QUECHUA Kód 8526199 2648143

Pánska turistická obuv NH500

40,00 €
25,00 €
-37%
Farba: MODRÁ
  • MODRÁ
  • HNEDÁ / ŠEDÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Naši návrhári venujúci sa turistike vytvorili obuv NH500 na pravidelnú turistiku v nenáročnom teréne v suchom počasí.

VÝHODY

Telesná prispôsobivosť

Tvar „derby“ a sieťovinový materiál na špičke. V ponuke od 39 do 48.

Nízka hmotnosť

Každá topánka váži iba 378 g vo veľkosti 43.

Odolnosť proti oderu

Bezšvová obsádzka na špičke chráni v prírode proti oderu.

Priľnavosť

Dizajn podošvy a 4 mm vzorky umožňuje jednoduché odstránenie blata.

Protišmykové vlastnosti

Zloženie a vzorka podrážky zlepšujú priľnavosť na chodníkoch. 4 mm vzorka.

Tlmenie došľapu

Podrážka z EVA s dvojitou tvrdosťou na zvýšenie pohodlia pri chôdzi.

Pohodlie

Ergonomická a priedušná odnímateľná stielka s hrúbkou 5 mm.

TECHNICKÝ POPIS

Podrážky priľnavé na prírodných chodníkoch

Vzorka podrážky bola v našich laboratóriách predmetom dlhého výskumu. Vybrali sme špeciálne zloženie gumy, ktoré zlepšuje priľnavosť. Vzhľadom na rôzne potreby systematicky hľadáme najlepší kompromis na turistiku po kyprých prírodných chodníkoch.

Obuv je určená na turistiku po prírodných chodníkoch

Táto obuv je určená na turistiku po prírodných chodníkoch. Volíme a testujeme materiály podrážky a zvršku obuvi tak, aby boli čo najvhodnejšie na turistiku po prírodných chodníkoch a nespevnenom či kamenistom povrchu. Pri používaní na ceste (s asfaltovým povrchom) sa môže urýchliť opotrebovanie obuvi a obuv tak môže byť nepohodlná. Nie je vhodná na horskú turistiku.

Testy na optimálnu odolnosť

Cieľom laboratórnych testov je overiť a schváliť nasledujúce prvky: odolnosť háčikov a remienkov proti odtrhnutiu, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie. Tieto testy nám umožňujú zlepšiť kvalitu našich výrobkov a zabrániť predčasnému opotrebovaniu turistickej obuvi.

Ako sa starať o koženú obuv

Po túre vám odporúčame:

obuv nechajte uschnúť ďaleko od zdroja tepla;

riadne vysušenú obuv vyčistite tvrdou kefou, aby ste odstránili blato a nečistoty; prekefujte krepovou kefkou alebo gumou na nubuk, aby ste odstránili škvrny; ak sa škvrny naďalej vyskytujú, vyčistite kefou a malým množstvom vlažnej vody; nechajte vyschnúť; vykefujte znovu tvrdou kefou a nastriekajte impregnačný prostriedok. Získate tak lesk kože a živé farby.

Ako si vybrať správnu veľkosť turistickej obuvi?

Pri skúšaní si obujte obidve topánky a ponožky na turistiku a obuv skúšajte v stoji. V prípade potreby vyskúšajte viacero modelov a veľkostí. Dve miesta, ktoré je treba skontrolovať, aby obuv dobre sedela:

Uloženie päty.

Špička chodidla pri zostupe.

Pri skúšaní vás nesmie nikde tlačiť. Prejdite sa po predajni a vyskúšajte pohodlie. Zo začiatku noste obuv na kratšie túry, aby sa prispôsobila vašim chodidlám.

Ako si vybrať správnu kombináciu a veľkosť turistických ponožiek?

Existujú rôzne príčiny vzniku otlakov počas turistiky: odieranie, záhyb na ponožke, vlhkosť, nesprávna veľkosť. Preto je dôležité vybrať si správnu veľkosť a materiál ponožiek, ktoré sú vhodné do vašej obuvi.

Je nutné vybrať si správnu veľkosť ponožiek vhodných na veľkosť chodidla, aby sa zabránilo možným záhybom: záhyb vzniká, ak je ponožka priveľká a okolo chodidla je priveľa materiálu, alebo ak je ponožka primalá a sťahuje sa dovnútra obuvi.

Aký materiál a aké ponožky sú vhodné do obuvi NH500?

Počas turistiky je potrebné čo najlepšie sa vybaviť proti vlhkosti: často totiž poteniu nie je možné zabrániť. Obuv NH500 je priedušná, bude odvádzať vlhkosť vznikajúcu pri potení. Preto je potrebné vybrať si ľahké a priedušné ponožky. Uprednostnite teda nízke alebo polovysoké ponožky Hike 100. Obsahujú bavlnu, ktorá pohlcuje vlhkosť, a froté materiál, ktorý odvádza vlhkosť z chodidla. Dostatočne vysoké na ochranu členka v obuvi.

Zloženie

Zloženie

Zvršok:: 10.0% Polyuretán, 30.0% Polyester, 60.0% Hovädzia koža; Podošva:: 40.0% Etylénvinylacetát, 60.0% Acetát; Podšívka:: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Odporúčame obuv skladovať na suchom, tmavom a podľa možnosti vetranom mieste. Neskladujte v blízkosti tepelného zdroja.

Obmedzenia používania

Neodporúčame používať na turistiku s prevýšením či na asfalte.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše návrhárske stredisko Quechua sídli v Passy, na úpätí Mont Blanc v Hornom Savojsku. Vďaka tejto polohe je to ideálne miesto na spoluprácu našich tímov (dizajnéri, produktoví vedúci, inžinieri) s milovníkmi outdoorových športov. Je to veľká výhoda pri navrhovaní kvalitných výrobkov na kemping a príležitosť, ako vám poskytnúť naše know-how.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Výrobky Quechua testujeme v prírode v podmienkach, s ktorými sa môžete stretnúť počas kempovania, aby vyhovovali vašim potrebám. Naši návrhári a nezávislí účastníci testov overujú vlastnosti výrobkov počas ich vývoja až po uvedenie na trh.

Videá