VAN RYSEL Kód 8502439 2499827

Pánska cyklistická nepremokavá bunda RC500 dlhý rukáv námornícka modrá

55,00 €
Farba: MODRÁ
  • MODRÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš tím cyklonadšencov pre vás vytvoril túto nepremokavú bundu, aby ste sa mohli bicyklovať pohodlne aj vo veternom či daždivom počasí.

VÝHODY

Voľnosť pohybu

Strih prispôsobený umiestneniu bicykla pre ešte väčšie pohodlie.

Pružnosť

Pružná látka pre väčšie pohodlie a voľnosť pohybov.

Nepremokavosť

Membrána s vodným stĺpcom 8000 mm chráni pred silným dažďom.

Vrecká

Vrecko na hrudi s vodoodolným zipsom a široké vrecko na zips na chrbte.

Priedušnosť

Látka umožňuje odvádzanie potu (hodnota RET 7,8).

TECHNICKÝ POPIS

Nepremokavosť látky

Odolnosť látky na tlak vody je meraná výškou vodného stĺpca v milimetroch (test podľa normy ISO 811). Čím vyšší je tlak, tým viac je látka nepremokavá. Hodnoty nepremokavosti bundy RC500: 8 000 mm pred vypraním, 5 000 mm po 5 praniach.

Nepremokavosť bundy

Nielen použitá látka, ale aj štruktúra bundy je vodoodolná. Bunda RC500 má všetky švy nepremokavé a rovnako sme vybrali aj nepremokavý zips YKK AquaGuard®.

Priedušnosť (RET)

Na zistenie priedušnosti látky sa meria jej odolnosť voči vyparovaniu (test na základe normy ISO 11092). Čím je odolnosť nižšia, tým lepšie látka umožňuje odvod vodnej pary, ktorú telo produkuje počas aktivity, a tým je priedušnejšia.

• RET < 6: extrémne priedušná, prispôsobená najnáročnejšej námahe,

• RET 6 až 12: veľmi priedušná, prispôsobená strednej námahe,

• RET 12 až 20: stredne priedušná, nepríjemná v prípade námahy,

• RET > 20: málo priedušná, nevhodná na šport.

Nepremokavý komponent alebo membrána?

Bunda RC500 má komponent s membránou. Membrána pripomína plastový film s jemnými mikroperforáciami (polyuretán), vďaka čomu je komponent nepremokavý a priedušný. Jej výhodou je, že je pružnejšia, ľahšia a priedušnejšia ako vodoodolný materiál. Nepriepustnosť pripomína náter vo vnútri látky, vďaka čomu je komponent nepremokavý. Je to lacnejšie riešenie ako membrána a na ochranu si vyžaduje podšívku.

Ochrana proti blatu

Ak je cesta mokrá, voda zo zadného kolesa strieka aj na vaše stehná a môže to byť nepríjemné. Aby sme vyriešili tento problém, má bunda RC500 v spodnej časti chrbta ochranu. Diskrétne ju môžete zasunúť na chrbát bundy a použiť v prípade potreby. Samozrejme, namontovanie blatníkov na bicykli ešte zvýši ochranu pred blatom.

Strih

Strih Fit: priliehavý a pohodlný. Tento nadčasový strih je dokonalý na dlhé cyklotúry počas dňa, či už sedíte v sedle alebo si doprajete pauzu.

Tento strih je užší ako „Relaxed Fit“, ale menej tesný ako náš „Pro Fit“.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyester; Všitý diel: 100.0% Polyester; Záter: 100.0% Polyuretán; Membrána: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Náš tím vývojárov a nadšených cyklistov so sídlom v Lille na severe Francúzska, v blízkosti bájnych flámskych ciest. Aby sme vedeli zhodnotiť túto bundu do dažďa, testovali sme ju po celú zimu na flámskych cestách. sme presvedčení, že jedine používaním v reálnych podmienkach môžeme naše produkty ďalej zdokonaľovať.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Našu bundu RC500 schválili Rémi a Olivier, 2 cyklisti zúčastňujúci sa na Tour d'Europe s dĺžkou 15 000 km v 26 krajinách za 6 mesiacov.

Videá