Filtre 0
Filtre 0
FORCLAZ Kód 8501910 2484758

Pánska treková obuv MT100 Hyb kožená nepremokavá vysoká

110,00 €
70,00 €
-36%
Farba: MODRÁ
  • MODRÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Táto nepremokavá kožená obuv je určená na turistiku po nenáročných značených chodníkoch a poskytuje maximálne pohodlie a dobré spevnenie chodidla.

VÝHODY

Ohyb chodidla

Pružná podrážka uľahčuje chôdzu, ideálna na turistiku v nenáročnom teréne.

Odolnosť

Kožený zvršok a obsádzka na špičke zvyšujú pevnosť a trvácnosť.

Hmotnosť

585 g/topánka vo veľkosti 42.

Priľnavosť

Podrážka zo 100 % gumy CONTACT® zlepšuje priľnavosť a stabilitu.

Tlmenie došľapu

Päta podrážky z odolného tlmiaceho materiálu(PU).

Nepremokavosť

Nepremokavá a priedušná membrána (6 hodín chôdze v daždi).

Držanie na nohe

Vysoký zvršok s 2 hornými háčikmi a 1 samosvorným háčikom.

TECHNICKÝ POPIS

Made in Europe: Všetka naša trekingová obuv Forclaz sa vyrába v Európe

Táto trekingová obuv sa vyrába v Európskej únii, v Rumunsku, v podniku špecializujúcom sa na výrobu trekingovej obuvi (Grisport). Tento závod používa výlučne lepidlá na vodnej báze bez chemických rozpúšťadiel.

Väčšina materiálov má pôvod v Európe.Výrobca: https://grisport.it/com

pany/?lang=en.

Farbenie podšívky technikou Dope Dyed

Farbenie textílií vyžaduje veľa vody, chemikálií a energie. Napriek tomu radi nosíme farebné veci. Aby sme obmedzili tento vplyv na životné prostredie, používame techniku „Dope Dyed“, ktorá pozostáva z integrácie farebných pigmentov v práškovej forme počas výroby priadze (a nie namáčaním vo farbiacich kúpeľoch, ako je to bežné). Umožňuje to obmedziť spotrebu vody a vypúšťanie odpadových vôd spojených s farbením našich látok.

Výhoda blokovacieho háčika

Účinne oddeľuje šnurovanie dolnej a hornej časti. To umožňuje správne prispôsobiť šnurovanie tvaru vášho chodidla a poskytnúť členku väčšiu alebo menšiu voľnosť. Na zaistenie prvého stiahnutia dolnej časti urobte prvý jednoduchý uzol na priehlavku alebo použite blokovací háčik obuvi.

Každá naša trekingová obuv ponúka túto možnosť.

Terén vhodný pre túto obuv

Táto obuv je určená na túry, ktoré väčšinou prebiehajú v nižších nadmorských výškach a/alebo na turistických chodníkoch. Príležitostne si ju môžete obuť aj na niektoré náročnejšie úseky: trasy s kamenistou suťou, so snehom či väčšie prevýšenia.

Technológia Contact® na našich podrážkach

Priľnavosť a stabilita našich podrážok nesú označenie Contact®.

Aby mohla obuv niesť toto označenie, musí byť testovaná v laboratóriu s cieľom posúdiť index priľnavosti na rôznych povrchoch (hladkom, drsnom, suchom, mokrom). Na potvrdenie týchto testov posudzujeme kvalitu našich podrážok priamo v teréne v horách pomocou reprezentatívnej vzorky testovačov na úseku viac ako 500 km.Vzorka tiež poskytuje priľnavosť prispôsobenú na klzký a vlhký terén.

Výhody a nevýhody tohto koženého modelu

Výhody:

- pružnosť kože,

- odolná a nepriepustná koža zabraňuje prenikaniu vody cez topánku tým, že ju odpudzuje a absorbuje,

- koža je priedušná (prirodzené póry kože), ale pri vysokých teplotách menej ako syntetická topánka. Na odstránenie tohto problému sa používa nubuková koža, ktorá poskytuje väčšiu priedušnosť, ale je tiež citlivejšia na dážď.

Nevýhody:

je potrebné vyživovať ju, hydratovať a ošetrovať, aby si zachovala svoju nepremokavosť.

Stupeň nepremokavosti obuvi

Táto obuv prešla testom nepremokavosti na úrovni 10 000 krokov, čo zodpovedá 15 km chôdze vo vode do polovice zvršku. To v súčasnosti zaručuje veľmi dobrú úroveň nepremokavosti obuvi.Naše hodnotenie uvádza úroveň 3/5, čo zaisťuje nepremokavosť počas 6 hodín turistiky v daždi.

Podrobnosti o testoch realizovaných na vyhodnotenie nepremokavosti našej obuvi nájdete trochu nižšie.

