné kanáliky a vystupuje cez zadnú odvodnú mriežku. V tejto polohe sú otvory v hornej časti zatvorené.

Systém Turnring

Turnring je najdôležitejší prvok na dobré nasadenie prilby. Je to systém, ktorý umožňuje v ktoromkoľvek okamihu ľahké a presné nastavenie prilby kolieskom, ktoré sa dá ovládať aj v lyžiarskych rukaviciach. Poskytuje tak maximálne pohodlie a bezpečnosť pri používaní. Koliesko otáčajte doprava na stiahnutie a doľava na povolenie.

Norma EN 1077

Norma EN 1077:2007 trieda B je európska norma, ktorá sa vzťahuje na prilby používané na ochranu hlavy pri zjazdovom lyžovaní alebo snowboardovaní. Norma stanovuje aj spôsoby testovania odolnosti proti nárazom a prieniku.

Špeciálny výrobok: osobný ochranný prostriedok Špeciálny výrobok: osobný ochranný prostriedok

Uistite sa, či vám výrobok vyhovuje.

V prípade vrátenia prilby z bezpečnostných dôvodov nebude možné opätovné vrátenie produktu do predaja. V prípade vrátenia prilby z bezpečnostných dôvodov nebude možné opätovné vrátenie produktu do predaja. V prípade vrátenia prilby z bezpečnostných dôvodov nebude možné opätovné vrátenie produktu do predaja. V prípade vrátenia prilby z bezpečnostných dôvodov nebude možné opätovné vrátenie produktu do predaja. Spoločne chráňme našu planétu.

Zloženie

Zloženie

Shell: 50.0% Akrylonitril-butadién-styrén, 50.0% Polykarbonát; Podšívka: 100.0% Polystyrén; Pena: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Neskladujte na vlhkom mieste, v blízkosti tepelného zdroja ani zdroja UV žiarenia. Ak je to možné, po vysušení skladujte v plátennom obale.

Obmedzenia používania

Prilbu, ktorá bola vystavená nárazu, je nutné vymeniť.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Všetky výrobky Wedze sú testované v reálnych podmienkach, pre ktoré boli vytvorené: pri snežení, v chlade a vo všetkých podmienkach, ktoré pri lyžovaní môžu nastať. Vývojové tímy, produktoví manažéri, inžinieri a návrhári overujú, či výrobok dokonale zodpovedá požiadavkám aktivity, na ktorú bol určený.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Všetky naše prilby sú homologované schváleným externým laboratóriom.

Videá