Predĺžte vodoodolnosť tejto obuvi

V prípade kože odporúčame používať nepremokavý impregnačný tuk na jej regeneráciu, aby sa zabránilo vyschnutiu (popraskaniu), aby bola nepremokavá a chránená pred škvrnami.1. Kefa na ošetrovanie trekingovej obuvi: https://www.decathlon.sk/p/307665-107436_kefka-na-udrzbu-trekingovej-obuvi.html?queryID=7aaa172fe2f79370337457586616e9be&objectID=27238452. Impregnačný tuk na koženú obuv: https://www.decathlon.sk/p/9513-32710_vodovzdorny-impregnacny-tuk-na-kozenu-obuv.html?queryID=a7416638435c32d44df9ab82909382d4&objectID=1565330

Zlepšenie nepremokavosti obuvi návlekmi

Nepremokavosť obuvi môže byť narušená tým, že sa voda do obuvi dostane cez vrchnú časť.

Aby ste nohy udržali v suchu čo najdlhšie, odporúčame používať návleky alebo polovičné nepremokavé návleky, ktoré ochránia vrchnú časť obuvi pred vniknutím vody, ale aj kamienkov či piesku.K tomuto modelu sa dokonale hodia čierne trekingové návleky MT500.

Starostlivosť o koženú obuv v 6 krokoch, ktoré treba dodržať

1. Vytiahnite šnúrky, aby ste ich tukom neznečistili. 2. Vykefujte nasucho, aby ste odstránili prach a všetky čiastočky prilepené na koži. Je to nevyhnutné, aby sa nečistota nezlepila s novou vrstvou tuku.

3. Namažte kožu kefkou, aby tuk dokonale prenikol do všetkých švov a ďalších priestorov.

4. Utrite zvyšok tuku mäkkou handričkou.

5. Zľahka trite, aby ste dosiahli lesk.

6. Znova navlečte šnúrky.

Impregnácia koženej obuvi pomocou prípravku na obnovu vodoodpudivosti

1/ Obuv čistite kefkou a/alebo špongiou a odstráňte zvyšky hliny alebo blata.

2/ Nechajte schnúť voľne na vzduchu, nie v blízkosti tepelného zdroja.

3/ Na záver naneste impregnačný sprej, aby sa udržala optimálna vodoodpudivosť zvrška a predĺžila sa životnosť obuvi.Odkaz na prípravok, tiež dostupný online:https://www.decathlon.sk/impregnacny-sprej-100-ml-id_8575571.html

Výber správnej veľkosti je dôležitý

Netreba sa obávať vybrať si na turistiku obuv o číslo väčšiu, než je vaša bežná veľkosť. Zabezpečíte si tým optimálny komfort pri zostupe z hôr a budete mať dosť voľného priestoru v špičke topánok. Rada: nechty si ostrihajte nakrátko a pred každým zostupom sa presvedčte, či je obuv zašnurovaná tak, aby sa nohy v obuvi nešmýkali dopredu.

5 úrovní nepremokavosti

Počas testu overujeme 5 úrovní nepremokavosti:

2000 krokov (približne 4 km, 30 min. chôdze). 10 000 krokov (približne 10 km, 3 hodiny chôdze). 30 000 krokov (približne 15 km, 6 hodín chôdze). 50 000 krokov (približne 20 km, 8 hodín chôdze). 100 000 krokov (približne >20 km, 24 hodín chôdze).

Test nepremokavosti modelu

Našu obuv testujeme v laboratóriu pomocou dvoch za sebou idúcich testov.

Test 1: Testujeme účinnosť samotnej membrány ponorenej do vody pod tlakom vzduchu. Jednoducho kontrolujeme neprítomnosť bubliniek na hladine ako pri prepichnutej duši.

Test 2: Pomocou mechanického ramena simulujeme chôdzu. Celá obuv je ponorená do polovice vo vode a absolvuje tisíce krokov, aby sa zistilo, či vnútro obuvi zostane suché a teda nepremokavé.

Skúšanie obuvi krok za krokom

Aby ste si vybrali obuv správne:

1. Pri skúšaní si obujte obidve topánky a ponožky na turistiku a obuv skúšajte v stoji.

2. Správne si stiahnite šnúrky.

3. Skontrolujte dva body dôležité pre pohodlie: pätu a špičku pri chôdzi z kopca,

4. Postavte sa a prejdite sa v obuvi po predajni.

5. Vyskúšajte si viacero modelov alebo veľkostí.

6. Zo začiatku noste obuv na kratšie túry, aby sa prispôsobila vašim chodidlám.

Doplňujúce laboratórne testy

Jednotlivé časti prechádzajú laboratórnymi testami, ktoré overujú:

odolnosť proti odtrhnutiu háčikov a očiek, lepenie podrážky, netoxickosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Zloženie

Zloženie

Podošva:: 40.0% Polyuretán, 60.0% Syntetický kaučuk; Zvršok:: 40.0% Polyester, 60.0% Hovädzia koža (split); Podšívka:: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Skladujte na suchom, tmavom a dobre vetranom mieste.

Obmedzenia používania

Nevhodné na horolezectvo.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Okrem rôznych laboratórnych testov bola táto obuv testovaná turistami v teréne v rámci testu odolnosti v dĺžke 500 km, na dlhej trase prechodu Alpami GR5 a trekových chodníkov na Kanárskych ostrovoch.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Naša skupina používateľov, ktorí sa prostredníctvom svojich názorov podieľajú na vývoji a neustálom zlepšovaní turistickej obuvi. Túto obuv schválilo aj združenie ASTERS (Združenie na ochranu prírodných oblastí v Hornom Savojsku).

Videá